Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 hónapos terhes vagyok...

4 hónapos terhes vagyok sajnos idén nem tudunk összeházasodni, de szeretnénk a babánkat addig is a párom nevére venni, mi ennek a feltételei? Hova kell menni? Ha nem vagyunk házasok akkor is jár a családi potlék?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

önkormányzatnál kell csináltatni

személyi,lakcímkártya

a dokitól 1 igazolás a terhességről

az okmányirodából 1 hajadonsági igazolás

vagy ha házas voltál,válási papír

minden ingyenes


Jár a családi mindenképp :)


Boldog babavárást! :)

2012. okt. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
akkor is jár, ha nem vagytok házasok. Ahhoz, hogy a nevére kerüljön, el kell menni a helyi önkormáynzathoz mindkettőtöknek és ott kell megcsináltatni az apasági nyilatkozatot. Ingyenes 10 perc alatt megvan de kell vinni a személyit mindkettőtöknek. A szülésre kell vinni ezt a papírt és akkor a párod nevére kerül
2012. okt. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi épp most intéztük ezt! :-)

A népjóléti hivatalba kell bemenni.(Nálunk így hívják,remélem ott is)

Személyi igazolvány alapján írnak egy hivatalos dokumentumot mi szerint a párod az apuka,és az ő nevén lesz a pici.

Fél óra alatt meg is van.2 példányt kaptok,alá kell írni,és kész is.

A terhességed 30hetére érdemes meglennie ennek a papírnak,hogy ne legyen vele gubanc,ha lecsúsztok róla.Mert utólagosan macerásabb elintézni és pénzbe kerül.Így előtte még ingyenes.

2012. okt. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a polgármesteri hivatalba bementek, (te és párod) ott kiállítanak agy apasági nyilatkozatot,(személyi igazolvány, lakcímkártya kell) amit alá írtok. Minden juttatás, minden családi pótlék ugyan úgy jár, mint aki házas, hiszen elismertétek, hogy a szülei vagytok. Semmilyen "hátrány" nincs. Boldog babavárást!!! Ja, szüléskor csak a 3 hónapnál nem régebbi nyilatkozatszükséges!!! 7 hónaposan menjetek ( de minimum a 6. hónap után, mert meghaladja a 3 hónapot és nem fogadják el, akkor a nevedre kerül)
2012. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen,kell hozzá a dokitól egy papír is,melyen igazolja,hogy valóban terhes vagy!
2012. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 8 hónaposan mentem férjhez a mellettünk totyogó közös másfélévessel. Szüleink voltak csak ott, ők voltak a tanuk. Ez így ingyenes volt. Ezüst gyűrűnk van 10000/2 db. Ebédrlni mentünk mindannyian 30000 ft.

Miért nem tudtok összehàzadodni?

Amúgy apasági nyilatkozat kell és a nevére kerül a baba.

2012. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!