Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki milyen tanfolyamot végzett...

Ki milyen tanfolyamot végzett el a gyed, illetve gyes alatt?

Figyelt kérdés
Csak tanfolyam érdekelne, főiskola nem. Köszönöm.(esetleg anyagi vonzat is)
2009. júl. 11. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a Dajka tanolyamot végeztem el. Fél év alatt meglett,hetente egyszer kellett bejárni,igaz tanulni is kellett,de itthon a gyerekek napirendjéhez tudtam igazitani a tanulást. Pontosan az összeget már nem tudom mert ennek 5 éve volt,de lehet részletfizetést kérni igy kb havi szinten fizettem kb:9-10.000ft-ot. Igaz azota se használom ezt a szakmát mert elég nehéz elhelyezkedni,de jó volt számomra kicsit ujra az iskolapadba ülni,az embernek a magabiztonságát is növeli,hogy igen két pici gyerek +háztartás stb mellett ezt is megtudtam csinálni. Na meg az ember egy kicsit ki is mozdul a megszokott kőzegből.
2009. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak gondolkodok rajta.

Vagy egy nyelvtanfolyamra megyek majd, vagy egy eladóira.

Utóbbin azért gondolkodtam, mert a környéken nem lesz más 4 órás munkalehetőség, engem meg a külker végzettségemmel nem vesznek fel. (Esetleg közlik, hogy túlképzett vagyok.)

A munkaügyi hivatal elég magas %-ban támogatja ezeket a GYED/GYES mellett végezhető tanfolyamokat.

2009. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Második válaszolónak:hogyan támogatják?Te már voltál bent a munkaügyiben?Én is külkereskedelemben dolgoztam, reggeltől estig:(

2009. júl. 12. 08:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen vannak munkaügyi által támogatott tanfolyamok,de azok ritkán indulnak és nehéz bejutni,annyian vannak jelentkezők!
2009. júl. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Akkor tudod miről beszélek. Belkerből simán elküldik a külkerest.

Én akkor voltam bent, amikor terhes voltam. Ráértem, megérdeklődtem.

Sajnos nem kérdeztem alaposabban utána, mivel nem volt aktuális.

Akkor indult angol, német nyelvtanfolyam; mindenféle eladói, mérlegképes könyvelői, ECDL,... Ezekre emlékszem. Még örültem is, mert németből jól jönne némi fejlesztés! (nekem az angolom jó, a németem nem igazán)

Meg ahogy már írtam, egy eladói is elférne vésztartaléknak. Én úgy emlékszem, hogy 70-90 %-ban támogatnak. A túljelentkezésről nem beszéltünk.

Érdemes rákérdezni, mert azóta változhattak a dolgok, ráadásul valószínű, hogy megyénként változó minden.

2009. júl. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Mindenképpen utána fogok járni!
2009. júl. 17. 07:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Én GYED alatt fejeztem be a főiskolát, levelezőn. Most GYES-en vagyok és elkezdtem egy mesterszakot is. Így hátha több esélyem lesz majd állást találni, mert a munkahelyem megszűnt. Nem könnyű, de szerencsére anyukámra számíthatok.
2009. júl. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom, beszüntették a gyes alatti ingyenes tanfolyamokat, pedig arra én is elmentem volna...
2009. júl. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!