Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Korkülönbség: kinek hogy van?...

Korkülönbség: kinek hogy van? Így terveztétek? Nem bántátok meg, nem csinálnátok máshogy?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk három év van,a két lánykám között.Így terveztük,nem bántam meg egyáltalán.Nekem fontos volt az,hogy az egyik már valamelyest okosabb,értelmesebb legyen,ellegyen kicsit egyedül,önállósodjon.Jó volt,hogy már tudtok készíteni a tesóra,mesélni az új jövevényről neki,úgy vélem már valamelyest felfogható volt neki.Nevelhető volt,ez a testvérféltékenység,jó-rossz kapcsolat kialakulásában sokat segített.
2012. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A két nagyobb között két és fél év van. Nagyon jó így, hamar összenőttek. A kicsi négy évvel fiatalabb a középsőnél. Ez már túl sok. Hiába telnek az évek, nem tudja utolérni a testvéreit, mindig mások az igényei.
2012. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaz hogy nekem még csak egy 3 évesem van, de egészen 2.5 éves koráig nem is akartam másodikat, amit mostmár megbántam. Most úgy érzem jobb lett volna ha 1-2 éves kora körül teherbe estem volna. Fél éve próbálkozunk újra, ha összejön is, akkor minimum 4 év lesz a korkülönbség. Most úgy érzem nehezebb visszazökkenni újra a babázásba.
2012. szept. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-)


Utolsó, hasonló helyzetben vagyunk: bár még csak 1 éves a lányom, de nem érzem még késznek magam, ugyanakkor félek hogyha visszatérek a normális életbe akkor már nagy lesz a korkülönbség és nehezen fogom rászánni magam hogy újra belevágjak.

2012. szept. 6. 17:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a nagylányom 7 éves, az ikercsajok 4 és a fiam 1,5. Nem bántam meg, hogy a nagy és a kicsi lányok között 3 év van. Máshogy nehéz lett volna, mert mikor a nagy született, a férjemet 1-2 hónaponta küldték külföldre üzleteket kötni, és természetese mi is mindig vele mentünk. Mikor sikerült megállapodnunk, csak akkor vállaltunk többet. De addig is a lányom töltötte ki a napjaimat.
2012. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Nekem most így nagyon jó, a kislányom ovodás, szépen alszik, így kipihentek az éjszakáink, már egyre jobban tud vigyázni magára, amit úgy értek, hogy nem kell minden pillanatban a sarkába lenni, egy csomó jó helyre el lehet őt vinni már. Szóval már sokkal lazább minden vele. Úgy érzem hogy most felborulna a nyugodt életünk, ha jönne egy újszülött. Jobban be kéne osztanom az időmet, hogy mindkettőjük igényét kielégítsem. Persze továbbra is szeretném és próbálkozunk is, de ha most lenne a lányom mellett mondjuk egy másfél- 2 éves kistestvér, akkor már túl lennék ezen a nehéz részen.

2012. szept. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!