Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki annyira utál odahaza...

Aki annyira utál odahaza lenni a kicsi gyermekével /GYES, GYED stb/ miért nem mennek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
Van pár ismerős fiatal anyuka,akitől mást sem hallani, csak hogy már annyira utál odahaza lenni, teljesen kivan bukva, unja az egészet, kész van a gyerektől. Miért kinozza önmagát és a gyereket ezzel az örökös rossz közérzettel,mert ez bizony az egész környezetére kihat.Hogyha annyira rossz odahaza lenni, a gyermeket nevelni /én is ugyanezt tettem nem rég/ örültem inden egyes percnek,amit a családdal tölthettem. Akikről szó van, miért nem mennek vissza dolgozni, vigyék a kicsit bölcsibe vagy oviba,mert ez senkinek sem jó,hogy örökösen nyüglődik valaki,aki épp most gyermeket nevel!!
2012. nov. 24. 23:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. nem vették fel a gyereket bölcsibe.

2. nem talál munkahelyet.

3. lehet csak mondják, mert szeretnek panaszkodni, közben meg imádják a gyereket.

2012. nov. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Mert szeretnek panaszkodni. Ez a tipikus panaszkodjuk egyet dolog.
2012. nov. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van munkahely, felveszik a gyereket bölcsibe, de lehet hogyha oda kerülne a sor meglepődnének,hogy dolgozni kell menni. Most,hogy ennyire ki vannak kimélve, talán unalmas otthon, még a gyerek is idegesíti őket.Hát már én is unom,amikor egyes anyukák mondják. Én pl. nagyon szerettem odahaza, mindent megcsináltam amikor aludt a gyerek, utána sokat játszottunk és vártuk haza az Aput!
2012. nov. 25. 00:04
 4/11 anonim ***** válasza:
En sem szerettem otthon lenni. 6 hos volt a lanyom mikor vissza mentem dolgozni. Fotos vagyok igy csak de vagy du par orat kellett bent lennem eleinte most 2 eves es mar rendesen dolgozok en is
2012. nov. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Akkor kérlek magyarázd ezt el pl az én kedves munkáltatómnak is, hogy olyan pozícióba lesznek kedvesek visszavenni, amiből eljöttem, és ne alacsonyabb szintű, részidősre, amiben kevesebb lenne a fizu, mint most a gyed. Egyébként ez megint olyan önmagát fényezős kérdés... Tudod, nem vagyunk egyformák, és a gyerekek sem azok. Nekem is van egy, aki "nem sok vizet zavar", és egy, akit meg szoktam kérni, hogy egy picikét legalább ne pörögjön/csacsogjon, hadd vegyek levegőt. És feltételezem, hogy ha vkivel ilyenről beszélek, az nem hord le a hátam mögött...
2012. nov. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én szeretek itthon lenni, de a környékünkön minden anyuka arról panaszkodik, akár jól érzi magát otthon akár nem, hogy nincs hova visszamennie. Van, ahol létszámleépítés van, van, ahol olyan rossz viszonyban váltak el, hogy megmondták neki, hogy nem várják vissza.

Tegnap beszélgettem erről egy barátnőmmel, aki már eléggé kivan a két kicsi gyerekétől. Én is felvetettem neki, hogy akkor menjen vissza, azt mondta, már utánaérdeklődött, és megmondták, hogy nem mehet. Most persze lehet mondani, hogy keressen más munkát, fog is, ha lejár a gyed, de szerinted hol kapkodnak egy kétgyerekes anya után?

Én sem tudom, lesz-e hova visszamenni, de az még majdnem másfél év. Meglátjuk.

2012. nov. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez olyan embere válogatja dolog. Amíg nem volt picur, én akkor is szerettem itthon lenni szabadságon, mert mindig volt mivel lekötnöm magam, soha életemben egy pillanatig nem unatkoztam. A kezdetektől kezdve minden nyáron két hét szabadságot kértem - szerencsére volt olyan munkahelyem is, ahol az utolsó 6-7 évben kötelező is volt egyben a két hetet kivenni. Ahonnan most itthon vagyok, az ottani kolléganőimtől nem egyszer hallottam a nyári szabadság után, hogy de jó volt jönni, mert nem tudtak mit kezdeni magukkal otthon. Az egyik gyerektelen, a másik háromgyerekes - igaz, már nagyok.

