Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kenguru vagy hordozó kendő 5...

Kenguru vagy hordozó kendő 5 hetesnek?

Figyelt kérdés
Melyiket tudnám már most használni és persze legtovább?Melyik miért jó?Köszönöm.
2012. júl. 14. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
90%
Kenguru később sem jó a babának, sok jobb van. A kendő pl. nagyon jó. Egész kis kortól, de nem árt ha kicsi erősödik a tartása is + nagyon nézz utána, hogy hogyan jó kötni ilyen pici babánál.
2012. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
91%
Kendő
2012. júl. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
87%
Hordozókendő. A kengurut nem használnám soha.
2012. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
97%

Ha eddig nem hordoztál, akkor szerintem rugalmas hordozókendő az első lépcső.

PL:

[link] (Nagyon jó minőségű, de csak 6 kilóig lehet benne hordozni)

[link] (Drágább, de 14 kilóig lehet benne hordozni a babát, nagyon kényelmes!)

A rugalmas kendők megkötése könnyebb, szinte nem is lehet elrontani.

A gyerek tartásának a legjobb a szövött hordozókendő ( [link] ; Nandu van nagyon olcsón is, de azt nem javasolnám elsőre, nagyon vastag anyag, nehezen kezelhető. esetleg Amasonas is jó lehet )

Sokan kengurunak hívják a csatos hordozókat (SSC), amiből igen sokfajta van. A lényeg, hogy ne a "láblelógatós" legyen, hanem térdtől térdig támassza alá a gyereket. Ezeket onnantól lehet használni, hogy a gyerek biztosan tartja a fejét (4-5 hónapos kortól) ilyen pl a Manduca NewStyle, a Liliputi csatos hordozó, Magyarinda, és még sok más.

Mi Liliputi rugalmas kendőt hassználtunk 4 hónapos koráig, utána Liliputi csatost (nem jött be nagyon, mert háton hordozásnál kicsit homorít benne a gyerek), később vettem egy Manducát, ami nagyon jó volt. Majd 8 hónapos korától egy Encsi-féle csatosat használunk, és imádjuk!

[link]

Ha nem akarsz hosszú kendőt kötözgetni, és a gyerkőcöt sokszor teszed le, veszed fel, akkor sztem egy csatos hordozó, vagy karikás kendő, esetleg babaerszény ideális lehet, de jól válaszd meg, melyiket veszed meg. Menj el egy hordozóslkubba, ott rengeteget felpróbálhatsz, és megtanítják a kötéseket is.

2012. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
39%

Amelyik neked és a babádnak szimpatikusabb/kényelmesebb.

Mi kengurut használunk, nekem biztonságosabbnak tűnik, mint a kendő, na meg a használata is egyszerűbb, nem kell hozzá tanfolyamra menni. Több orvost is megkérdeztem róla, hogy mi a véleménye arról, ha kengurut használunk sétához, azt mondták, hogy egészséges babánál nem okozhat problémát, ha nem egész nap ebben van. Persze nyilván nem mindegy, milyen kengururól van szó. Én meg jobban hiszek az orvosoknak, mint a névtelen fórumozóknak.

De szerintem ha van lehetőséged, próbáld ki mindkettőt, neked kell eldönteni, hogy mi a legjobb nektek.

2012. júl. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
82%

A legjobb a kendő.

A rugalmas kendőt egyszerűbb megkötni, ha eddig enm hordoztál, mert a babát utólag kell beletenni, viszont ezt csak elől hordozásra, 6-8 kilóig lehet használni, és korlátozottak a megkötési lehetőségek.

A szövött kendőt is egyszerű megkötni, de több gyakorlást igényel, és ajánlott felkeresni egy hordozós tanfolyamot (vagy hordozós klubot, vagy ismerős anyukát, aki hordoz). De ez újszülött kortól a hordozós kor végéig használható

A mei tai-t 3 hónapos kortól ajánlott, azt egyszerűbb kötözni, mint a kendőt, tanfolyam sem kell hozzá, akár youtube-ról meg lehet tanulni.

A csatos hordozókat általában ülni és/vagy mászni tudó babáknál ajánlják, mert ha erősen meghúzzuk, akkor kiegyenesíti a gerincet. Kivétel a Bondolino, amit újszülött kortól lehet használni.


Egyébként a jó hordozóeszköz:

-biztosítja az ún. békalábtartást (térdhajlattól térdhajlatig való alátámasztás, a térdek kb. a köldök vonalában vannak), ez a csípő miatt nagyon-nagyon fontos

-igazodik a kisbabához (és nem a kisbaba igazodik a hordozóhoz!). Vagyis: felveszi a gerinc formáját, pici korban a C alakot, később pedig az egyenesebbet

-elég szorosan körülöleli a babát

-jól elosztja a súlyt, a baba elől hordozva "puszi-magasságban" van

Lényegében: a hordozóban a baba ugyanolyan pózban van, mintha kézbe vennénk.


Ezeket a feltételeket általában egy kenguru nem tudja teljesíteni.

A legtöbb kenguruban nincs alátámasztva a baba feneke, a lábai párhuzamosan lógnak egymás mellett, nincs békatartás.

Ezeknél általában a kisbaba gerincének kell igazodni a kenguru hátához, ugyanis ezek általában ki vannak merevítve, és ez nem jó a gerincet (olyan, mintha ültetnénk az ülni nem tudó babát).

