Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek rossz ötlet?

Szerintetek rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Ikreket várok, 2 lányt. A Lea és Lia névbe bele vagyok szerelmesedve:) Arra gondoltam, hogy nem hangzana rosszul, hogy egy ikerpárnak ilyen neve van. A páromnak is tetszik az ötlet. A vezetéknevük Király lesz. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek furcsa-e így, vagy épphogy jó ötlet?!
2012. júl. 18. 18:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked és a párodnak tetszik, akkor nyugodtan adjátok nekik ezt a nevet. Nekem nem nagyon jön be. Mivel ikrek, alapból nagyon fognak hasonlítani(valószínűleg) hát még két ennyire hasonló nevet adni nekik?
2012. júl. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem tetszik hogy hasonlít a nevük viszont az lehet hogy később a gyerekeknek lesz rossz hogy annyira hasonlítanak egymásra.
2012. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
6%
mindkét név borzasztó
2012. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első 2 kommentet, 3., miért borzasztó szerinted? Megindokolnád? Kíváncsi vagyok a véleményedre.
2012. júl. 18. 18:59
 5/17 anonim válasza:
73%
Szerintem jó ötlet,ha az ikreknek hasonlít a nevük,ráadásul szerintem jól is hangzik!(: De az a fő,hogy neked és a párodnak tetsszen,a mások véleményét meg le kell szarni magasról ;D
2012. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz ötlet. Gondolj arra, hogy az egyiküket szeretnéd csak hívni. Próbáld ki nyugodtan, kiálts egyet, hogy Lea!! Azt azt, hogy Lia!!! Néha megtévesztő lesz, hogy kinek is szóltál.

Az összes közösségben, ahová mennek (ovi, iskola, stb.) ugyanez lesz a probléma.

Ráadásul a környezetük is folyton keverni fogja a neveket, és ők ezt utálni fogják.

De ti tudjátok. :)


Nálunk egypetéjű fiúk vannak, véletlenül sem kaptak hasonló nevet, de így is lehet összeillő, szép neveket találni.

2012. júl. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Jól hangzanak a nevek, és cuki, hogy ikreknek lenne ez a nevük... Épp ez a probléma: CUKI.

Én még nem találkoztam olyan ikerpárral, akik szerették volna, mikor egy kalap alá veszik őket.

2012. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
0%
Személyes tapasztalat. Ismertem nőt mindkét névvel, és mind a kettő eléggé undorító volt, nemcsak külsőleg, de belsőleg is. Meg ezekben a nevekben nincs semmi előkelő, olyan proli.
2012. júl. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez rossz ötlet.Főleg óvodában stb lesz ez nagy gond.Másrészt nagyon egy hangzása van,lehet te magad is összekevered,majd.Most tettem fel egy kérdést nemrég,szintén lány ikreket várok,és a neveikről kérdeztem,és többen ajánlották a Hanna-Panna párosítást.Hát,soha nem adnék ilyen nevet nekik.
2012. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Mindenképp elgondolkodok a dolgon.
2012. júl. 18. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!