Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szóljak a barátnőmnek,...

Hogy szóljak a barátnőmnek, hogy ne hízlalja tovább a lányát?

Figyelt kérdés
Az én lányom 20 kiló,6 éves. Az övé 26 ötévesen.Nagyon sajnálom a kislányt,már a pamut nadrág sem megy föl a vastag combjára,szorítja minden.Többször szóba került a lányok súlya,mindig csak annyi mond,hogy a kis gombócom milyen husi.Kérdezem,hogy miért ilyen súlyos,azt mondja,hogy ő nem ad neki annyit enni,meg majd kinövi és hasonló dolgokkal áltatja magát.Mit csináljak???? Szóljak neki?Nem kéne valakinek felhívni a figyelmét?Vagy hagyjam rá,majd belátja?
2012. dec. 1. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Hagyd beken. Van gyerekorvosa, majd o szol, ha tulsulyosnak latja.
2012. dec. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

nem szabad ebbe beleszólni bármennyire is rossz nézni. Én mindkét oldalon vagyok mivel nekem is van egy vékony rossz evő semmitől se hízó első gyerekem (6 éves 127 cm 19-20 kiló) és egy kis vaskosabb alkatú lányom aki imád enni és igenis figyelni kell nagyon hogy miket eszik. Repetát kér az oviban stb . nem kórosan kövér vagy túlsúlyos de tömzsinek mondanám 3 éves 102 cm és közel 17 kiló.

Én odafigyelek miket eszik, (nem diétáztatom persze mert a gyerekorvossal védőnővel is beszéltük hogy egyrészt ilyen kicsi gyereket kifejezett diétára fogni nem lehet és nem is kell de azért odafigyelek miket eszik, egészségesen főzök zsírszegény tejtermékeket felvágottakat veszek csak, nincs is itthon olyan ami zsírosabb lenne hogy még csak a kísértés se legyen, édességnek max. túrórudi max. egyszer egy nap, inkább gyümi, sütni is ritkán szoktam, alkalmakkor inkább, inni csak vizet illetve reggel este tej ha kér, kenyeret graham-et veszek vagy magvasat. Szerencsére mivel nem válogatós így erre felé lehet terelgetni simán ha még válogatós is lenne az nehezebb dió).

Sógornőm viszont a másik véglet 2 fia van hát azok közül is a kisebb eszméletlen duci 3 éves koráig szopott pedig. A fiai 6 és 4 évesek, 32 és 25 kilók. Sültkrumplin mekikaján pudingon és joghurton valamint üres héj nélküli fehér kenyéren esetleg szalámin élnek. Szerinte édes aranyos kis pufik meg büszkén meséli hogy kieszik őket a vagyonukból mert 2 meki menüt esznek meg fejenként!!! Nem lehet meggyőzni arról hogy ez így nem jó. Pici babaként is óránként szoptatta őket majd később is ahogy nyikkantak már adta nekik a kekszet tejszeletet ropit kukit gyakorlatilag egész napjuk evésből állt. Csecsemőként 6 hónaposan 10 kilók voltak, 1 évesen 13, 2 évesen 16 kilók...

De sajnos ebbe nem lehet beleszólni mert sértődés lesz a vége! Biztos hogy barátnőd is vérig sértődne.

2012. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
és mivel hízlalja a gyerekét? Biztos vagy benne, hogy sokat eszik a gyerek és egészségtelen dolgokat? Van egy barátnőm, a kisfia 3,5 évesen volt 26 kiló. Vitték mindenféle kivizsgálásra a gyereket, mert amúgy nem volt nagy zabáló, indokolatlan volt, hogy ennyire súlyos. Semmi "baját" nem találták a kisfiúnak, de kitették egy csomó kellemetlen vizsgálatnak, csak mert nem felelt meg az átlagosnak...
2012. dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, hogy valóban az ő hibája, hogy túlsúlyos a gyereke. Vannak olyan alkatú gyerekek, akik nagyon husik ilyen idősen, akkor is, ha nem esznek sokat, aztán kamaszkorban megnyúlnak és egyszerűen kinövik.

Ne szólj bele ilyesmibe, az ő dolguk.

2012. dec. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vettem minap 8 fornetti pogácsát és 2/6 arányban ették meg ugyanannyi idő alatt.
2012. dec. 2. 12:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem minek teszed fel a kérdést, ha figyelmen kívül hagyod a válaszokat.

Ne lesd, hogy mennyi idő alatt eszi meg a pogácsát! Semmi közöd nincs hozzá, nem a te gyereked!

2012. dec. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!