Legtöbbjükkel lehet kifelé hordozni, holott ez a hordozás legrosszabb formája (elég csak beírni a Google-ba, hogy "kifele ne", és máris kiad jópár cikket erről, itt van egy: [link] )

A kenguruk a merevségük miatt nem öleli kelég szorosan körbe a babát, és szegény gyermek csak nyeklik-nyaklik benne. A súlyelosztásuk sem túl jó, mert a legtöbben nem lehet "puszi-magasságba" kötni a gyerkőcöt, és nem is simul eléggé a hordozó személyhez (és soknak még derékpántja sincs, csak vállpántjai, így gyakorlatilag a baba az anyuka vállán lóg).

Többségükkel nem lehet háton hordozni, pedig 6-7 kiló körül már erősen ajánlott háton hordozni, mert elől már kényelmetlen és egészségtelen is a hordozó személy szempontjából.


A helyes póz:

[link]

[link]

A helytelen:

[link]

2012. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
85%

"Több orvost is megkérdeztem róla, hogy mi a véleménye arról, ha kengurut használunk sétához, azt mondták, hogy egészséges babánál nem okozhat problémát, ha nem egész nap ebben van. Persze nyilván nem mindegy, milyen kengururól van szó. Én meg jobban hiszek az orvosoknak, mint a névtelen fórumozóknak. "


Én is megkérdeztem több orvost, gyógytornászt, védőnőt.

Egy részük semmit (tényleg semmit) nem tudott a hordozásról (konkrétan az egyik ortopéd orvos és a védőnőnk), és azt sem tudták, mi a különbség a kettő között.

Egy másik részük inkább a kendőt ajánlotta (egy másik ortopéd orvos, egy gyerekorvos ismerős és a gyógytornász).

És egyedül a gyerekorvosunk mondta, hogy soha ne tegyük kendőbe, inkább kenguruba. De megmondom őszintén, hogy ennek az orvosnak a szavára már nem sokat adok, ugyanis ő olyan tanácsokat adott eddig, hogy sikítani lett volna kedvem tőle (a babám túl "dagi", ezért ne szoptassam, hanem adjak neki tápszert, mert túl zsíros a tejem, de a tápszerrel is húzzak ki 3 órákat; 1 hónaposan adjak neki almalevet; pici korától teáztassam; ha sír, hagyjam egyedül a szobájában és csukjam rá az ajtót - ekkor volt 2 hónapos a babám - és még sorolhatnám...)

Úgyhogy mivel azok, akik jártasak a témában, a kendőt ajánlottak, én nekik hiszek. Plusz elég józan-paraszti ésszel belegondolni, hogy a kenguruban a baba egy olyan természetellenes pózban van, amilyenben kézben tartva, természetesen soha nem is lehetne...

2012. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt hallottam a kendőből, ha nincs jól megkötve kicsúszhat a gyerek.Tanfolyamra pedig nem tudok elmenni, a közelben nincs.
2012. júl. 16. 16:10
 9/72 anonim ***** válasza:
24%

Inkább a kendő,de azt sem kell túlzásba vinni. Mostanában nagyon túl van rkelámozva,igazság szeirnt a legjobb ha a gyerek minél több időt tölt (viszonylag) kemény felületen,köré lehet rakni játékokat ami ösztönzi ,hogy emelje a fejét,később forogjon,kússzon másszon stb.

A kenguruba ilyen pici gyereket nem szabad belerakni,az ültetést kerülni kell,a kendőben is össze van nyomorgatva,ami egészséges lenne,az a "béka" pozitúra,amikor terpeszben vannak a lábai (csipőizület miatt) ,de 5 hetesen nem lehet így megkötni.

2012. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
84%

6. vagyok.

"Azt hallottam a kendőből, ha nincs jól megkötve kicsúszhat a gyerek.Tanfolyamra pedig nem tudok elmenni, a közelben nincs."

Ez csacsiság. :) Ha elég szorosra van kötve (ezt neked kell érezni) és meg van csomózva, akkor lehetetlen, hogy kiessen belőle a gyerek.

Tanfolyamra egyébként nem emiatt ajánlott elmenni, hanem azért, mert az interneten egy csomó olyan videót vagy egyéb anyagot lehet találni, ahol a baba ortopédiailag nem megfelelő helyzetben van (pl. nincs elég szélesre kihúzva a kendő, hogy térdhajlattól térdhajlatig támasszon). Plusz azért, mert a baba hátratételét könnyebb elsajátítani szakértőtől, mint egy videóról vagy képekről.

Nincs hordozós ismerősöd sem? Hordozósklub? Hordozós bolt? (De egyébként a tanfolyam is csak pár alkalmas, nem hetekig tartó tanfolyamra kell gondolni, mint egy nyelvtanfolyam, és azt az 1-2 alkalmat meg lehet oldani, ha egy másik városban van. :))


"igazság szeirnt a legjobb ha a gyerek minél több időt tölt (viszonylag) kemény felületen,köré lehet rakni játékokat ami ösztönzi ,hogy emelje a fejét,később forogjon,kússzon másszon stb."

Igazság szerint a legjobb, ha a baba olyan helyzetben van, ahogy igényli. Ha testközelben, ölben szeretne lenni, akkor az a jó neki, ha pedig feküdni szeretne és játszani, akkor az.


"a kendőben is össze van nyomorgatva,ami egészséges lenne,az a "béka" pozitúra,amikor terpeszben vannak a lábai (csipőizület miatt) ,de 5 hetesen nem lehet így megkötni."

Bocsi, de szerintem te nem sokat tudsz a kendőről, kendőkötésekről. A kendőt már újszülött babával is meg lehet (és főleg úgy ajánlott!) megkötni, hogy meglegyen a békapóz.

2012. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!