Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik ha egy 17 éves...

Mi történik ha egy 17 éves diák, terhes lesz?

Figyelt kérdés

Tanulhat rendesen tovább nappalin,vagy kirúgják? Egyátalán kinek kell szólni? Iskolaorvos,igazgató,osztályfőnök?

Az osztálytársaknak kell szólni? Vagy meg kell várni,hogy Ők jöjjenek rá? Az iskolát fogja érdekelni,kitől van a baba?

Egy 17 éves terhes,milyen pénzt kap?

Kérlek Titeket,linkeljetek már olyan oldalakat,ami ezzel kapcsolatban ad infót! Köszönet!


2012. okt. 7. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Kirúgni nem fognak.Beszélj az ofővel,és az igazgatóval.Jó esetben az adott tanévet be tudod fejezni nappalin,ha van még lehetsz magántanuló,vagy később befejezed estin.Családi pótlékot és gyest fogsz kapni,ez kb. 40ezer havonta.
2012. okt. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolának ehhez semmi köze. Volt egy évfolyamtársam, aki terhes volt, persze egy idő után rájött mindenki, de nem kötötte senki orrára. Szerintem tanulhat tovább, csak ugye a szülési idő, meg utána következő idő kiesik (nem tudom, ő júniusban szült, elintézte, hogy előbb lezárják az évet, utána meg szeptemberben jött vissza, szülei maradtak otthon a gyerekkel.)
2012. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az igazgatóval kell megbeszélni,mert minden suli más...osztálytársakat döntsd el te,hogy elakarok-e mondani nekik(attól függ milyen viszonyba vagy velük)...lehet rá kérdeznek kitől van a baba,de nem muszáj elmondanod....gyes és családit fogsz kapni ami kb 38 ezer és az egyszeri anyasági jár ha jársz terhesgondozásra az olyan 60 ezer körül van....ja és ha nem töltöd be a baba születéséig a 18-at akkor addig lesz a babának gyámja....
2012. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy osztálytársam 17 évesen lett terhes, tanévkezdés után pár hónappal átment levelezőre, ott végezte el a harmadik és negyedik osztályt.
2012. okt. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy csaj, 16 évesen esett teherbe, még ő sem tudja, kitől. Semmi gondja nem volt belőle, csak mindenki megszólta (ez előtt a terhessége előtt 4! abortusza volt). Magántanulóként befejezte az adott évet, aztán megszült. Hogy utána befejezte-e, nem tudom, mert én ekkor végzős voltam.
2012. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egy csaj, nem rúgták ki, de nem járhatott be órákra, nehogy rontsa az iskola hírnevét. Elmondani nem "kell", max az iskolaorvosnak, mert nem ajánlott tesizni
2012. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!