Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régebben kiverte a biztosítéko...

Régebben kiverte a biztosítékot ezen a fórumon egy gyereknevelős blog, mi a címe?

Figyelt kérdés
otthonszülésről írt egy apuka benne, ő verseket ír, eladja, tanyán laknak,önellátóak, a méhlepényt még 3 napig a baba mellett tartották fűszerezve és oltásellenesek. Azt hiszem a felesége nem magyar származású. Olvasta valaki? Hol találom?

#oltás #tanya #otthon szülés #méhlepény tárolása
2012. okt. 31. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Próbáltam rákeresni guglival és itt is, de nem találom. Mindenesetre durva, amit írtál róla.


"a méhlepényt még 3 napig a baba mellett tartották fűszerezve"

Ezt miért is?? :o

2012. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

közben én is bőszen gugliztam és megtaláltam!!:-)))


ez az anyuka verziója, alul magyarul:


[link]


apukáé, alul szintén:


[link]



Mi langyos ivóvízzel öblítettük le a méhlepényt mielőtt a nem túl mély tálba raktuk. A tartósítására finomra őrölt konyhasó, zsálya, rozmaring és levendula keverékét használtuk, amivel szükség szerint többször egymás után hintettük be a méhlepényt és gyakran öntögettük le a vért, ami a tál alján összegyűlt. Utólag visszatekintve rá, érdemes talán várni egy kis ideig a méhlepény fűszerezésével, hogy ezáltal is biztosítottabb legyen minden olyasmi átvételének a zavartalansága, amire a babának szüksége van belőle. A szervet mi egy tüllszerű külső pelenkával takartuk le, amit többszörösen összehajtogattunk, hogy megakadályozzuk rovarok alá kerülését. Végül az ötödik napon – hogy használatba vegyük az egyetlen célszerszámot, ami egyben az egyetlen befektetésünk is volt a szülésbe – elcsíptem a girbegurba és merev, sötét barna és fekete színű köldökzsinórt a sebészollóval, de körömcsipesszel is megtehettem volna. A kis csonk néhány nappal később vált le Csermely köldökéről és amit hátrahagyott, abból egy szép, mosolygós befelé álló köldök lett. Az addigra meglehetősen kellemetlen szagú méhlepényt a komposzthalmunkra helyeztem, hogy három év múlva Csermely újra élvezhesse a táplálását az azon nőtt tápláló zöldségek által. Nagy becsben tartjuk ennek a természettel és korábbi önmagunkkal való kötődésnek a képzetét, melyben az időbeli áramlások összefonódnak az anyag áramlásokkal, hogy együtt egy csodálatos, örök harmóniát hozzanak létre.

2012. okt. 31. 13:12
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Felfordult a gyomrom. Jól értettem, hogy napokon keresztül a gyerek a tál mellett feküdt, mert nem vágták el a köldökzsinórt?
2012. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nagy becsben tartjuk ennek a természettel és korábbi önmagunkkal való kötődésnek a képzetét"


A köldökzsinór el nem vágásában mi a természetes? :DDD

Csoda, hogy a rothadó hústól nem kapott valami fertőzést a gyerek. (Mert az rohad, ne mondja senki, hogy nem.) És ilyenért nem jár semmi büntetés!

2012. okt. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
Érdekes.. bár, Tőlem távol áll, ennek ellenére nem érzem ezt rossznak, természetközeli, az biztos! Az oltásokról pedig Nekem is meg van a véleményem..
2012. okt. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nálam inkább akkor ment fel a pumpa, amikor azt írta apu, hogy 2500g alatt inkubátorba kellett volna tenni a gyereket, de szerencsére ők ezt nem tudták és megerősödött, igaz, 1 hónaposan átment rajta a 3 napos láz, hűtőfürdőzték és rá nem sokkal náthás lett a gyerek, mert lagziban voltak és hideg volt a sátor, DE mentségükre szóljon sokan mások is náthásak lettek. Nem az, h talán nem viszem az egy hónapos amúgy is kis súlyú, nemrég beteg gyerekemet éjszaka lagziba....de megmaradt a kislány, most apu eladja/próbálja eladni a verseit és "vacsoracsatákat" rendeznek pénzért,(még a poharat is a vendég viszi) ahol angolul is tanulhatnak főzni a feleségétől. Szóval próbálnak pénzt szerezni. Egyébként ha tehetném én is tanyán nevelném fel a gyerekeimet, friss levegőn, igaz, másként, de én úgy érzem kockáztatták a kislány életét többször is a meggyőződéseik miatt.
2012. okt. 31. 13:46
 7/18 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Úristen, ezek nagyon betegek.

5-ször elvetélt.

Utána sem megy terhesgondozásra.

"Csermely 2.225 grammot nyomott (kicsivel 5 font alatt), a hossza 45,5 cm" - mindezt majdnem 3 hétnyi túlhordás (!) után.


annyira valószínűleg mégsem élhetnek egészségesen...

2012. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Tóthné Marika válasza:
100%
Gyermekvédelmisek?
2012. okt. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Látókörében vannak a gyermekvédelemnek, tele volt velük a média, amiért nem engedték beoltatni a kis Csermelyt. Felfüggesztett börtönt kaptak érte, de ettől még nem változott semmi.
2012. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Golan Trevize ***** válasza:
100%
Remélem, ennél jobban már nem szaporodnak el...
2012. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!