Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » MOst mi lesz? Szabályos amit...

MOst mi lesz? Szabályos amit a munkáltatóm művel/t?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyeden vagyok a 22 hónaposommal, szeptember végén születik a kisfiam. Pletykából tudom(ami azóta biztossá vált), hogy hónap végén megszűnik a munkahelyem, szept.1-től nincs!!! Egyéni Vállalkozás, és visszaadják. Nekem még mindig nem szólt senki, pedig 3 nap van addig! Pénteken mindenkinek felmondanak, ezt a könyvelő mondta. Nem kellene erről értesíteni, vagy én ehhez nem kellek? Aláírni, elfogadni, átvenni a felmondást??? Szabad ezt így hivatalosan? Van még bent szabim is, a könyvelő azt mondta, csak 6 hónapot fizetnek már ki, nem az egész 2 évet, ahogyan eddig volt. Én akkor most csak gyesre leszek jogosult, mivel szülés napján nem leszek munkaviszonyban? Könyvelő sokmindent nem tudott erről sem mondani, azt mondta, utánanéz mindennek, holnap hívjam... Kissé aggódom.

Köszi előre is aki bármihez is hozzá tud szólni!


2012. aug. 28. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz táppénzre, vagy igénybe veheted a TGYÁSt, hiszen már csak egy hónapod van hátra a szülésig, így tuti biztosított vagy és jár a gyed.
2012. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jogosult leszel a gyedre,emiatt ne aggódj.Mint egyéni vállalkozó megteheti,hogy nem fizeti ki a szabikat,pótszabikat,sem pedig végkielégítést,egyszerűen bejelenti a csődöt és kész.Ebbe próbálj meg beletörődni,Magyarországon élsz!A felmondásodat pedig alá kell írnod anélkül nem hivatalos,de hogy mit tehetsz akkor,ha nem értesítenek azt nem tudom,ebben nem vagyok jártas.Annak idején én is így jártam,de nekem végkielégítést is fizetett a cég,és még a pótszabikat is kifizették.Semmi után nem kellett járnom,a kifizetések,felmondás helyben történtek,ami lemaradt kipostázták.Tehát én szerencsés voltam,mert a főnökeim valóban nézték a munkásokat,és akit lehetett elhelyeztettek máshol.
2012. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elmész munkanélkülire, majd onnét Tgyás, GYED, GYES.
2012. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem meg igényel meg már most a tgyás-t azt 28 nappal hamarabb elkezdheted és akkor minden jár...
2012. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok...

Okosabbak vagytok, mint a könyvelőm, ez félelemre ad okot, hiszen ő intézi minden papíromat, adóbevallás...stb. Na mindegy.

Akkor ha most megigénylem a TGYÁS-t, nem gond, hogy szülés napján nem lesz munkahelyem? Mert nekem mindig mindenki azt mondta, hogy "egy a lényeg, ahhoz, hogy pénzt kaphass, a szülés napján kell hogy legyen munkahelyem".

Másik kérdés: Ha most elmennék munkanélkülre, akkor is járna a TGYÁS,GYED is, ha szüléskor munkahelyem bár nincs, de m.ügyi által biztosított vagyok?


Köszönök előre is minden választ, irtó ügyik vagytok:)))!

2012. aug. 28. 14:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Ki jogosult terhességi-gyermekágyi segélyre?


A terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül 365 napon át

biztosított volt, és

• a biztosítás fennállása alatt, vagy

• a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül, vagy

• a biztosítás megszűnését követően 42 napon túl baleseti táppénz folyósításának ideje alatt (vagy a

folyósítás megszűnését követő 28 napon belül) szül.



[link]

2012. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem mehetsz munkanélkülire, mivel az első gyereked után még kapod a gyedet.
2012. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
KÖszönöm!
2012. aug. 28. 15:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Annyit még próbálj megoldani, hogy személyesen beballagsz a főnökhöz/vezetőhöz vagy a cég ezzel foglalkozó emberéhez, mert a könyvelő is csak az ő infóik alapján dolgozik.

A papírokat, igazolásokat amúgy is személyesen kell aláírnod, úgyhogy mindenképp megér egy utat.

2012. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!