Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Paksra kötözünk. Melyik...

Paksra kötözünk. Melyik gyerekorvost ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nem sokat betegek hála ég.
2009. aug. 11. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Dr. Mészáros Zsuzsanna. Ha jót akarsz a gyereknek.
2009. aug. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:)

Mit értesz az alatt ha jót akarok? A többi annyira gáz?

2009. aug. 12. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

nem tudom, hogy még rendel-e, de az én gyerekorvosom dr Angyalossi Zsuzsanna volt! 1.számú rendelőintézetben rendelt akkoriban.

2009. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nem gáz a többi!!!

Csak a doktornő "más" nevelési, gyógyítási elveket alkalmaz, mint a "hagyományos" orvosok.

Pl. Étkezésre nagyon figyel, allergia gyanúra nagyon figyel. Szerinte a legtöbb betegség oka a nem megfelelő étkezésben, vitamin bevitelben keresendő. Nagyon alapos táplálkozási előírásai, elvárásai vannak.

Nem ad indokolatlanul gyógyszert, pláne antibiotikumot. Inkább előbb vitamint, illóolajat, satöbbi javasol. Indokolt esetben viszont azonnal, határozottan gyógyszerez.

Ha ő nem volt és helyettesítésre kellett vinnem a gyereket, minden orvostól azonnal antibiotikumot kapott a gyerek, amit természetesen nem adtam rögtön be neki, egyszer se volt rá szükség. Doktornő telefonon javasolta, hogy előbb próbáljuk ki a tünetek alapján ezt meg azt és simán meggyógyult a gyerek antibiotikum nélkül. Ha olyan tünetet hallott volna a telefonban, akkor mondta volna, hogy igen, ezt most bizony be kell adni (mással volt ilyen eset, nálunk sose kellett).

Ha netán antibiotikum kell, azonnal javasol mellé bélflóra-helyreállítás érdekében szereket és részletesen elmondja, mikor, hány órával a gyógyszer előtt, után kell bevenni. Ezt még egy dokitól se hallottam, a saját felnőtt orvosomat is beleértve (!). De azóta én is úgy csinálom, ha nekem kell antibiotikum netán.

Ha nem tudod elfogadni ezt a hozzáállást és a gyógyszerek híve vagy, akkor természetesen javasolt másik orvos választása!!!

2009. aug. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, csak hogy megnyugtassalak, hogy indokolt esetben persze azonnal intézkedik: ikreim 2 hetesek voltak, jött a nagyobb gyerek miatt házhoz, mert az beteg volt. Mondta, be ne menjek a kicsikkel, inkább jön. Futólag említettem neki, hogy az egyik picinek hőemelkedése van. Azonnal (!, szó szerint) beutalt a kórházba vele, készüljek, ott is kellmaradni, vigyem az ikrek másik felét is, mivel ők még szopnak ugyebár. 1 hétig voltunk bent, húgyúti gyulladása volt a gyereknek, antibiotikum kúrára volt szükség folyamatos orvosi felügyelet mellett... Szóval nem habozik, ha arra van szükség, nem "bolondja" a gyógyszermentes gyógyításnak.
2009. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést kíváncsiságból tettem fel és ennyi jó után bevallok neked valamit:))


Ismerem nagyon is jól a Mészáros doktornőt:) Míg el nem kerültem a főiskolára 1998-ban az asszisztense voltam.:))

Igen ilyen ő és örülök,hogy jót hallottam felőle:)


Az első fiamnál itt Kméten ahol lakunk volt egy ffi dokink, akiben nem bíztam,mert két köhintésre is antibiotikumot írt: Ezért minden esetben ha beteg volt ( élete eddigi 5 évében annál a dokinál 3x) hívtam a doktornőt és konzultáltunk:))

Mikor a kisebb fiam született találtam itt egy hasonló felfogású doktornőt így váltottunk. Most lehet költözünk. ki tudja még lehet találkozunk ha Paksra kerülök:)

2009. aug. 12. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!