Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit válasszak? 3 kisfiú...

Mit válasszak? 3 kisfiú anyukája vagyok. Nem akarok több gyereket. Spirál vagy gyógyszer?

Figyelt kérdés

Hallottam mindkettőről jót is meg rosszat is.

a spiráltól félek,mert van egy vérzékeny méhszájsebem,és nem szeretném,ha ettől bajom lenne.Meg sokaknak fáj tőle a hasa.

A gyógyszerrel meg az a gondom,hogy elég visszeres a lábam,és félek a trombózis veszélytől.

Két dokinál is voltam.

Az egyik azt mondta hogy spirál,a másik meg minden labor nélkül felírt egy drága gyógyszert.

Nem merem kiváltani és szedni a tablettát,mert nem csináltatott labort előtte.

Elegem van az orvosokból.A férjemnek nem mondhatom,hogy bocsi most hónapokig nem leszünk együtt,amíg nem találok megoldást.Segítsetek!


2009. aug. 3. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A Nuvaring hüvelygyűrűn nem gondolkodtál? Az ott hat ahol kell, nem megy át az egész testeden a hormon.
2009. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hallottam már hüvelygyűrűről,de nem igazás ismerem,hogy milyen.Neked van?
2009. aug. 3. 13:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem 1 lányom van és ugyanúgy voltam mint te. Sem ezt, sem azt nem akartam, el is döntöttem hogy jövő hónapban feliratom. Én eddig csak jókat hallottam róla, van az ismerőseim körében aki használja évek óta!! Sajnos csak jövő hónapban tudom feliratni, mert most műtöttek és még nem lehet.
2009. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Most néztem,hogy ez a hüvelygyűrű,ugyanolyan hormonális dolog,mint a gyógyszer.

Szóval a visszereim miatt lehet,hogy ez sem jó.

2009. aug. 3. 14:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és honnan tudja az ember,hogy tette e fel magának?
2009. aug. 3. 14:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Én a kislányom előtt 4 évig használtam a nuvaringot és jónak találtam. Főleg az volt benne a jó,hogy nem kellett naponta bevenni. Elvileg kevesebb hormon van benne, de sajnos arrólnem tudok semmit mondani, hogy a visszereidre hogy hat. azt hiszemmég egy elég új dolog, talán nincsenek is ilyen tapasztalatok. Én annak idején azt nem találtam,hogy aaz abahagyása után mennyi idő múlva ürül ki.

Most mivel szoptatok, gyógyszert kell szednem és mindig attól félek, hogy elfelejtem.

2009. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egy barátnőmnek van és nagyon elégedett! szex alatt ki is lehet venni,ugyanúgy 3 hónapra írják fel. átmenetileg pedig használhattok pharmatex hüvelykúpot.
2009. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
van injekciós fogamzásgátló is!
2009. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nuvaringet használtam, nekem nagyon jó volt. Nem kell gyakorlat, hogy fel tud helyezni, még annyi rutin se kell hozzá, mint a tamponhoz. Ez egy nagyon rugalmas gyűrű, összenyomod, felhelyezed, elengeded, ugyanúgy, ahogy a tamponnál, ha érzed, akkor mélyebbre kell nyomni. Viszont elég sok pasi érzi szerelmeskedés közben. Az én férjemet ez abszolút nem zavarta, sőt :) A gyógyszerhez képest azért jóval jobb készítmény, mert 24 órán keresztül bocsátja ki a hormont és nem napi egyszer kap egy löketet a tested, így szerintem neked is lehetne, kérdezz rá a dokidtól.

Addig is információ-gyűjtés:

[link]


A szülés után én spirált rakattam fel, nagyon jó volt, semmi bajom nem volt tőle, de én terhes maradtam. Viszont én úgy tudom, hogy aki hajlamos a méhszájsebre, cisztára egyéb nőgyógyászati mizériákra, annak nem javasolják.


Viszont ha már abszolút nem akarsz gyereket, akkor miért nem kötteted el magad?

2009. aug. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A doki azt mondta,hogy a méhszájseb mellett is fel lehet tenni spirált.

De elég sok esetet hallottam én is,hogy emellett is terhesen maradtak sokan.

Azért nem köttetem el magam,mert most azt mondom,hogy nem akarok gyereket,de mi van,ha 6-7 év múlva meg mégis akarok?

2009. aug. 7. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!