Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökre elrontottam kis zabagép...

Örökre elrontottam kis zabagépet neveltem a kislányomból? Én szúrtam el?

Figyelt kérdés

Leírnám a dolgot röviden. Van 2 gyerekem, a nagyobb egy iszonyú rossz evő vékony fiúcsak (5 éves). Anyatejes volt aztán alig akart elkezdeni enni (8 hónaposan kezdett mást is elfogadni) utána is rossz evő volt, nem rágott sokáig étkezése mindig egyoldalú szerencsére mióta oviba jár ez rengeteget változott mostmár sokféle ételt megeszik, de még mindig vannak napjai hetei amikor szinte 2-3 dl tejen, meg egy joghurton van egész nap el. Vékony is. Állandóan azt kaptam míg kicsi volt hogy én rontok el valamit miért nem etetem mit szúrtam el hogy nem eszik nem rág, válogat. Tiszta ideges voltam (persze azért is mert első gyerek).

Na megszületett a kislányom igazi kis vasgyúrónak 4 kiló feletti volt. Imádott cicizni de 5 hónaposan már kinézte a falatot a szánkból (felnőtt ételt persze nem adtam neki de neki való dolgokkal elkezdtük a hozzátápit),amit nagy örömmel fogadott, evett hihetetlen adagokat, mellette szopizott még 14 hónapos koráig.

Olyan 15-16 hónapos korától egyedül eszik ha akartam se tudtam volna kanalazni neki az ételt mert ő egyedül csinálja, és MINDENT megeszik-megevett. Olyan büszke voltam mert lám csak őt is én neveltem mégis milyen jó evő. Örültem hogy végre eszik egy gyerekem, és mások is mindig ebben támogattak meg hogy egyen csak meg jaj de ügyes milyen szépen megeszik mindent, meg anyósomék is állandóan tömték amikor csak mentünk vagy jöttek finomabbnál finomabb dolgokat főztek sütöttek neki amiről tudták hogy szereti.

Így megy ez a mai napig. De úgy érzem átestünk a ló túlsó oldalára, mert míg egy kisebb babát kicsi gyereket még jól lefoglal az evés addig én úgy vettem észre meg más anyukák is mesélték hogy 2-3 éves kor körül elromlik az evőkéje a gyerekeknek mert ninsc idejük enni annyi minden érdekli őket, illetve válogatósabbak is lesznek (hogy ezzel is kinyilvánítsák akaratukat).

Na nálunk ez nem történt meg, a lányom 3 éves lesz szept. és még mindig imád enni.

98 cm és 15.5 kiló. A fiam ennyi idősen jó ha 12-13 kiló volt. Ránézésre is kis tömzsi. Nem hájas, hanem tömbös.

Ha megvonom az ételt tőle, sír. Ilyenkor persze rossz anyának érzem magam hiszen nekem kéne táplálni őt erre meg nem adok neki.

Én is hízásra hajlamos típus vagyok, levegőt veszek az is hízlal, évek óta diétázom gyakorlatilag meg egész életemben hogy normál súlyú legyen (és még így se az a vékony alkat) és tudom milyen borzasztó túlsúlyosként élni, nem akarom ezt neki!! Örökre elszúrtam? Én rontottam el a dolgot? Vagy csak ilyen alkat?



2012. júl. 11. 13:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a lányod ilyen alkat hisz írod hogy te is ilyen vagy ez ellen nem nagyon van mit tenni majd ha nől ugy is szép vékony akar lenni....
2012. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 krisztivan ***** válasza:

Szerintem van benne genetika is:-))

Ha mindig enne akkor adjál neki egészséges ételeket.Joghurt akár natúr vagy zöldség(nyersen,főzve)sok gyümölcs,szerintem nem kell megvonni tőle az ételt csak jobban oda kell figyelned,hogy mit eszik.Ha a nsgyszülők hozzák a sütiket akkor otthon ne kapjon szénhidrátban gazdag ételt,így nem kell összeveszned a szüleiddel sem mert ehet belőle a lánykád.

2012. júl. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2,5 éves a lányom 96 cm, és 16 kg. Húsos, de nem mondanám kövérnek. Élénk, mozgékony, egész nap megy. Nem eszik túl sokat, néha kap édességet, de nem sokat, egy túrórudi vagy egy gomdbóc fagyi egy nap. Én nem aggódom, én gyerekként ugyanilyen kis golyó voltam, ovis koromban elnőttem. Ha egyébként egészséges, kiegyensúlyozott, élénk gyerek, szerintem feleslegesen aggódsz. Én is és a párom is átlagos testalkatúak vagyunk, ő 180 magas, 90 kg, én 160 magas vagyok, 54 kg, tehát elvileg ő is ilyen átlagos testalkat lesz.
2012. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

nem nem nem szúrtál el semmit ne aggódj!

Ez tényleg típus függő,az én fiam 20 hónapos, kb 13 kg és mindent megeszik,szüleimnél is ez van mint nálatok.

De ő sem kövér,egyáltalán nem az, masszív kisfiú.

Ne vond meg tőle az ételt szerintem.Azért ő még nem olyan nagy, hogy "hobbiból" túlegye magát mint egy felnőtt, tudja, hogy mire és mennyire van szüksége.

Az én fiam is a minap annyi tésztát bevágott, hogy mindenki csak lesett hova fér ez el benne.

