Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed-re való jogosultság...

Gyed-re való jogosultság munkanélküli ellátás felvétele esetén?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem fel a munkanélküli ellátást, amire 51 napig voltam jogosult. Olvastam, hogy a gyedet csak biztosított leendő anyuka veheti fel, és ahhoz 2 éven belül 365 napot kell dolgozni minimum. Júliusban szűnt meg a munkaviszonyom, ez esetben (a munkanélküli ellátás felvétele miatt) újra kezdődik a 365 nap? Vagy az eddigi munkanapjaimat is beleszámítják attól függetlenül?


Mik a tapasztalatok? Párommal kisbabát tervezünk, és ki szeretném számolni, hogy hány napi munkaviszony után vagyok a gyed-re jogosult ez esetben, de ezzel kapcsolatban nem találtam infót. Persze addig dolgozni fogok. 


Illetve még egy valami nem tiszta. Csak abban az esetben igényelhető a gyed, ha éppen munkaviszonyban van a kismama?


Előre is nagyon szépen köszönöm!


2012. okt. 15. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha kimaradnak napok, hónapok, akkor sem gond. A 2év alatti munkaviszony összesen számít, tehát ha pl. egyszer volt 8 hónap, utána 2 hónap semmi, utána megint 4 hónap, az már 12 hónap akkor is, ha az csak 14 hónap alatt lett meg. Remélem érted. Az a lényeg, hogy nem baj ha üres napok vannak közte. És a munkanélküli8 járadék, az az 51 nap is beleszámítható a munkaviszonyba. És igen, a gyed másik feltétele, hogy a szülés napján legyen munkaviszonyod, vagy az nem több mint 42 nappal előtte szünjön meg.
2012. okt. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kis helyesbítés.


"És igen, a gyed másik feltétele, hogy a szülés napján legyen munkaviszonyod, vagy az nem több mint 42 nappal előtte szünjön meg."


Nem igaz, mert ha 42 napon belül megszűnik a munkaviszony, akkor KIZÁRÓLAG tgyás jár majd, gyed nem. A gyedhez vagy igényléskor, vagy szüléskor kell a biztosítotti jogviszony (ez lehet álláskeresési támogatás ideje is, az is biztosítottnak számít).

2012. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!