Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hamarosan újra dolgozni fogok...

Hamarosan újra dolgozni fogok és ettől megrémültem. Normális ez?

Figyelt kérdés

Két lányunk van, 6 és 3 évesek. Eddig itthon voltam velük, de most újra dolgozni fogok. Teljesen kikészít ez az egész, attól félek, hogy semmire sem lesz időm.

Most mindig mindenre van időm, itthon rend van, mindig van főtt étel, a gyerekekkel sokat foglalkozok. Ráadásul egyetemre járok, még 2 évem van hátra.

Fogalmam sincs, hogy ezt az egészet hogy fogom csinálni. :( A munka utazással együtt 10 órát elvesz a napomból, 2 műszakos munkarend (de-du)

Tudom, hogy sok nő dolgozik és tanul a családja mellett, de úgy érzem nekem ez nem fog menni. :(

Mások hogy csinálják, hogy mindenre legyen idejük?



2012. szept. 14. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Másoknak sincs idejük... A barátnőm mesélte, hogy mikor visszament dolgozni, akkor kezdett megnőni a vasalnivalók kupaca, a lakás is egyre rendetlenebb lett, de végül ő is változott, nem várta el magától, hogy minden tipp-topp legyen. Sajnos nem lesz mindenre ídőd, így majd szelektálsz, mit találsz fontosnak, a többi meg mindegy. Ezen ne aggódj, senki sem tudja az eddig egész nap elvégzett munkát 2 óra alatt megcsinálni.
2012. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha nem vagytok otthon, nem koszoltok annyit, az étkezés meg meglesz nap közben, otthon ehettek hideget vacsira. A gyerekek már tudnak segíteni, elpakolni, és nem kell mindig mindennek tökéletesen tisztának lenni. Sajnos a tanulás tényleg sok, a saját alvásidődből tudsz csak elcsípni rá időt, de a gyerekek majd alszanak 8-kor, mert reggel korán kelni kell.
2012. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Új napirendet, szokásokat fogsz kialakítani.

Apróságokkal segíthetsz magadon, pl. este bekészíted a mosást, reggel elindítod. Vagy pont fordítva, reggel bekészíted, ha hazaérsz elindítod, teregetsz, éjszaka szárad.

A gyerekeket is befogod a házimunkába, a férjeddel együtt. Alakítsatok ki közös rendszert, a gyerekek elpakolják a játékaikat, vagy pl. minden este apa feladata legyen a szemét kivitele, terítsen meg reggelre.

Nem szabad maximalistának lenned, sok feladatot ki kell adnod a kezedből.

2012. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!