Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet összefüggés a szoptatás...

Lehet összefüggés a szoptatás és hajhullás között? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
3,5 hós kis babám kizárólag anyatejes, 2 hete hogy észre vettem hogy hullik a hajam csomókba ill. fáj a hajtövem.Mit tehetnék ellene?
2012. szept. 9. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos terhesség alatt megáll a természetes hajhullás a hormonok hatására, dúsul a haj. Ezt a könyvek úgy 15. hét környékén le is írják pozitívumként. Aztán szülés után, mikor már az ezért felelős hormon nem termelődik, nagyon gyorsan bepótolja a hullást. Szedj hajhullásra vitamint, ez segít abban, hogy a hajhagymák mielőbb újranövesszék a hajat, valamint vannak hajhullásra samponok. Sajnos tapasztalatból is tudom, de minden hajhullással foglalkozó cikk is írja, hogy minimum hat hónap a hatóideje ezeknek a dolgoknak, azonnali megoldás nincs. Esetleg ilyenkor célszerű minél rövidebbre vágatni a hajat.
2012. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Normális dolog. Ha utána sem múlik vagy nagyon zavar, akkor menj el bőrgyógyászhoz, az elküld vérvételre. Nekem a cink volt a béka popója alatt, de nagyon.
2012. szept. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, hát engem igen is nagyon aggasz mert fél derékig ér a hajam, és nagyon szeretem, talán az egész testemben a hajamat a legjobban, és nem szeretném levágatni. De mégis mennyibe kerülnek az ilyen "hajnövesztő" samponok, vagy szerek? :O
2012. szept. 9. 18:26
 4/10 anonim ***** válasza:

A második vagyok.. azért mielőtt beruháznál valamibe, tényleg érdemes elmenni a bőrgyógyászhoz, mert a házidoki nekem csak egy sima vérvételre küldött, a bőrgyógyász azt mondta, neki ez kevés, mehettem még egyszer...

Én is kipróbáltam mindent előtte, volt ami nem használt, volt amitől jobb lett, de ezek baromi drágák, és lehet, hogy valami olcsó patikai szerrel vagy bizonyos vitaminnal/vas- cinkpótlással rendbe hozható.

2012. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na jó de mégis mit mondhatnék a dokinak? "...hullik a hajam.." nem fog kinevetni ezzel a panasszal?
2012. szept. 9. 18:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem. Vittem már a házidoki által csináltatott vérvételt, arra mondta, hogy kevés, elküld ő is, de még beleírt pár dolgot. Megnézte a fejbőröm, megbeszéltük, hogy mióta, milyen mennyiségben hullik, mikor hagytam abba a szoptatást, stb.

Teljesen komolyan vette. A te esetedben lehet, hogy azt mondják, hogy ez még természetes, meg kellene várni a szoptatás végét, de lehet, hogy javasol valamit, amit lehet szoptatás mellett is szedni.

2012. szept. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, meg a táplálkozás is szóba került, kérdezte, hogy fogyókúráztam-e, stb.
2012. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Remélem hogy nem valami komolyabb baj van.
2012. szept. 9. 19:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom azért is vett engem is komolyan a doki, mert lehet valami komoly betegség jele is, de azért a szoptatás alatt bizonyos mértékű hajhullás teljesen természetes. Tényleg érdemes kivizsgáltatni, egy vérvételt és beszélgetést megér.
2012. szept. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
minden pénzkidobás rá. Semmi bajod, az összes, a terhesség alatt nem kihullatott hajadat most veszíted el, teljesen normális. Csak rémisztő, mert egyszerre kezd el hullani
2012. szept. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!