Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Indítanátok apaságipert?

Indítanátok apaságipert?

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok, a 13-dik héttől kezdva tudja az apa, hogy gyerekünk lesz, persze tagadja, hogy az ővé lenne, máskor meg azt mondja másoknak, hogy neki nem is lehet. 100%-ig biztosbvagyok, hogy az ő gyerkét várom, és az apasági vizsgálatot is elindítanám, ha kell. 21 hete nem beszéltünk, és múlthéten felhívott azzal, hogy beszéljük meg, de nincs az országben, és nem is lesz egy darabig. Azóta 3x is láttam, szomszéd városban lakik. Nem értem mire jó ez? Minek kell hazudni? Megtehetné, hogy fizet gyerek tartást, mert van miből, házas, de válóban vannak. 5 hónapig voltunk együtt, azt terveztük, hogy összeköltözünk. Nem értem miért nem szeretné a gyereket? Lehet jobb lenne, ha nem fizetne gyerektartást és nem látná a lányom, de közben mégis csak jár az a pénz, ami a gyereké. Mit csinálnátok?
2009. aug. 4. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Az első amit tennék: csinátatnék apasági teszt, hogy kiderüljön számára hogy tényleg az övé. Így van róla papírod, bizonyítani tudod, nem tehet ellene semmit. Aztán ha pedig így viselkedik hogy hazudik jobbra-balra, igenis követelném a gyerektartást. Jobb is hogy nem vesz részt az életedben, egy ilyennel rosszabb lenne, majd találsz egy másik pasit aki szereti majd a gyerekedet is és boldogok lesztek. Ha eddig nem volt kíváncsi a gyerekre, ezután se legyen, csak szépen fizessen, hamár így cserben hagyott.
2009. aug. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
csinátatnék=csináltatnék
2009. aug. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is úgy gondoltam, hogy apaságit csináltatok. De mi van ha nem akar mintát adni? Kényszeríteni nem lehet.
2009. aug. 4. 16:12
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nehéz ügy ez. Ugye, hogy a nevére kerüljön ahhoz az anyakönnyvezetőhöz kellene elmennetek sos-ben. Ha nem teszi, akkor automatikusan a te nevedre kerül. Ha a nevére veszi, akkor lemondani már nem tud róla, érzelmileg leszarhatja, de jogilag nem, köteles fizetni a gyerektartást. Ha indítasz apaságit, és bebizonyosodik, hogy az övé, akkor kötelezik a fizetésre. Bár, érdemes lenne elgondolkodni, hogy érdemes-e ennyi utána járás. Pl. a bejelentett bére magasabb-e mint a minimálbér, mert ugye valószínű, hogy a 20%-ot kapnád. Van-e bejelentett állása stb? Én átgondolnám az apaságit, mivel szerintem nem érdekli a gyerek, és lehet, hogy sosem fogja. Ha viszont a te nevedre kerül a gyerek, és a későbbiekben a leendő párod majd a nevére vehetné. Azt viszont nem tudom, hogy az apaságin bebizonyosodik, hogy ő az apa, akkor automatikusan átírják az ő nevére. Én nem indítanék apaságit, hanem a saját nevemre íratnám és a későbbiekben, ha úgy alakulna, akkor a párom a nevére vehetné. / Zárójelben jegyezném meg, hogy nekem a kisfiam 2 éves volt, mikor az apjától elváltam. A mostani férjemnek nagy szívfájdalma, hogy nem veheti a fiamat a nevére.../
2009. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom. Erre nem gondoltam.
2009. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Abból, amit írtál, nekem úgy tűnik, hogy ezt a fickót bizony kész tények elé állítottad. Mivel egy megfogant babánál (ha jól tudom) a 12. hétig lehet arról dönteni, hogy megtartod-e, vagy sem, kivéve, ha valami genetikai rendellenességet mutatnak ki, vagy egyéb súlyos betegséget, akkor talán 24. hét. Nem tudom, kapcsolatotok melyik részében fogant a baba, de úgy tűnik, te már csak a saját döntésedet közölted vele, így nem csoda, hogy nincs annyira feldobva a dologtól. Tudom, ketten csináltátok, mindkettőtök felelőssége volt (lett volna) a védekezés, de így utólag már mindegy.

Mivel a baba már él és virul, mindkettőtök kötelessége az, hogy gondoskodjatok róla. Ha mondjuk kiemelkedően jó anyagi körülmények között élsz, lehet, hogy nem éri meg a macerát, hogy pereskedj az apával. Ha viszont nem csak büszkeségi kérdés, hanem szükség is van a támogatásra (és manapság az ilyen helyzetekben erre az esély 99,99%), akkor menj el a végsőkig, ha továbbra sem tudsz értelmesen beszélni vele. Ez a bújkálás nevetséges és szánalmas. Az apasági vizsgálat viszont elég költséges dolog. Ha jól tudom, ha bebizonyosodik, hogy ő az Apa, akkor azt is neki kell fizetnie. A normális az lenne, ha végre felvállalná a gyerekét és egymással egyeznétek meg, békésen, de nem irigyellek a helyzetért, úgy tűnik ő nem erre hajt...

