Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogyás szoptatás alatt?

Fogyás szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
171 cm 60 kg ról indultam és 82 vel mentem szülni. A babám 2 hetes, mikor hazajöttem -7kgban voltam, azóta lement még 3. Érdekel azoknak a tapasztalata, akik szintén 20 kg körül híztak normál testsúlyra mennyi idő alatt ment vissza a súlyuk! Amit észrevettem, hogy az étvágyam teljesen visszaesett mióta megszültem. Tornázni mikortól szabad? (hüvelyi komplikációmentes szülésem volt).

2012. nov. 7. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem igaz 10 hónapos már a babám:$ 170 magas vagyok 63 voltam terhesség előtt terhesség végén 75 és most megint 63 vagyok. Nem csináltam semmi tornát. Hidd el nem kell tornáznod anélkül is lefogsz fogyni ;) A babakocsi 10 kiló és a gyerek is. Majd mikor neked is sokat kell emelgetni akkor izmos és vékony leszel :) Meg még annyi hogy én nagyon keveset eszek.
2012. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:) azt csak a köérzetemért szeretném, mert míg itthon vagyunk szeretnék már végre vmit csinálni, az utolsó hónapokban sem tudtam már a kilómétereket róni, és komolyan már attól fájnak az izmaim meg a csontjaim, hogy nem tudok mozogni:(

én is keveset eszem, teljesen visszament az étvágyam..

2012. nov. 7. 17:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Én az első kb 6 hétben fogytam a szoptatástól. Aztán farkasétvágyam lett, még híztam is pár kilót. Mind a 3 babámmal így volt.

Most 2-3 kiló plusz van rajtam a szülés előtthöz képest. 10 hós a babám.

2012. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

165 centi vagyok. Az átlagos súlyom 48 kiló körül szokott lenni (semmi diéta, fogyókúra, elég sokat is szoktam enni, egyszerűen ilyen vagyok genetikailag). A terhességet 53-ról kezdtem, mert előtte fogamzásgátlót szedtem, az picit felhúzta a súlyom, örültem is neki. Szülni 68 kilóval mentem, de csak a pocakomon látszott a növekedés, és a cicijeimen, máshol nem híztam. A Kisfiam 3400 grammal született. A Párom szerint már szülés után visszafogytam, de én nem is foglalkoztam ezzel. Kb. szülés után 1 hónappal mértem magam, akkor már 53 kiló voltam. 6 hetes kontroll óta szedek szoptatás mellett is szedhető fogamzásgátlót. De most megint csak 47 kiló vagyok. Pedig eszem rendesen. 7,5 hónapos a Kisfiam és még mindig aktívan szopik, már a 2. naptól rengeteg tejem volt, és most is van, amikor kéri a cicit.

Szerencsém van. Sőt, inkább híznék picit, mert már nehéz a kis feneke (8290 gramm).

2012. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

:) szép nagy baba:)


Kedves második te mennyit híztál?

2012. nov. 7. 21:10
 6/10 anonim válasza:
168 cm magas vagyok átlag súlyom 55 kg. Első gyerekkel 38kg, második 30 és a harmadikkal 34kg-ot híztam. Mindegyiket csak szoptattam sokáig és nagyon gyorsan visszanyertem kezdősúlyomat torna nélkül, mivel a gyerekek tornáztatnak( ugráltatnak) engem is éppen eleget.
2012. nov. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok


17 kilót.


58-ról indultam (168 cm magas vagyok) 75-el mentem szülni. Baba 4 kiló volt, 8 kilóval voltam kevesebb, mikor hazajöttem a kórházból. Aztán az első 6 hétben lement még kb 8 kiló, de aztán abból visszajött azóta 2. Most 61-62 kiló körül vagyok. És ez a néhány plusz kiló makacsul tartja magát, annak ellenére, hogy 3 5 év alatti gyerkőc után szaladgálok egész nap, és cipelem a 10 hós 11 kilós fenekét :D Pedig elég sokat szopik még, de csak nem mennek le a kilók. (csak a karom egyre izmosabb :D)

2012. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Hidd el nem kell tornáznod anélkül is lefogsz fogyni."


Ezeket a válaszokat nagyon bírom. Attól, hogy neked, kedves 1. válaszoló nem kellett tornázni, ne mondd biztosra másnak, hogy Ő se tegye. A mozgás nem árt senkinek, csak most jobban meg kell gondolnia. Itt vagyok én ellenpéldának. 175 cm, 65 kg-mal kezdtem a terhességet, a végére 77 kg-mal mentem szülni. Ekkor lement 8 kg, de szoptatás alatt az egész visszajött. Most 13 hónapos a lányom, még mindig szoptatom és se le, se fel nem mozdul a mérleg. Most döntöttem úgy, hogy elkezdek tornázni. Eddig a sok szopi miatt nem tettem, de már csak reggel és este van. Írigylem azokat az anyukákat akiknek a szoptatás ilyen téren jót tett. Nem eszek össze vissza, se fehér kenyér, se csoki, mégis ez van. 2 hetesen a dokim nem javasolta a tornát. Azt mondta, válasszak, szoptatás vagy torna. A védőnőm az ellenkezőjét javasolta. Lehetett volna tornáznom. Egyébként, most hogy elkezdtem, több lett a tejem. Hozzáteszem, én is rohangálok a gyerek után, babakocsit cipelek vagy gyereket (ha épp nem akar menni). Nem vagyunk egyformák. Ha azt tapasztalod, hogy nem fogysz a szoptatás alatt, próbálj meg könnyű gyakorlatokat végezni, és ha érzed, hogy apad a tejcsid, hagyd abba. Sok sikert kedves kérdező!!!

2012. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem vagyunk egyformák valóban!

én megmondom őszintén eddig legtöbbször az alakom miatt sportoltam, de most azért akarok mert be van állva mindenem :(

2012. nov. 8. 14:01
 10/10 anonim ***** válasza:

1. terhesség: 63kg-ról 82kg lettem. Szülés után 3 hónap alatt lement 13 kg.


2. terhesség: 76 kg-ról 83 kg lettem. Most 3,5 hónapos a babám és ugyanúgy 76 kg vagyok. Hiába szoptatok, nem peregnek a kilók...

Egyenlőre nem zavar, de később biztos fog. Majd ha nem szoptatok, akkor nekiállok keményebben fogyózni.

2012. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!