Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ha azt...

Mi a véleményetek ha azt látod hogy a nagyobb gyerekek rendszeresen segítik a kisebb tesókat (ellátásban gondozásban is nem csak játékra értem)?

Figyelt kérdés

Bővebben. 4 gyerek, a legnagyobb 10 aztán így sorban jönnek lefelé. A 2 legnagyobb mintegy feladatként reggel eléteszik a többieknek az ételt, elpakolnak maguk után, szín szerint válogatnak szennyest,elpakolják a saját és a kisebb testvérek ruháit is. Rendszeresen megetetik a legkisebbet pl.joghurttal kenyérrel, ami az étele. Anyuka is csinálja néha de ha épp más dolga van, a nagyobbakra bízza. A legnagyobb bevásárlólistát ír, babát ringat a babakocsiban (nem állandóan de gyakran előfordul). Figyel a 2 nagyobb a 2 kisebbre játék közben is hogy ne történjen baleset pl.

Persze járnak iskolába megcsinálják a házit is de azért elég tevékenyen és sok részt vállalnak a mindennapi feladatokból. Ez az anya rossz anya mert az ő feladata lenne az összes gyerek ellátása gondozása stb., és megkeseríti a nagyobbak gyerekkorát ezzel hogy kvázi "pótmamák" néha, vagy ez teljesen egészséges és jó dolog hogy korukhoz mérten feladatokat vállalnak a gyerekek is a családban és ha valamire képesek azt megkövetelik tőlük ill. megengedik nekik, ahelyett hogy megcsinálnák helyettük? Mit gondoltok erről?


2012. aug. 22. 14:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, a legnagyobb lány és élvezi a babázást a legkisebbel...
2012. aug. 22. 14:10
 2/15 anonim ***** válasza:

Jó dolog, de amit írtál, egy kicsit túlzás!

Én is arra tanítom a nagyobbikat, hogy segítsen a kicsinek, de viszont a házimunkába nem vonom be. Majd ha nagyobb lesz!

Nekem a nagy 4 lesz, a kicsi 15 hós! Sokszor egyébként magától nakiáll rendezni a hugát.

Van, hogy eteti, kidobja a pelust stb.


Szóval túlzásnak tartom, hogy mindent a gyerekek csinálnak. De igen, kell erre tanítani a gyereket, mert szerintem így lesznek jó tesók.

2012. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Csak így tud "normálisan" működni egy nagy család.Szerintem semmi kivetnivaló nincs benne
2012. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10 éves miért ne tudhatna házimunkázni? 10 évesen én már magamnak csináltam a pudingot ,vagy felsöpörtem,mostam a konyhát.ja és csak 1 testvérem volt.
2012. aug. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A házimunkában való részvétel ha tetszik, ha nem egy 10 évesnek már kell, hogy csináljon valamit. De a kisebbek ellátása, vigyázása szerintem csak akkor, ha élvezi, szívesen csinálja. És olyan szituban ahol baj történhet, nem lehet felelősséget terhelni egy 10 évesre. Pl. egy 10 éves egy 3 éves óvodást ne hozzon haza, ha autóúton is át kell menni, de pl az udvaron, ha nincs veszélyforrás, vigyázhat rá.
2012. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

jó gyerekek,sztem ebben semmi rossz nincs. ez nem pótmamaság,hanem önállóságra és egítségre nevelés. amúgy az enyémek csak 3 és 5 évesek,de: kidobják a szennyest,önállóan esznek,isznak,wc-znek,mosnak fogat,fürdenek,alszanak,pakolnak,hajtogatnak. nemsokára jön a kistesó,már kiválogatták neki a ruhákat,játékokat és kérdezték mit segíthetnek-főleg az 5 éves,ő minde étkezésnél jön a tányérokért, a kicsi a poharakat visz-az övékét persze ami nem törékeny,majd evés után viszik ki


ha szívesen segítenek,mi baj lenne? ezek a gyerekek hamarosan kamaszodni fognak valszeg akkor majd nem segítenek ennyit de addig ez nagyon szép,sztem az anyuka nagyon szépen neveli a gyerekeket!

2012. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Élvezi és szeret babázni alig várta hogy kistesó legyen, de mások erre azt mondják hogy kisiskolás korú és csak meg akar felelni a szülőnek, azért segít ennyit. Tehát hogy nagyon erős benne a megfelelni vágyás.

A házimunkát amúgy én se tartom túlzásnak, mert én is 10-12 évesen egyszerűbb dolgot megfőztem megsütöttem gondolok itt virsli tojásrántotta egyszerű kavarós sütik stb. mosogattam, porszívóztam, port töröltem, jó szennyest nem válogattam azt hiszem, de kiteregetés is volt.

2012. aug. 22. 14:34
 8/15 A kérdező kommentje:

azt vágják a fejéhez hogy könnyű neki mert a nagyobbakkal "csináltatja" a dolgokat és ez nem az ő dolguk lenne.

Meg hogy minek kellett a negyedik gyerek ha számít a nagyobbak segítségére...mert hogy az anya saját magának szüljön gyereket, ne a testvéreinek.

Személyes véleményem is van a dologról természetesen, mert ő egy barátnőm. De kíváncsi lettem volna más anyukák (főleg akinek szintén több gyerkőc van) ezt hogy látják.

2012. aug. 22. 14:37
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a 4 éves is segíti a 20 hónappal fiatalabbat, na jó, nem az etetésben, de hoz-visz dolgokat, és én is mondom neki, hogy segítsen, ha közelebb van, pl. zoknit levenni. Persze neki nincsen felelőssége. Szerintem ez természetes, sőt úgy veszem észre, hogy élvezi is, ha rászólhat, mikor rosszat csinál. Sokkal jobbnak tartom, ha mindenkinek megvan a feladata, mintha anyuka csinálna mindent. Persze a tanulás legyen az első.
2012. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Én már nagyon bánom, hogy nem neveltem hasonlóan a nagylányom. Nem biztos, hogy ennyi feladata lenne, de mondjuk a felét simán elvégeztetném vele, amit itt a 10 éves csinál. Az enyém 15 éves, a kishúga 2,5 éves és semmit, de semmit nem csinál. Bezárkózik a szobájába és ki sem mozdul, csak ha már követelőzöm. A saját szennyesét nem dobja ki, nem terít, nem porszívózik még magánál sem.:( És ha kierőszakolok belőle bármit is, abban nincs köszönet, mert csinálhatom utána, annyira trehány munkát végez. Nagyon elrontottam, mindent megcsináltam helyette, de pont most telt be a pohár és elmondtam neki, hogy vége a királylány korszaknak, elegem volt. Lóg a belem egész nap, el kell látnom 3 gyereket, a férjemet (mert ő is itthon van már fél éve) és szinte senki nem segít a házimunkában, a főzésben, a teregetésben, stb.


Szerintem nyugodtan dolgozhatnak a gyerekek, ettől nem lesz nekik rosszabb, legalább rendre és rendszerességre szoknak felnőtt korukra.

2012. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!