Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második, többedik babával...

Második, többedik babával várandósok, nektek van időtök foglalkozni a magzattal, igazán kismamának lenni úgy mint az elsővel?

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen esélytelen. Van egy 2,5 és egy 1 évesem. Olyan, mint az első babával volt, szerintem csak akkor lehet, ha nagy a korkülönbség.
2012. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
sokkal kevesebb időm volt a terhességemmel, magammal foglalkozni, a nagy 8 hónapos volt, maikor zebrásat teszteltem. Aztán komplikációk és kórházi bent fekvés miatt mégis lett hirtelen időm a pocakommal törődni. Szerencsére minden jól végződött.
2012. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%

1. babám várom, 37 hetes vagyok, de fogalmam sincs miről beszélsz.

Mit lehet foglalkozni egy még meg sem született gyermekkel?

Jó, néha énekelgetek, meg nézem fekve ahogy mozog a hasam, érdekes érzés látni, de ez nem olyan sok idő, amúgy élem az eddigi életem.

2012. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Konkrétan: este amikor lefekszek és bekenem a pocakom és esetleg ébren van, akkor tudatosul hogy babát várok. Ez pár perc, aztán összeesek a fáradtságtól, nem álmodozok róla, hogy milyen lesz, milyen lesz ha itt lesz, nem simogatom a hasam, még fejben sem szólok hozzá, annyira leköt a nagy és a nagy problémái, hogy a kicsi, amíg fizikailag nincs itt, szinte nem is létezik. Tegnap voltam UH-n, megnyugodtam hogy minden rendben és rohantam haza fürdetni, nincs az a jóleső érzés hogy új élet van bennem. Nem nézegetem neten hetente hogy mit tud már, mi fejlődött már ki, nem számolok vissza a szülésig,néha azt is elfelejtem hogy hány hetes vagyok, 25hét alatt 2 pocakfotó készült és sorolhatnám. A lányom 4 hete náthás, maximálisan leköt hogy ő meggyógyuljon hogy legyen vacsora, stbstbstb. ilyenekre gondoltam. Nem ignorálom a témát, egyszerűen nincs üres rés álmodozni róla.
2012. nov. 6. 16:59
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az volt fura, hogy igazából szóba sem került a terhesség, a baba, a férjemmel.

Az elsőnél még olyan sokszor beszéltünk róla, mi hogy lesz,

a másodiknál meg mikor kell dokihoz menni, akkor hogy minden ok. aztán már azt vettem észre, hogy azon kéne gondolkodni, hogyan rendezzük be a picinek a szobát, lassan szülök.

Szerintem jobb ez így, nem magammal, és a pocakkal foglalkoztam, könnyebben, gyorsabban elszaladt a terhesség, nem agyaltam túl a dolgokat.:)

És már 1,5 éves a pici.:(

2012. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Pont úgy érzek, mint te. Nekem sincs időm a terhességemmel foglalkozni. Az idő is sokkal gyorsabban tellik. Mindig csak azon kapom magam, hogy máris újabb vizsgálat és megint meg kell oldani a "nagy" elhelyezését. Mondjuk abból a szempontból szerencsés, hogy nincs időm annyit aggodalmaskodni, mint az elsővel. 22 hónap lesz a két gyerkőc között.
2012. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

3.-nak: épp azért nincs fogalmad, mert még nem a másodikat várod.

A kérdező szerintem nem arra gondolt, hogy egész nap a magzattal akar foglalkozni. Hanem úgy összességében kevesebb az ideje a nagyobbik gyerek mellett, aki nagyobb figyelmet igényel, és ilyenkor már egyáltalán nem olyan a második terhesség mint az első. Elsővel még több idő jutott magamra, nem rohantam, nem kötött úgy igazán semmi. Másodikkal már más a helyzet, hiszen ott van egy örökmozgó, aki nagy figyelmet igényel.

De hát ez van, gyerekkel már nem olyan semmi, mint előtte, de nem is lehet és nem is kell már olyannak lennie.

2012. nov. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ki pontozgat???

köszönöm a válaszokat!!!

2012. nov. 8. 12:27
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem, nincs időm. 17 hónap lesz a gyerekek között, a nagy most 14 hónapos, a pocaklakó 25 hetes. Tényleg repül az idő, mint moira is írta, az újabb vizsgálatok jelentik a mérföldkövet. Míg nem mocorgott ennyit, gyakran észre sem vettem, hogy megint babát várok. Most, hogy kezd nehezdni, és többet mozog a baba is, kezdem felfogni. :-)

De nem tudok pocakfotókat készítgetni rendszeres időközönként, nem kenegetem semmivel, mert este örülök, ha gyors zuhany után vízszintesbe kerülök, és ugye a meglévő kislányom miatt dolgozni sem járok, hogy túl csinosan tudjak öltözködni, mint az elsőnél. Itthon kényelmes ruha, ha kimozdulunk, farmer.

Viszont próbálom bevonni a pocaklakó szeretgetésébe a "nagyot" is, így azért vele is foglalkozunk már egyre többet.

2012. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nekem is 17 hó van a gyerekek között :)

a kicsi már másfél éves....


nekem sem volt semmi időm a terhességemmel foglalkozni, pikk pakk elröpült a 9 hónap...sajnos már nem tudtam annyira kiélvezni a dolgokat, és már nem volt akkora varázsa a terhességemnek sem mint az elsővel...(ne értsetek félre, ugyan olyan szeretettel vártuk mint az elsőt csak már olyan természetesnek tűnt a terhes lét a kis korkülönbség miatt)

persze megnéztem hétről-hétre mi történik velünk, de már nem ekörül forogtak a napjaink...

ennek ellenére nagyon szerettem ezt az időszakot is :)

hipp-hopp eltelt az idő :)

2012. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!