Szerintem csak annyi az oka, hogy nem tudják magukat feltalálni, és robotnak tekintik a gyerek és a háztartás körüli teendőket. Én a házimunkát is szeretem, a főzés-sütés külön hobbi. Nagyon várom, hogy a picilányom is akkora legyen végre, hogy be tudjam vonni, és vele is megszerettessem, illetve a szabadidőnkben mindenféle barkácsolást csinálhassunk együtt.

2012. nov. 25. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem csak annyi az oka, hogy nem tudják magukat feltalálni, és robotnak tekintik a gyerek és a háztartás körüli teendőket. Én a házimunkát is szeretem, a főzés-sütés külön hobbi. Nagyon várom, hogy a picilányom is akkora legyen végre, hogy be tudjam vonni, és vele is megszerettessem, illetve a szabadidőnkben mindenféle barkácsolást csinálhassunk együtt."


Megkérdezhetem mióta vagy otthon? És ha majd eltöltöttél otthon 6 évet, kíváncsi leszek akkor is ugyanezt gondolod-e!?


Bár nem vagyunk egyformák, én már a napokat számolom visszafele, hogy mehessek melózni, és nem nem azért mert annyira unom magam itthon, vagy talán mégis, de nem unalom neveznék, mert mindig van mit csinálni, hanem egyszerűen bezárva érzem magam, nem tudok kiteljesedni. Számomra az élet többől áll mint gyereknevelés és házimunka. Hivatásom van, amit imádok és első perctől kezdve hiányzik, és akárhányszor be kellett mennem a munkahelyemre mindig megcsapott a szele, hogy hűű de jönnék már vissza!

Viszont imádom a gyerekeimet és az ő érdekükben maradtam itthon eddig, ezeket az éveket semmi nem pótolhatja, és összességében gyönyörű időszak volt, de elég volt.


Kérdező! Talán pont azért nem mennek vissza, mert tudják, amit leírtam, hogy ez az idő pótolhatatlan. És attól, hogy valaki panaszkodik, nyűglődik nem feltétlenül nyomja rá a bélyegét az otthon légkörére. Én is sokat nyűglődtem a 6 év alatt, de mindig volt valami,ami túllendített rajta és soha se a férjem, se a gyerekek nem mondták, hogy érzik rajtam, hogy valami nem kerek. Illetve most az utóbbi napokban mondta a férjem, hogy látja rajtam, hogy elég volt, de talán benne van a pakliban, hogy beadtam a papírjaimat a munkáltatómnak, hogy mennék vissza. Érzem, hogy itt a vége. :))

2012. nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fél éve vagyok itthon. A hivatásommal eltöltöttem 20 évet. Az utolsó 5 évben már nem tekintettem hivatásomnak, mert annyira megváltoztak a körülmények és a klasszikus mibenlétéből egy utálatos agresszív nyomulást csináltak. Ha megpróbáltam úgy csinálni, mint amikor hivatásom volt - ergo segíteni akartam, akkor leszúrtak érte, hogy sose a partner érdekeit nézzem.
2012. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Sajnos úgy vettem észre,hogy volt,aki félre értette, és azt gondolta,hogy kibeszélem a háta mögött az ismerőseimet. Nem-nem, nem erről van szó! Csak azt szerettem volna megtudni,hogy mások is vannak,akik ennyire szenvednek az itthon léttől? Azt senki nem állítja,hogy nem egy nagyon nehéz, embert próbáló időszak, de azt sem kell elfelejteni, hogy mellette egy nagyon gyönyörű is egyben,mert a legdrágább kincsünkkel lehetünk itthon! Sajnos ez az időszak is nagyon gyorsan elszalad, de vissza sohasem tér. Ezért nem értem,hogy azok a szülők,akik állandóan panaszkodnak, arra nem gondolnak,hogy ez az idő már soha többé ne fog vissza jönni, mindent a maga idejében kell kihasználni. Akkor és ott az anya legyen ANYA,ha kell a nap 24 órájában örizze, vigyázza egészségét, álmát!!!! Nekem ez a véleményem!!!!!!
2012. nov. 25. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!