Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig normális a gyerek...

Meddig normális a gyerek száját puszilgatni, normális egyáltalán?

Figyelt kérdés

Egyik haverom feltett a lányával egy olyan képet a netre, amin a medencében vannak, az ölében van a gyerek és így hátrahajtja a fejét a haverom meg szájon "csókolja", mint kb. valami romantikus jelenet a filmekben [link]

Olyan fura az a kép. A kislány amúgy hat éves.


Ti is szájon csókolgatjátok/csókolgattátok a gyereket? Ez más családokban szokás?


2012. aug. 31. 18:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
soha! Engem soha nem csókoltak szájon(azaz a szüleim),igaz anyámmal élek,de soha nem csókolt szájon egyetlen egyszer mert véletlenül úgy hajoltunk.. de soha. és én sem fogom a gyerekemet szájon csókolgatni. arcra és kész. a csók a szerelmeseknek való..
2012. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez inkább USA-ban divat. Nálunk is előfordul, a sógornőm is csókolta már szájon előttünk az 5 éves lányát. Hát mit mondjak, nekem fura. Nálunk arcra volt szokás adni mindig.
2012. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Jajj ne, én ettől falra mászok, sosem csókolnám szájon a gyerekemet. Szerintem ez túl intim dolog és szerelmeseknek való, másnak nem.

Régebben a rokonságban az öreg nénik közelítettek hozzám úgy hogy szájon akartak csókolni, de sose hagytam azt sem.

2012. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
szerintem sem normális dolog.. engem sosem csókolgattak a szüleim és én sem tenném a gyerekemmel.. van egy két ismerősöm, aki néha szájon csókolja a gyerekét, engem ilyenkor mindig kiráz a hideg egy kicsit...
2012. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Számomra nagyon furcsa. Nem szoktam szájon puszilni a most 2 éves kislányomat, nem is fogom, és bár senki nem is akarta a rokonságból, de ha akarná sem hagynám. Engem sem csókolgattak szájon, és nem is kell.
2012. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
92%

páromék családjában is van egy kislány, mikor összekerültünk 4 éves volt, és akkor még a párom is a szájára adott, meg a kislány nekem is oda akart. Egyszer megjegyeztem a páromnak, azóta nem csinálja. De az anyja a mai napig a szájára ad puszit, most 7 éves a lány, nekem nagyon furcsa. Én sose fogom a gyerekemet szájon puszilni, még csecsemő korában sem...


21L

2012. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2012. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekem anyukám azt mondta mikor ovis voltam,hogy az egyetlen ember aki szájon puszilhat az a férjem :D úgyhogy nekemis fura
2012. aug. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

8-as nekem is, nekem is :)))

szerintem ez az egészséges nevelés

érdekes lenne egy szociológiai tanulmány, hogy akit zaklattak gyerekkorában, hányuknál volt szokás

2012. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
40%
Szerintem meghitt dolog a szájra adni puszit, és mivel maga a puszi is a táplálásból fakad, szép dolog oda adni. Nekem soha nem adtak oda, de szerintem az ellenkező nemű szülőtől tök jó lenne, engem nem zavarna. Azt nem tudom, hogy ha lesz gyerekem, hova fogok neki adni, majd ahogy érzem, lehet, hogy én sem fogok a szájára, mindenesetre nincs ezzel bajom.
2012. aug. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!