Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azért mert gyes-en, gyed-en...

Azért mert gyes-en, gyed-en itthon vagyunk, mindent nekünk kell a házba csinálni, vagy közösen kéne a férjeinkkel együtt?

Figyelt kérdés

Értem itt a rendrakást, takarítást, gyerekkel való foglalkozást, mindent.

Mit gondoltok, hogy kéne ennek lennie? És ha van kedvetek dicsekedni vagy épp panaszkodni hogy nálatok épp hogy van, nyugodtan. :-)

Én is megírom majd.


2012. szept. 22. 13:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem merült fel a kérdés, mindenki tesz-vesz, aki épp előbb ér oda. Nincsenek határok, szabályok, elvárások a párom és köztem. Ha épp úgy alakul, ő is megteszi, de nekem sem kötelező, csak azért, mert én itthon vagyok. Minden elkészül, senki sem ideges miatta. Soha nem beszéltük meg, de egyikünk sem lusta annyira, hogy hagyjuk elszaladni a házat. Úgyhogy nem tudom, hogy "kellene lennie" :) nekünk kényelmes így. Eddig a kérdésig ebbe bele sem gondoltam :)
2012. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem tesz meg: főzés, mosás, vasalás, minden másban nagyon segítőkész,nálunk minden megbeszélés kérdése. Igyekszem a házimunkával nem terhelni, de sokszor rá szorulok. Gyerekkel való foglalkozást nem is kell kérni, napi szinten magától értetődően foglalkozik vele,sokszor nagyon büszke vagyok, amikor másoknak mesél a lányunkról és látom mennyire képben van vele.
2012. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm, nálunk a klasszikus (apuka 8 órát ül egy irodában) felálláshoz képest kicsit más a szitu, mert a párom 10-12 óra fizikai munkát végez, egyébként asztalos.

Szóval ő reggel 1/2 7-kor megy és 1/2 6-ra ér haza, ált. hullafáradtan, sajgó lábakkal az egész napi állás után.

Úgyhogy 5,5 évig, amíg itthon voltam a gyerekekkel, én csináltam itthon minden házimunkát, neki csak a gyerekekkel kellett foglalkoznia.

Annyi kikötésem volt, amire sajnos időről-időre emlékeztetnem kellett, hogy maga után pakoljon el és ne csináljon nagyobb koszt. Tehát pl. tányérját a mosogatóba, ha egyedül evett, akkor pakoljon el maga után, ruháit a szennyesbe tegye, ha behordta a sarat, akkor takarítsa össze, stb. Ezek amúgy szerintem halál természetes dolgok, de nem neki, ugyanis az anyja ezeket mind megcsinálta utánuk és csinálja még a férje után a mai napig, így neki az lenne a természetes, hogy van egy házicselédje, aki megcsinálja helyette. Persze ezt az elején tisztáztuk, hogy én nem vagyok ilyen :))))


Jelenleg ismét dolgozom, immáron fél éve. A helyzet nagyjából ugyanaz, vagyis én végzem a házimunka nagy részét, kb. 90%-át, amellett pedig 99%-ban én hozom-viszem a 2 gyereket.

Na most már tényleg rohadt fárasztó és innen nézve a gyeses évek ebből a szempontból sétagaloppnak tűnnek! Hogy minden reggel egy rémálom, hiába készítek elő mindent. Hogy utána rohanni kell az oviba és persze mindent fejben tartani, hogy kinek-mit kell fizetni, vinni stb. Hogy aztán egész nap rohanok-kapkodok, hogy nagyjából időre végezzek és sprintelek ismét az oviba, ahol ált. a gyerekek az utolsók :( Azután haza és olyan jó lenne egy picit lazítani, de azt csak a gyerekek rovására tudom :(

A házimunka ált. hétvégére marad, de ha van vmi program, akkor itt tornyosul, mint most is. Elmentünk de. almát szedni, majd ebéd után, én idióta lusta állat, lefeküdtem aludni a kicsivel és azóta nem bírok magamhoz térni :D

Miközben vár a porszívó, a felmosó, a portörlő rongy, a függöny, az ágynemű, stb, stb, stb. Mindegy, mert sajnos nem lépnek le :D

2012. szept. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk három gyerek van, én itthon vagyok a legkisebbel.

A férjem dolgozik, a napi bevásárlást, tehát ha csak kenyér kell, ő végzi, a nagybevásárlást általában együtt, kb. 10-ből 7-szer, de simán bevásárol helyettem bármikor.

Soha nem teregetett, nem mosott, nem mosogatott, főzni nem tud.Ezeket én megcsinálom.Viszont ő szeret takarítani, nálam jóval rendmániásabb. 16 éves házasok vagyunk.

2012. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Férjem csak főzni szokott azokon a napokon amikor nagy ritkán itthon van. Ezen kívűl csak akkor csinál bármit, ha megkérem. Magától nem szokott. :( Lehet, hogy én rontottam el...

Sokszor irígykedve hallgatom, hogy másoknál apuka fürdet, etet stb. Há nálunk mindent én csinálok.

2012. szept. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert nagyon sokat segít a férjem. Mondjuk ehhez hozzá tartozik az is, hogy itthonról dolgozik és velünk van egész nap.

Mivel szeret főzni, ezért mindig ő csinálja az ebédet. A takarítás az én feladatom, de ebbe is be szokott segíteni, ha nagytakarítást csinálunk.

Nagyon sokat foglalkozik a kislányunkkal. Ha pihenni szeretnék, akkor elmegy vele sétálni, hogy egyedül maradhassak otthon.

Mivel már 1 éves a kislányunk, ezért azt is meg tudjuk oldani, hogy kicsit hosszabb "kimenőt" kapja. Időnként találkozom a barátnőimmel, mert úgy gondolom, hogy kell a kikapcsolódás egy anyának is. Na ne értsetek félre, nem bulizni járok. Ilyenkor a férjem vigyáz a kislányunkra.

És edzeni is el tudok járni hetente 3-szor.

Szóval tényleg nagyon szerencsés vagyok, mert rengeteget segít a férjem és nagyon jól be tudjuk osztani az időnket. És természetesen nagyon sok közös programot is csinálunk.

2012. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!