Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák! A terhesség után...

Kismamák! A terhesség után hogyan fogytatok vissza?

Figyelt kérdés

(Még nem vagyok terhes.)


Először is félreértés ne essék, nem szeretném majd a gyerek egészségét kockáztatni, csakhogy formás maradjon a fenekem. Az a kilenc hónap csakis róla fog szólni, de utána szeretnék majd magammal is törődni, hogy újra formában legyek.


Tanácsokat szeretnék az egészséges étkezésről. Mi az a mód, ami a babának a legjobb (akár terhesség alatt, vagy már szoptatásnál), de számomra is kedvező. Nem akarok abba a csapdába esni, mint a legtöbb nő, hogy: "Nekem kettő helyett kell ennem!"

Lehet, hogy elítéltek, de én nem szeretnék olyan anyuka lenni, akinek innentől kezdve meg pecsételve a súlya, úgymond.


2012. aug. 26. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már 16 hónapja szültem, szülés, szoptatás után lement 10 kg, de ezt a plusz 5 kilót sehogy sem sikerül ledolgozni! Annyira bosszant, de már kezdek belenyugodni, hogy genetika van a dologban! :-) Mindig is hízásra hajlamos voltam, 15 kg ment fel a terhesség alatt, a csípőm kiszélesedett, a hasamon megnyúlt a bőr. Azzal már sajnos nem lehet mit csinálni. 11 hónapos koráig szoptattam a lányom, addig szépen mentek le a kilók, aztán megállt. Pedig keveset eszek, sokat mozgok.
2012. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én konkrétan sehogy,mert nemigen maradt rajtam semmi(normál súlyról indultam).Az 1. gyereknél pár kiló,szépen leolvadt,mire 10 hónapos lett.A 2.-nál mire 1 hónapos lett kevesebb voltam kicsivel,mint ahogy indultam.Most a 3.-al a 35. hetet töltöm,és összesen 6.5 kilót szedtem fel.Valószínűleg kevesebb leszek szülés után,mint amennyivel indultam.Lehet enni nyugodtan,figyelni kell a szénhidrátokra(ergo meg lehet enni 1 szelet süteményt,de nem egy egész tortányit).
2012. aug. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Gratulálok a sok csemetéhez! :-)


Valahol olvastam, hogy a fűző terhesség után tényleg segít, hogy visszahúzódjon a bőr. Szerintetek?

2012. aug. 26. 12:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szoptatás alatt nem sportoltam és nem diétáztam. Kaptam is a beszólásokat rendesen, de én így döntöttem. Tudom, hogy általában nem árt a tejnek a torna, de nem akartam kockáztatni.


Amióta a lányom 10 hónaposan elválasztotta magát, heti 4x sportolok és diétázok is. Még csak 8 hete, de már 4 kg lement :-) Már csak 2 van rajtam a kezdő súlyomhoz képest, de mivel akkor sem voltam éppen sovány, remélem ott sem álok meg. Szóval a klasszikus recept: sport és diéta :-)

2012. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Én 1.terhességem alatt alig híztam, 8-9 kg jött fel rám.És ettem azt,ami jólesett.Persze nem mértéktelenül!Nekem az volt az elvem, hogy ehetek mindent, amit megkívánok, csak mértékkel.Pl nem 3 krémest, csak 1-et:)

Aztán nekem a szoptatás rosszabb volt ilyen szempontból...sportolni nem tudtam,mert rögtön apadt a tejem.Viszont borzasztóan kívánós voltam!Sokkal kevésbé tudtam magamon uralkodni, mint terhesség alatt!De így is "csak" 10 kg plusz volt rajtam, tehát gyakorlatilag annyi volt a súlyom mint mikor mentem szülni.Ez kb a pici 6 hónapos korától kezdett lemenni, akkor már jobban figyeltem, hogy ne össze-vissza egyek.Mire 17 hónapos lett,akkor nyertem vissza az "ideális" alakom, viszont megint teherbe estem, most 23 hetes vagyok:)Eddig nem híztam, mármint az elején fogytam, aztán visszajött ami lement, szóval ott vagyok, ahol kezdtem:)És megint eszek mindent, ami jólesik, de az tény,hogy nem kívánom annyira az édeset.

A szoptatásra viszont már most tudatosan készülök, hogy ne egyek össze vissza(mondjuk az éjjeli szoptatás után kakaós csigát,mert ilyen is volt első picivel:)).Viszont megvonni sem fogom magamtól,inkább többször eszek majd keveset és nem fogok nassolni.Nekem ez a fogyási "technika" eddig mindig bejött, hamar lement a fölösleg.A sporttal szerintem nem lesz gond, mert 2 évesemmel most is napi 2x járunk játszótérre,ahol általában nem ülök,hanem megyek vele, e mellett a 2.ra kell lépcsőzzünk:)Szóval én ezzel kipipálom a mozgást:D

2012. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor már nem szoptattam, a 90 napos diétával fogytam vissza. Most kevesebb vagyok, mint terhességem előtt, de ez még nem az álomsúlyom.
2012. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik hogy eleve terhesen nem kell 20-30 kilót hízni.egy kis odafigyeléssel csak annyit fogsz hízni amennyit kell és szülés után a nagyja le is megy. Szoptatás alatt is egészséges ételeket kell enni és nem lesz gond.ja és terhesen is kell mozogni és utána is, persze csak annyit amennyit bír az ember (könnyű torna, sok séta..stb)
2012. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!