Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A körömlakk káros a kisgyerek...

A körömlakk káros a kisgyerek körmére vagy sok szülő csak erkölcsi okokból ellenzi?

Figyelt kérdés

2012. szept. 18. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem káros, legfeljebb ha a szagát nagyon letüdőzi valahogyan, a körmön keresztül viszont biztosan nem szivárog a szervezetébe. Szerintem csak erkölcsi okok miatt ellenzi a nagy többség.
2012. szept. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: hány éves a gyereked, és mi az oka a kérdésednek? Kifestetted a körmét, vagy ki szeretnéd csak nem mered?
2012. szept. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szoktam festegetni, tetszik is, de főleg azért, mert így nem veszi a kezét a szájába. Párszor eljött velem manikűrre, pedikűrre, ott rajzoltak neki cseresznyét, szivecskét, stb. a körmére. Csak egy csomó ember szörnyülködik és mondja, hogy egészségtelen, meg tönkremegy a körme. Amúgy öt éves a lányom.
2012. szept. 18. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt hallottam pár helyről, hogy tönkremegy a körme. Szerintem a köröm elég erős azért, ilyentől csak nem megy tönkre, ha balesetben leesik akkor is újra nő. A szagából ítélve biztos van benne sok mérgező anyag, de gondolom nem kened neki naponta, és nem acetonozod naponta. Az ha kéthetente-havonta bekened egyszer, attól nem fog tönkre menni.

Mások meg tényleg erkölcsi okokból ellenzik, hogy k.va lesz belőle meg plázacica.

Én kentem a kislányom körmére körömlakkot, nem is egyszer, nem is kétszer, végül el is múlt a lelkesedése iránta, ezt is kipróbálta, ennyi. Ha nem engedtem volna neki, akkor máig is ezen nyafogna hogy ki szeretné próbálni. Kiskoromban velem ugyanígy csinált anyukám, és mégsem lettem körömlakk függő, vagy plázacica vagy k.va.

2012. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én sem lettem az, nekem is sokszor volt festve a körmöm. Tönkre se ment, csak "ahány ember, annyi köröm". És inkább most kikenem, minthogy megvárjam, hgy elvegye a polcról és magának csinálja ( ebből nagy baleset lenne ). Ráadásul az ujjszopásról és a kéz szájbavételéről is leszokott.
2012. szept. 18. 16:46
 6/6 anonim ***** válasza:

A körömlakk valóban káros lehet a kisgyerek körmére, mivel a benne található kémiai anyagok irritálhatják a bőrt és a körmöket is. Emellett a körömlakk lemosásahoz használt szerek is tartalmazhatnak erős vegyi anyagokat, amelyek károsíthatják a kisgyerek érzékeny bőrét.


Azonban fontos megjegyezni, hogy a körömlakk egészségre gyakorolt hatása nagymértékben függ a használt termék minőségétől és az alkalmazott mennyiségtől. Ha egy anyuka biztosra akar menni, és biztos benne, hogy a beadott mennyiségben nincsen egészségre káros anyag, akkor nagy valószínűséggel csak az alkalmazás közben kell óvatosnak lennie. A legjobb azonban mindig, ha a körömlakkot távol tartják a kisgyermekektől, és kerülik az alkalmazását a gyermek körmén. ;)

tegnapelőtt 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!