Nem tudom milyen az étrendetek,de ezzel tudod a dolgokat "befolyásolni".Sok gyümi,zöldség, mi pl húst nem is eszünk minden nap.

Ja és a nasizás...nem tudom mennyire nasizik,de ez is sokat számít.Kisfiam egész nap csipegetne főleg mikor szüleimnél vagyunk,de pl csokit még csak 2x evett.

Inkább adok neki mazsolát,diót,mogyorót, vagy gyümölcsöt,oké azért eszik kekszet is és igyekszem a nasizást kontrollálni.

Ja és mikor lemegyünk mondjuk játszótérre eleve nem viszek magammal kaját.

Amúgy meg ne aggódj szerintem, nem feltétlen biztos, hogy a te alkatodat örökölte, a gyerekek gyakran nőnek úgy, hogy először súlyban gyarapodnak, aztán hirtelen nyúlnak.

Én pl apukám alkatát örököltem, magas vagyok,nehéz csontozatú.Már 15 évesen 63 kg voltam(mondjuk magas is) nem voltam kövér, csak husos:)Aztán valahogy nőttem még,de a súlyom nem változott:)

2012. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha nem csokival, cukorkával tömöd, - és gondolom, hogy nem - akkor ilyen a testalkata, nem tudsz mit tenni. Adjál Neki sok zöldséget, gyümölcsöt. A kislányom pont a másik véglet, bár jól eszik, mégis 2 évesen 10 kg és 82-83 cm. Ő ilyen, hiába eszik, nem marad rajta, lemozogja.
2012. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ilyen alkat! Az én lányom most múlt 3éves. Közel 20kg és 105cm míg a testvére 15,5kg és 97cm. Nem lehet minden gyerek egyforma. Nem kövér egyszerűen ilyen géneket örökölt.
2012. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Próbálkozom hogy egészséges dolgokat egyen ha már ennyit eszik egy nap de állandóan belefutok a dolgokba és egész nap meg tiltani amit eddig meg ehetett...szegény nem is érti.

Szoktak kapni édességet ebéd után egy két kocka minőségi csoki, vagy egy rudi vagy egy kis kocka süti a mama sütijéből. Ezen kívül napközben nincs más édesség.De ő a nem édesség kategóriából is sokat tud enni palacsinta tésztafélék szalámi ilyesmik. Persze főzök főzelékeket is sokszor húsokat is megeszi, de ha lehet választani mindig a magas kalóriájú dolgokat eszi valahogy.

De ha átjönnek a mamáék, vagy mi megyünk akárhova ő már repül rá bármilyen kajára amit meglát másnál. Tök ciki...:(

2012. júl. 11. 13:30
 8/17 A kérdező kommentje:
Érdekes amiket írtok egyébként. Mi az orvosnál is mindig megkapjuk milyen jó húsban van meg biztos szeret enni és egyéb ilyeneket (ami annak a megfelelője hogy jó kövér a gyerek...) pedig szerintem csak önkéntelenül összehasonlítják a nagyobbammal de ő meg pont hogy a túl vékony kategória szerintem.
2012. júl. 11. 13:32
 9/17 anonim ***** válasza:

Hűha! Most elgondolkodtam, hogy vajon ezzel majd mi is szembesülni fogunk?

A sztorink ugyanaz, mint a tiétek, csak még kisebbek a gyerekek. A fiam 3,5 éves, olyan mint egy giliszta, kész kínszenvedés minden étkezés. Nem akar semmit megenni, nem eszik gyümölcsöt, nem eszik zöldséget, de persze a nasi az jöhetne egész nap. 105 cm és 11 kiló.

Aztán megszületett a kislányom, aki most 1 éves. Ha kaja van akkor Ő az első aki nekiáll és szó nélkül betermel mindent. Szó szerint mindent. Megeszik minden gyümölcsöt, imádja a zöldséget. Én élvezettel nézem milyen jóízűen eszik, míg a másik oldalamon a a fiam szenved a kajával.

Próbálom azt elkerülni, hogy étkezéseken kívül egyen. De ha mégis kap valamit, akkor az gyümölcs, zöldség vagy valami egészségesebb dolog.

A nagyszülőket már rászoktattam arra, hogy ha jönnek és mindenáron hozni akarnak valamit akkor az joghurt, túrókrém, esetleg keksz legyen. Remélem ezzel elkerüljük a későbbi gondokat.

2012. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9es :)) Mintha csak a lányomról olvasnék:)) Ugyanez volt nálunk is mindig örömmel néztem hogy a paprika, paradicsom, uborka, gomba, mindenféle gyümölcs csak úgy ment le neki amiket a fiam meg se kóstolt kb. sose...:)

Jó ez ha sikerül megértetni a környezettel mi miért fontos. De nálunk a gond az hogy megsértődnek. Reform módon sütni főzni már nem fog anyósom az tuti.

A férjem is meggyőzhetetlen erről hogy ne egyen állandóan összevissza meg édességeket, stb. mivel ő vékony alkat nyugodtan ehet ilyesmit, nem látszik meg rajta, csak a gyerekek meg ezt látják hogy ez így járható út.

Férjem is olyan következetlen a témában, nem képviselünk egy frontot, mert egyrészt mindig megjegyzi így csipkelődve a kislányra hogy milyen kis duci, dagi nincs átszakadva stb.stb.... másrészt meg ki van akadva ha nem hagyom a lánynak hogy jól besütizzen a mamánál.

2012. júl. 11. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!