Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Név kérdés, akik két keresztne...

Név kérdés, akik két keresztnevet adtak és a másodikat használják, nincs bonyodalom belőle?

Figyelt kérdés

Akik két nevet adtak a gyereküknek és végül úgy döntöttek, hogy a másodikat használják, tőlük kérdeznék.

Nincs bonyodalom belőle? Úgy vettem észre mindenhol az elsőt mondják, pl rendelő. Vagy a gyerkőc hallgat mindkettőre?

Mi is kettőt adtunk amúgy.


2012. okt. 20. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Mi a kicsinek a nevét használjuk így, nem volt belőle soha gond. Ahol az elsőt mondták először, ott is hallgatott a nevére, de volt, ahol megkérdezték.
2012. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Leírni akkor mindig le kellett az első keresztnevet is vagy jó volt a vezetéknév és a második név?

Vagy esetleg csak a kezdőbetűt ponttal az első keresztnévnek?

Vagy mindig ki kell írni mind a kettőt, ha a másodikat használjátok akkor is?

2012. okt. 20. 13:16
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Eddig csak gond volt belőle.

Az én gyerekemet szerencsére nem "vicceltem" meg ekkorra hülyeséggel, de olyan helyen dolgozom, ahol állandóan probléma van abból, ha a második nevet használja valaki. (fontos dokumentumokat, iratokat állítunk ki, és általában maga a személy diktálja rosszul..., állandóan ellenőrizgetni, javítgatni kell mindent emiatt)

Bocs a véleményért, de nagyon utálom, ha a második név a rendes név. Butaságnak tartom. S ne hari.

Amúgy hivatalosan mindenhová úgy kell írni a nevet, ahogy anyakönyvezték. Rövidítés és pont nélkül. DE a használt nevet húzzátok alá mindig, akkor érthetőbb lesz a kívülálló számára is, melyiket használja a gyerek.

2012. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Férjem neve ilyen, apósom családja ragaszkodott a neve továbbvitelére, anyós viszont újított volna. A család a másodikat, az iskolák, majd munkahelyek az elsőt használják. Akad belőle bonyodalom, de már megszokta, mindkettőre hallgat :) (Viszont a fiúnknak ezért direkt csak egy nevet és olyat választottunk, ami még nincs a családban.)
2012. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Az én testvérem is a második nevét használja, 13 éves, soha semmi gond nem volt belőle. Nyilván ha az első nevén szólítják, azt is ismeri, nem is javított ki senkit emiatt, ha hivatalos helyen véletlenül úgy szólították meg.

Én is így adtam nevet a lányomnak, igazából azért kapott két nevet, mert a vezetéknévhez nem illett volna ez a név, én viszont ragaszkodtam hozzá, és így viszont jól hangzik. Egyébként hivatalos helyen az első nevét használják, pl. orvos, de nyilván ha szólnánk, akkor ott is a másodikon hívnák, csak nem zavar, mert az első neve is szép. De majd oviban, suliban nyilván fogunk szólni, melyiken szólítsák. Egyébként anyósomék is az első nevén hívják, de szerintem ez sem baj, ismerje mindkettőt. Másrészt nyilván ha 2 nevet ad valaki, akkor tetszik mindkettő, nem?! :)

2012. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

"Leírni akkor mindig le kellett az első keresztnevet is vagy jó volt a vezetéknév és a második név?"


Hivatalosan leírjuk (csak + 5 betű a gyereknek), de nekem is van második keresztnevem, azt is le kell írni hivatalos papírokra. Szóval tök mindegy, hogy valakit Szabó Piroska Juliskának hívnak hivatalosan és az ismerősi körben Piroskának vagy Juliskának hívják.


"Vagy esetleg csak a kezdőbetűt ponttal az első keresztnévnek?"


Nem kell bonyolítani.


Bölcsiben/oviban/iskolában eddig sosem volt gond, első nap tisztázta a gyerkőc, hogy a nevéből melyiket használja, rendelőben a doktornéni meg a védőnő tudja, ismeretlen helyen meg nem csinálunk ebből problémát és a gyerkőc is pattan ha a nevét hallja.


Amúgy nem bonyolultabb, mint az, hogy nekem az első nevem Erzsébet, mivel a felmenőim között anyai és apai ágon is minden nőneműt Erzsébetnek hívnak, én születésem óta Betti lettem. Egy gyereknek aztán nem nehezebb, hogy a két keresztneve közül a másodikat használja, mint az, hogy a két keresztneve közül egy tök más hangzású becenéven ismeri mindenki.


(az első vagyok)

2012. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
5: Mi is azért adtuk ebben a sorrendben a gyereknek, mert fordítva béna lett volna. Így szebb a hangzása.
2012. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk is úgy alakult hogy a második nevet használjuk. Hivatalos helyeken, orvosi rendelőben stb. mindig a teljes nevét mondják, tisztáztuk hogy a másodikat használja. De én szerintem meg fogom fordíttatni azért (10 ezer ft) mert nagyon gáz állandóan magyarázgatni, ráadásul van még 2 gyerekem rajta kívül akiknek a 2 nevéből az elsőt használjuk szóval így elég béna hogy ő egyedül meg a másodikat használja.
2012. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezt akartam volna kérdezni, hogy akkor esetleg érdemes megcseréltetni? Vagy abból is csak a kavarodás lenne?
2012. okt. 20. 18:16
 10/14 A kérdező kommentje:
Jópofa ez a Betti dolog :) Végülis ErzséBet-ti
2012. okt. 20. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!