Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen kicsinál a férjem...

Teljesen kicsinál a férjem idegileg, mindent ráhagy a lányunkra! Hogyan szoktassam le őket az esti hülyeségről?

Figyelt kérdés

Totál kiborultam,lehet másnak nem nagy ügy,de minden este lefekvéskor eljátszani ugyan azt már fárasztó!

28hónapos a kislányunk,a férjem este 8-ra ér haza,ezért egész nap én vagyok a gyerekkel,nulla segítséggel.

Napközben szépen elalszik egyedül az ágyában,de este ha az apja hazajön megörül.

A párom kitalálta hogy (már jó régen),hogy majd ő este odafekszik a gyerek mellé és úgy elalszik. Ez akár aranyos is lehetne,de már ott tartunk hogy este egyedül nem hajlandó elaludni a kislányunk. Ha valami van a tv-ben alvásidőben ami érdekli a párom nekem kell a gyerekhez feküdni. A gond csak az hogy kb 1órát játszik(az apja szoktatta rá),én meg nem várom meg hogy elaludjon és olyankor leáll hisztizni. Az apja meg nekem áll hogy nem bírok mellette feküdni. Hát igen nem bírok,mert estére hulla vagyok,és már alig várom hogy nyugalmam legyen.


A másik. Elalváskor megiszik egy cumisüveg kakaót. Ezt is hiába mondom a férjemnek hogy nem kéne neki kakaót adni,mert csak felpörög! A férjem szerint sajnálom tőle! Megissza az egy üveggel,utána kér még. Én beviszem de nem ám hogy odaadom,meg kell itatni az összes plüssállatát,és vagy 10percig kell vele szórakozni. Van mikor harmadjára is kakaót kér.

Kiabál nekem hogy anya,és ha nem megyek a párom még teszi alá a lovat,és velem veszekszik! Pedig legtöbbször az van hogy nem is kell a lánynak a kakaó.

Hiába mondom a férjemnek hogy ez nem jó így,és totál hülyét kapok attól hogy este a lefekvés ezzel a sok sz@rsággal 1órát tart. És a gyerek még nem is alszik. Olyankor én vagyok a lusta a szemét a minden!:((( Nem akarja felfogni hogy ez a gyereknem sem jó!



2012. júl. 2. 22:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Én bezony azt csinálnám, h amit ő kifőzött egye is meg!!

Nem feküdnék a gyerek mellé (még ha ezért most lelketlennek is tűnök) hanem aput szépen megkérem, h amire rászoktatta a lányt , ne csak 5 alkalommal tartsa be, hanem következetesen. Akkor neki nincs esti film addig, míg a lányka nem alszik.

A kakaó meg.....Nem lenne nagy ügy, de a lányka abban a korszakban van, hogy bevet mindent, csak aludni ne kelljen. Te nem mersz kiállni magadért, ugrálsz a lányod meg a férjed között, a lányka meg ezt ki is használja. Nincs kakaó, vagy kérjen apától-határozottan.

Nagy tapasztalat (nekem 2 gyerekem van) hogy a férfiakat is nevelni kell. Néha gyengédebben, néha erősebben.

2012. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
6%
Az én gyerekem is mellém fekszik este - már 9 éves. Így szokta meg. Mi ezzel a gond? Fekvésben nagyon nem lehet elfáradni... Símogatod egy kicsit és elalszik az a pici. Mi beszélgetni szoktunk, aztán ha elálmosodik megy a saját ágyába
2012. júl. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
96%

Szóval nehogy azt hidd, hogy rossz anya vagy é ygengekezű, dehogy is!

Csak ha a férjed eldübörgi magát, azt hiszi akkor rend és fegyelem van, meg nyugalom h nézhesse az esti filmecskéjét. Hát nem! Amire szoktatta a gyerkőcöt, ahhoz tartsa is magát. Neked egyéb teendőid is vannak, pl. elpakolni a konyhában, megmosni a hajasat, holnapra bekészíteni a mosnivalót...mit tudom én, 30 féle dolgot fel tudsz neki sorolni, hogy most miért nem érsz rá a lánykához rohangálni!

2012. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Amit az utolsó válaszolt, az rendben is van, de a kérdezőnél teljesen más a szitu. A kislány ugráltatja anyut és aput. És játszik alvás helyett.

Szerintem a férjeddel kell először tisztáznod a helyzetet. Üljetek le beszéljétek meg, mert szerintem addig nem tudsz semmin változtatni. Ha a férjed is beleegyezik, akkor meg vigyázzatok hogy nagyon következetesek legyetek, különben nem fog működni.

2012. júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Az apukák már csak ilyenek.Nálunk több alkalommal is nekem kellett átvenni az irányítást,mert apa rászoktatta valami hülyeségre,aztán kijelentette,hogy ő nem bír vele,most én jövök.Amíg felváltva próbáltuk elaltatni,addig egyszerűen nem akart aludni,mert tudta,ha egyikünk kidől,jön a másik.Sokszor direkt arra játszott,hogy apa bejöjjön.Ennek aztán véget vetettem.Csak enyém lett az altatás,teljes csendben és elszigeteltségben.Így nekem is könnyebb,mert a nap végén hamarabb nézhetek egy irányba:)

Tehát a javaslatom az,hogy mikor apa hazaér,adj nekik egy kis időt játszani,aztán puszi,és apa szépen megy megnézni a kedvenc műsorát.Remélem sikerül megoldani a problémát.

2012. júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Amit a 2-es válaszoló írt..
2012. júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
....vagy igen, még az is jó ötlet, hogy vedd át az altatást,a hogy TE szeretnéd, játék meg miegymás nélkül. A te szabályaiddal úgymond.
2012. júl. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

A probléma az hogy nem is kéne altatni,mert elalszik egyedül is.Mint írtam délután is egyedül alszik,és volt rá példa hogy este is ha az apja nem volt itthon. Olyankor betettem az ágyába,puszi,és csicsika. Nincs gond. Ha az apja itthon van akkor hülyül meg!


Az esti lefekvés úgy néz ki hogy fekszik a gyerek az ágyában az apja mellette. Én meg körbeugrálom őket szaladgálok mint egy idióta este 10kor!, Ha kifejezem a nemtetszésemet az apja velem veszekszik. A gyerek meg kihasználja hogy "lehet szórakozni".

2012. júl. 2. 22:40
 9/38 anonim ***** válasza:
76%

túrórudi, most itt komoly dolgokról van szó. Ne szólj bele a gyereknevelésbe.

Bocsi az offért :D


Az tényleg jó ötlet hogy átveszed az altatást, de akkor megint neked kell bent lenned a lányoddal és az apja, meg alig látja, bár ha előtte játszanak, ahogy valaki írta, az megoldás, de akkor meg lehet felpörög a kisasszony. Szerintem mindenképpen beszélj és juss közös nevezőre a férjeddel.

2012. júl. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát aakkor végülis beletrafáltam...Én is ezt írtam, h ugrálsz köztük. Két variáció lehet. 1. Apura rányomod a feladatot, amit kitalált 2. ill. kezedbe veszed az irányítást és keményen de persze nagy szeretettel betartatod a lányoddal, h alszik semmi hacacáré nélkül.


Még én talán járhatóbbnak érzem a 2. lehetőséget, mert Akkor kialakítod a Neked megfelelő esti rendet és apuka is tudja a kis filmjét nézni.... (Olyan kiállhatatlanok tudnak lenni, ha a szupcsihupcsi filmjeiket nem nézhetik...)

2012. júl. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!