Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt hoznak...

Mennyi idő alatt hoznak határozatot a GYES-ről, illetve a családi pótlékról a kérelem beadásától számítva?

Figyelt kérdés
Igaz,hogy akár 3 hónap is lehet???
2012. szept. 11. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában 30 nap a lefutási idő.
2012. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem a segély miatt vállaltam,kedves válaszoló!

Csak egy hónapja adtam be lassan a papírokat,és még egy levelet sem kaptam vissza!

Mindenki magából indul ki....

2012. szept. 11. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem segély miatt vállalsz, akkor is fontos a családi pótlék. Minden fillér számít. Szóval szerintem ne húzd fel magad a bunkózón. :)) Első körben szeretik kivárni a 30 napot, de azért nyugodtan eressz meg egy telefont az illetékes MÁK-nak.
2012. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Július 4.én töltötte a kislányom a 2. évét, 6.án adtam be a papírt, aug. elején már megkaptam a pénzt, a határozatot viszont csak augusztus 15.-e körül kaptam meg.
2012. szept. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az nem gond,ha most született a kislányom,és én most igényeltem a GYES-t???
2012. szept. 11. 15:29
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Nem volt munkahelyed? Ha volt és megvolt annyi biztosítási idő, ami kell, akkor előbb tgyást kapsz utána gyedet és a végén gyest. Ha nem voltál biztosítva, akkor jár a gyes a kislányod 3 éves koráig.

2012. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De volt munkahelyem,de én már megigényeltem a GYES-t,a családival együtt.Akkor most azt visszakell vonnom,és a GYED-et igényelni?
2012. szept. 11. 16:41
 8/9 Rockabilly69 ***** válasza:
Csak akkor kapsz GYED-et, ha az igénylés napján biztosított vagy.
2012. szept. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha tegnap meghozták a határozatot,hogy minden rendben,elfogadták a kérelmet,akkor lehetséges,hogy még most szeptemberben utalják a családi pótlékot,és a GYES-t?
2012. szept. 13. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!