2009. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy tudom, kész tények elé állítottam, eelötte 2 nappal tudtam meg én is. Pco-s voltam, és nem is tudtam, hogy lehet gyerekem, hormonkezelés nélkül, és meg se jött, de valószínű a baba miatt. Azt nem mondanám, hogy jó a helyzetem, de annyit nem ér, hogy ha bebizonyítom, hogy ő az apa, fizeti a gyeketartást, akkor a láthatást is meg kell engedni. Vagy nem muszály?Mert ennek viszont nem örülnék, és semmiképp se szeretném, hogy a nevére vegye, mivel le se ... a lányát.
2009. aug. 4. 16:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha fizeti a gyerektartást, akkor joga van a láthatáshoz. Az már az ő döntése, hogy él-e vele vagy sem. Annyit azért tudnod kell, hogy 3 éves koráig, csak az anya jelen létében láthatja ill. lehet vele.
2009. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha pert indítasz és te nyersz, ő fizeti az apasági tesztet is és bizony a gyerektartást is. Ne hagyd, főleg ha van is miből fizetnie. Mecsinálta azt a babát, vállalja csak fel!
2009. aug. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Itt már megint a megszokott tévedéssel találkozom. A "nevére vesz" és az elismeri az apaságot nem ugyan azt jelenti. A lehetőségek:

Ráveszed, hogy vállalja a gyereket, akkor elmentek a gyámügyre, vagy közjegyzőhöz, vagy ügyvédhez, és ott tesz egy teljes hatájú apai elismerő nyilatkozatot (erre mondják tévesen, hogy a nevére veszi), ezt a baba megszületése után is meg lehet tenni, tehát rohanni nem kell. Ha a baba születése előtt csináljátok meg, akkor amikor megszületik, már azt a vezetéknevet írják be, amit szeretnétek, ha csak utólag, akkor elsőre a te nevedre írják, majd később, ha intézitek a dolgot, akkor arra a névre írják át, amit kértek. De ettől még akár a te neveden is maradhat! Lehet a gyereknek a vezetékneve az, ami a tiéd, lehet az apjáé, és lehet kettős családneve is (az én fiamnak is így van, utólag csinált nyilatkozat volt, nem voltunk házasok, nem is vagyunk együtt, szóval ezt is lehet - csak azért írom le, mert valaki egyszer leugatott, hogy ezt csak házaspárok kérhetik). Itt a lényeg azon van, hogy megteszi az apai elismerő nyilatkozatot, tehát pont annyi joga van, mint bármelyik másik apának. És kötelessége is. Ha a gyermeket elismeri sajátjaként, akkor joga van a láthatásra, de kötelessége is van, fizetnie kell gyerektartást. Az viszont nem teljesen igaz, hogy ha nem fizet, akkor nem jár láthatás. A gyerek érdekeit tartják szem előtt, nem a szülőkét. A gyereknek az az érdeke, hogy kapjon a szülő gyerektartást ÉS láthassa mindkét szülőjét. Csak akkor nem jár láthatás, ha az apa maga nem kéri azt, vagy ha bizonyítod, hogy káros a gyerekre, illetve egy idő után megállapítják az érdektelenséget, ha pl. évekig nem keresi, aztán hirtelen mégis, akkor lehet bírósághoz fordulni, hogy eddig sem érdekelte a gyerek, mostmár ne járjon láthatás.


A másik, ha az apa nem egyezik bele abba, hogy felvállalja a gyereket, akkor megteheted, hogy apasági pert indítasz. Ha bebizonyosodik, hogy ő az apa, akkor a perköltséget és a teszt költségét is neki kell kifizetnie (úgy tudom, de ebben nem vagyok biztos). Már ha el tudják végezni a tesztet, mert ehhez fontos körülmény, hogy az apuka elérhető legyen. Az én fiam apját nem tudták beidézni gyermekelhelyezési perre, mert a bejelentett lakcímén nem vette át senki az idézést, sokadszorra sem, és nem volt hajlandó megjelenni, teljesen eltűnt, így ügygondnok képviselte - akit nekem kellett fizetnem -, de hát ügygondnoktól nem vehetnek mintát apaság megállapítására.

Nos, ha bebizonyosodik, hogy ő az apa, akkor igen, kell gyerektartást fizetnie, és ha az apa kéri, akkor láthatást is adnak neki. Hangsúlyozom, ha kéri. Mert a láthatást csak akkor ítélik meg, ha kérik, amúgy nem.

Illetve azt is megteheted, hogy hagyod a fenébe az egészet. Te tudod mi az igazság, ennyi. Ha nem akarod, hogy legyen láthatási joga az apának, akkor békén hagyod az ügyet és kész. Persze akkor gyerektartást sem kapsz. De az is megeshet, hogy pár év múlva az apa fordul bírósághoz, hogy láthassa a gyerekét.


Na szóval ezek a lehetőségek vannak.

2009. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!