Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit érdemes igényelni? Tanár...

Mit érdemes igényelni? Tanár vagyok, de szeptembertől nem kezdemeném el az évet. A baba érkezése nov.13. MIt érdemes vagy kell igényelnem szülés előtt hogy még jól is járjak?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Én tavaly táppénzen voltam februártól októberig(szülésig)de akkor még 70 százalék volt a táppénz.A szülési szabadság is akkor ugyanannyi volt,úgyhogy én maradtam a táppénznél.De mivel ez már változott,ezért érdemes a gazdaságisotoktól érdeklődni erről.Szülési szabi 4 héttel szülés előtt vehető ki,ennek a százalékát nem tudom.Mindenképp kérj pénzügyestől tanácsot.
2009. aug. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia. én is tanárnő vagyok. már 1 éves a babám.

erre az évre vedd ki az összes szabidat! a gazdaságis kiszámolja, hogy meddig tart, a fennmaradó időben meg menj táppénzre a szülésig!

a szülés napjától igényeld a tgyást, családi pótlékot, és az egyszeri amyasági támogatást. ha lejár a tgyás, igényelj gyed-et!

2009. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kiveszed a szabidat.A szülést megelőző 28 nappal már igényelheted a tgyás-t.Ha a két ellátás közt van pár napod akkor arra az időre menj táppénzre:)
2009. aug. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!