Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olvastátok ezt az origo.hu-n,...

Olvastátok ezt az origo.hu-n, gyors körkérdés, hogyan szültél, esetleg a cikk által említett kórházakban?

Figyelt kérdés

[link]


csak mert én a SOTE II-n és császár lett, ahogy a cikk is írta, h ott majdnem 50%.


2012. nov. 22. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Péterfy, Budapest, császár
2012. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Most hallottam a tv-ben. Eddig is lehetett hallani hogy itthon sok az indokolatlan császár, de hogy ennyire???


Péterffyben szültem, azt mondta a doki csak akkor császároz ha valamelyikőnk veszélyben lenne.

2012. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én is SOTE II, természetes szülés volt, de a szobába 6-an voltunk egyszerre, de a 3 nap alatt kb 9-en , mivel közben mentek haza, de csak 2 volt császárosak közülünk.
2012. nov. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mezőtúron császárral farfekvés miatt.
2012. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sote II-n szültem, természetes szülés volt. Mondjuk szerintem mivel ez kifejezetten egy női klinika, több komplikált nőgyógyászati esetet látnak el,ahol nagyobb az esély a császárra, mint egy "sima" kórház. Náluk van koraszülött osztály is, ezekben az esetekben is gyakori a császár. Én ezért gondolom ilyen magasak ezt a számot.
2012. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. gyerkőc: Sote I császár, téraránytalanság miatt.

2. gyerkőc: Sote II, császár, téraránytalanság és fenyegető hegszétválás miatt


Amúgy nekem is az a véleményem, mint az előzőnek, hogy a Sote i: és II. is női klinika, sokszor az ország legtávolabbi pontjáról küldik ide a problémás kismamákat, akik aztán itt is ragadnak. Rengeteg a komplikált eset, az én szobámban rajtam kívül szinte csak ilyenek voltak. Jó hogy magasabb a császár az átlagnál.

2012. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

SOTE I. természetes szülés, pedig baromi nehéz volt. Másodlagos fájásgyengeség, szűk medence, több, mint 2 órás kitolással. (Utólag ezen egy kicsit ki is buktam és áldom az eget, hogy semmi komoly baj nem történt.)

És én is egyetértek, minden problémás esetet a SOTE I és II-re küldenek (nem csak Bp-ről!), persze, hogy amúgy magasabb a császár...

2012. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ez durva. én nagyon féltem hogy nehogy császár legyen.

a Sote II szültem és sima lett hála istennek


bár azokat én nem értem akik kérik a császárt, nekem a gyógyulás rosszabbnak tűnt, mint egy sima szülés után. persze nem tudhatom, mert nem próbáltam mind a kettőt

2012. nov. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sote II-n szültem, természetesen, de a szobában rajtam kívül mindenki császáros volt.
2012. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ÁEK Budapest.

A budapesti kórházakban eleve több a császár, több a komplikált eset, mert sok esetben itt van Pic részleg is.

Az agglomerációból is inkább Budapestre mennek a kismamák. A mi kisvárosunk hiába tartozik a Flór Ferenchez Kistarcsán, a kismamák 80%-a nem itt szül.

Ezek a kórházak látják el a súlyos, problémás eseteket, persze, hogy több a császár.

2012. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!