Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyerek, autónk nincs....

2 gyerek, autónk nincs. Tényleg nem lehet gyereket nevelni normálisan, ha nincs kocsink?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De lehet.A gyerekneveléshez nem autó kell.Ne keseregj ezen sokunknak nincs autója.
2012. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nekünk sincs autónk,mégis mindent megoldunk nélküle
2012. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Mi hatan voltunk autó nélkül és elég normálisan felnőttünk.
2012. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sem volt egyáltalán autónk amikor gyerek voltam. Ahová kellett elmentünk busszal. Igaz, hogy már van autónk, de így is csak a legfontosabb dolgokra használjuk annak ellenére, hogy négy fős családunkból hármunknak van jogsija. Sajnos a benzin ára miatt ez van.
2012. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is felnőttünk autó nélkül. 23 éves koromig busszal jártam suliba, dolgozni, vásárolni stb. Viszont megmondom neked, amióta kocsink van, én nem tudom elképzelni az életet nélküle. Hogy a nagybevásárlást hogy intézném a lányommal azt nem tudom (nagy zsák krumpli, fóliányi ásványvíz stb.). Persze amúgy biciklivel járunk ahová tudunk, de nagyon hozzá lehet szokni a kocsihoz.
2012. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs jogsim, a férjem külföldön.


Könnyebb autóval, ez igaz, de messze nem lehetetlen gyereket nevelni kocsi nélkül :-)

2012. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ava87 ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne? Inkább csak az a baj, hogy ma már nagyon sok dolgot ahhoz mérten terveznek, hogy úgyis mindenkinek van autója. Gondolok itt például egy bevásárlásra, sok nagyobb üzlet közelében nem áll meg busz (legalább is nálunk), vagy bizonyos programok nehezebben kivitelezhetőek tömegközlekedéssel.

Viszont sokszor előnye is van a dolognak, például amikor még nem autóval jártam (sokáig azért, mert még nem volt, aztán általában azért, mert nem tudtam vezetni), sokszor mondtam strandokon, állatkertezésnél, stb., hogy de jó, hogy nem autóval jöttem, a guta ütne meg, ha egy órát keringenék parkolóhelyet keresve. Na mert mostanság meg sokszor így vagyok vele, alig találok helyet, aztán meg kiállni nem tudok, mert rámállnak, ilyenkor a tömegközlekedők vannak előnyben :)

Na persze vannak emberek, akik már jogsival a zsebükben, és autóval a fenekük alatt születtek, ők nagyon szeretnek másokat kritizálni, nekem régebben többször is beszóltak ezen az oldalon, hogy micsoda felelőtlen nőszemély vagyok, hogy az egyhetes gyerekkel buszra szállok, és a világért nem voltak hajlandóak megérteni, hogy ha egyszer kocsi nincs, és kifutófiúm sincs, aki elmenne helyettem bevásárolni, akkor vagy nem lesz otthon kaja, vagy muszáj felszállni a buszra. És csodák csodája, a gyerek túlélte :D

2012. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ hol éltek.

Pl nekünk van ugyan autónk, de viszonylag ritkán használjuk, ha igen, akkor sem elsősorban a gyerek miatt. Kisvárosban lakunk, minden ügyintézést, bevásárlást meg lehet oldani gyalog, vagy biciklivel.

Ha nagyvárosban élsz és jó a tömegközlekedés, akkor sem kell feltétlenül autó.

Akik faluban élnek, vagy tanyán, ahol a bevásárláshoz is km-eket kell utazni, ott nem árt, ha van autó.

2012. okt. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol laksz. Milyen messze az ovi, iskola, munkahely, meddig dolgozol, hol a gyerekorvos, kórház, rokonok. Itt ahol mi lakunk simán meg lehet lenni kocsi nélkül, de falun... Ahol napi két busz jár...
2012. okt. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nőttem fel, hogy nem volt autónk, ma már külön családom van és most sincs autónk. Nem mondom néha jó lenne, mikor szakadó esőben indulunk oviba, vagy nagymamát látogatni vidékre, és a 3 éves még nem kapkodja a lábait. De elvagyunk nélküle.

Nagybevásárlást megoldjuk anyóssal. Hónap elején egyszer elvisz minket kocsival.

Amúgy meg vonat, néha BKV, egyébként bicikli. (Bp.)

2012. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!