Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engednétek gyereketeknek,...

Engednétek gyereketeknek, hogy a saját neveden szólítson?

Figyelt kérdés
Sok ismerőstől hallom ezt.Az én lányom Anyának hív,nem engedném,hogy Lillának szólítson,a picinek se fogom engedni,ő még csak 6 hetes.
2012. aug. 21. 11:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

14:12-es vagyok.

Nem megtiltanám, de szólnék Neki, hogy én az Anyukája vagyok. Azért egy bizonyos életkor után azért el lehet magyarázni, hogy igen, Anyát Krisztinek hívják, de neked az Anyukád vagyok és gondolom, a saját anyukádat te sem a keresztnevén szólítod. Meg fogja érteni.

2012. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

9-esnek, első vagyok!

A nem engedem meg neki csak értsd képletesen, hiszen megtiltani nem tudom neki, de ha azt mondja nekem hogy Gyöngyike akkor szép nyugodtan, nem mérgesen, azt mondom neki hogy nem Gyöngyike hanem anya.

És igen azért mondja mert ezt hallja, de ezért még soha nem szidtam le és nem is fogom.

Ha nagyobb lesz, akkor úgy is megérti hogy miért is szeretném ha anyának szólítana, de amúgy csak nagyon ritkán csúszik ki a száján.:)

2012. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten kértem hogy legalább a nevemen szólítson.Igaz ennek az volt az oka, hogy az istennek nem akarta megtanulni hogy anya.Tudta hogy apa, papa, mama de az anyát valamiért nem akarta. :( Pedig a párom is anyának hívott mindig is.Voltam én minden, papa, apa csak anya nem.Akkor kértem meg hogy akkor legalább szólítson a nevemen, mert azt szépen tudta mondani.Egy hétig a nevemen szólított, és azóta anyázik, de nem zavarna ha nem hívna anyának.


Én 5 éves koromig Erinek szólítottam anyámat.Nem szerette, nem akarta soha hogy anyunak szólítsam, mert ő kicsinek vesztette el az anyukáját, így fájt neki ha anyának szólítom.Soha nem mondta, egyszerűen így lettem nevelve hogy ő Eri. Amikor majd egy hónapot nagyanyámnál voltam, és ott a nagynéném mindig anyunak szólította a mamát, azalatt az egy hónap alatt ez vált természetessé.Így ahogy találkoztam anyuval, rögtön anyunak szólítottam.Nem tetszett neki, nehezen szokott hozzá, de elfogadta.Tudta hogy úgy se érteném meg hogy miért nem akarja engedni.

2012. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Kijavítanám, de ettől azért még nem dől össze a világ. Engem a nevemen még nem szólított, de a férjem Csibének szokott hívni, és pont tegnap történt, hogy jött oda hozzám nevetve, hogy "Csibe!". Hát olyan édes volt, meg kellett zabálni. Persze mondtam neki, hogy neki én Anya vagyok, de nagyon nevettünk mind a hárman, ő is viccből csinálta.

Sőt a férjem nagyon nehezen ébred, ezért elég gyakran hallja a kisfiunk, hogy "Kicsim, ébresztő!" És ha azt akarja, hogy Apa keljen fel, és játsszon vele, megy be a hálóba "Kicsim, ébresztő!" Szerintem nagyon aranyos.

Rendszer persze nem lesz belőle.

2012. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is hívtam anyát egy időben Babinak, nem zavarta! A sógornőmet is hívja Mariannak a gyermeke! Kinövi, ettől nem felejti el az anyát! A kislányom, még nem beszél, de nem zavarna
2012. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Félreértetek.Azt nem akarom,hogy állandóan Lillának szólítson.Szóval,hogy én nem Anya,hanem Lilla vagyok.Néha viccből szokott így hívni,és nálunk is vannak ilyen poénok,hogy mondja nekem,hogy "Kiscsillag gyere"/Apa hív így./Ebből természetesen nem csinálok ügyet,csak állandó állapotként nem akarok Lillát hallani.Ha heti egyszer megviccel azzal nincs semmi probléma.
2012. aug. 21. 20:36
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem engedés vagy nemengedés kérdése. Ahogy itt régebben is írták, óhatatlan, mivel ezt hallja mástól. Az utolsó kommentedre reagálva, azt én sem szeretném, ha a keresztnevemen szólítana állandóan, de mindig van egy-egy ilyen fellángolásuk.


Most képzeld el, hogy tanárok vagyunk a férjemmel, és az is mókás, mikor engem X. néninek a férjemet meg Y. tanár úrnak szólítja a közel 3 évesünk. Ő ezt főleg akkor adja elő, ha nem halljuk meg, mikor szólít bennünket.

Ja, és újabban a mamákat is keresznéven+mama szólítja.

2012. szept. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én régen mindig "kinevettem" a szüleimet, hogy egymást is anyunak meg apunak hívják. Most már egyáltalán nem csodálkozom a dolgon, 4 év alatt teljesen átszoktam én is arra, hogy Apának hívom a férjem. A fiúnknak külön el kellett magyarázni, hogy nekünk is van ám rendes nevünk. Az enyémet ráadásul folyton el is felejti...

Szóval mi már a másik véglet vagyunk.

2012. szept. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!