Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el hozzászoktat...

Hogyan kezdjem el hozzászoktatni a mi ételünkhöz?

Figyelt kérdés

Már 9 hónapos, 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Napi 5 ször eszik, reggeli, vacsora tápszer. Ebédre főzelék husival, a tízórai és az uzsonna gyümölcs vagy tejpép (néha túróval, joghurttal).Már sok félét eszik, ami ebben a korban lehet, szinte mindent, azonban még csak most bújt ki az első foga, így kenyérhéjat még nem mertem neki adni, viszont a babapiskótát imádja.

Szeretném, ha lassan együtt tudnánk étkezni, főleg az ebéd lenne a fontosabb. Mikor lehet az, hogy együtt eszünk, és ezt milyen ételekkel kezdjem, amit mindannyian együtt ehetünk. Gondolom magát a húslevest, még nem tudjuk adni neki. viszont a belevalókat lehet? Nem használunk mi sem sok fűszert. Vagy miket?


2009. aug. 10. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 hónaposan ugy ette a huslevest, mint a pinty, nem szerette a bébi ételekt. A doki szerint nem volt baj, csak nem legyen túl fűszeres. Én passziroztam neki még akkor, mostmár csak összetöröm. 11 hónapos.

Krumplit, sárgarépét nyugodtan adhatsz neki. Én levest mindne nódélben adok neki, a tésztát, krumplit belőle, és levét. Imádja. Viszont a lányom már megeszi a főtt tésztát, pici zafttal, v. túróstészta, imádja a fasírtot is.

Próbáld ki először huslevessel, aztán mindnevől egy picikét, és meglátod hogy izlik neki.

2009. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyolc honapos a kisfiam, egy honapja mar kap a mi foztunkbol annyit, hogy jol lakjon vele. Kulon neki mar nem fozok, inkabb a mienket manipulalom olyan modszerrel, hogy szedek ki belole fuszerezes elott, amit babasan fozok tovabb. Mindig tartok itthon uveges bebietelt is, mert elofordul, hogy olyat fozok, amibol viszont tenyleg nem adnek neki.

Mi kulfoldon elunk, itt kicsit masak az ajanlasok, mint ott, legalabbis itt glutent mar boven kaphat hat honapos kora ota, tejet, tejfolt akkor kaphat, ha csak keves van belefozve az etelbe, kozvetlenul meg nem. Igy peldaul a habarasos fozeleket is eheti mar.

Eloszor en is huslevessel kezdtem, a zoldsegekkel es csirke huslevest foztem, hust is kapott. A le neki nem igazan jon be. Tesztafelet is eszik mar nem tul fuszeres szoszokkal, de peldaul ha csirkemellet sutok zoldfuszerekkel, abbol is kaphat es szoktam neki fozni hozza kockazott krumplit. Neki mar 7 foga van, de ez mind olyan etel, amit az inyevel is szet tud nyomni, mivel az osszes foga metszofog, igy o sem azokkal rag. O mar nem rajong a turmixolt kajaert, a tejpepet, a bebietelt elfogadja ugy, hogy en adom neki, de a legtobb dolgot ele kell raknom es o eszi meg egyedul, ez nagyon tetszik neki, igaz, hogy haromszor annyi ideig tart egy etkezes, mintha en etetnem.

2009. aug. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!