Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire érezheti előre a...

Mennyire érezheti előre a tesó érkezését? Tényleg olyan kegyetlen lesz az első néhány hét?

Figyelt kérdés

kisfiam 2 éves, 36 hetes terhes vagyok tesóval.

Fiamnak olyan szokásai jöttek elő, amiket már rég elhagyott(pl 17 hónaposan hagyta abba a szopizást,utána még egy ideig folyton turkált a pólómban,cicizett,most megint elkezdte),totál hozzá kell bújnom, csak így alszik el.Nagyon anyás lett...tényleg olyan,mintha érezné,hogy nemsokára nem lesz már egyedül...lehetséges ez???


A másik, hogy tényleg annyira nehéz lesz az első pár hét?? Eddig a szülés miatt paráztam,de mostanában mindenki azt mondja a környezetemben, milyen nehéz lesz az eleje, tehát most már e miatt izgulok....

Bocsi a sok kérdésért,de ahogy közeledik az idő,egyre jobban kavarognak a gondolatok...


2012. nov. 23. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mit érzel és tényleg nagyon nehéz lesz az eleje! Legalábbis nálunk az volt. A Lányom 2 éves, a Fiam 7 hetes. Nálunk a terhesség alatt nem volt semmi gond, csak az utolsó nap, mintha a Lányom megérezte volna, hogy valami történni fog. Aznap egész nap csak én kellettem, sem Apa, sem Nagyi hozzá sem érhettek. Csak kapaszkodott belém, mondtam is Apának, hogy szerintem itt lesz valami történés. Előtte megbeszéltünk mindent, hogy Tesó fog születni, Anya elmegy néhány napra... Imádta a pocakomat, simogatta, puszilgatta, vette elő a kis ruháit és mondogatta, hogy ez a Tesóé lesz. Aztán megszületett a Fiam. A kórházban még nem volt semmi gond, jöttek látogatni Apával minden nap. Olyankor csak vele foglalkoztam. Aztán haza jöttünk és elszabadult a pokol. Átnézett rajtam, sírt, ha meglátott, csak kapaszkodott Apába. Mérhetetlenül rosszul esett, pláne, hogy próbáltam magam beleélni a helyzetébe. Aztán kicsit oldódott a dolog, jött velem pelenkázni, segített a Tesó körül. Persze nálunk is előjött, hogy a kiságyba akar befeküdni, cicizni szeretne - pedig már 4 hónapja ő hagyta el önként, cumi kell neki - pedig sohasem cumizott...

Próbáltam/próbálok vele minél több időt tölteni kettesben, de nem könnyű egy ultra hasfájós kisfiú mellett. A biztos pont Apa lett az életében. Ha szüksége van valakire, először Apáért kiált. Nagyon nehéz még most is, bár azért a féltékenység már megszűnőben, imádja a Tesót és egyre többet bújik hozzám újra.

Mindenképp legyen segítséged az elején!!! Az első hónap fárasztó és érzelmileg is nagyon megterhelő! Csak ügyesen és sok boldogságot a Kicsikhez!

2012. nov. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hogy írtál.Férjem nagyon keveset van itthon,sokat dolgozik..de szerencsére szüleim itt laknak közel és tudnak majd segíteni.

Csak tartok eléggé a fáradtságtól,az éjszakázástól...mármint azért mert nagyon nem akarok türelmetlen lenni fiammal.

Amúgy én is sokat beszélek neki a tesóról,meg hogy bent leszek a körházba,de jaj nagyon nem tudom mit fog belőle kihozni ez az egész...

2012. nov. 23. 22:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha majd lesz időd, írjál! Minden rendben lesz, sokan megoldották már a helyzetet előttünk is. Mi már nyakig merültünk a dackorszakban, ez sem segítség!:o) 1. voltam
2012. nov. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

szia,képzeld közben megérkezett a tesó...kicsit korábban jött, de minden rendben vele, már itthon vagyunk és olyan jó itthon lenni:)kisfiam eddig jól viseli, férjem is itthon van,segít, aztán majd jövő héttől lesz izgi mikor egyedül maradok a fiúkkal:)na de majd megoldjuk.

Azért nagyobbik fiamnak már volt 1-2 síró rohama mikor szoptattam ő meg aludt volna már és nem tudtam mellé bújna, de ezen is túl vagyunk,remélem hamar összeszokunk majd és könnyen veszem majd a nehézségeket:)

2012. dec. 2. 13:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok Nektek! Sok boldogságot a Gyerkőcökhöz!!! És csak ügyesen, kitartás!
2012. dec. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. dec. 4. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!