Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mien értékben vásároltok...

Ti mien értékben vásároltok Karácsonyra a gyereknek?

Figyelt kérdés
21 honapos a kisfiam,tavaly nagyon sok mindent kapott idén nem szeretnék annyi mindent.Nem tudom hogy egy átlagos családban mennyit koltenek a gyereknek ajándékra en 30ezer forintra gondoltam plusz már vettem kb10ezerforint értékben.szerintetek?
2012. dec. 4. 14:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

tőlünk: 5000.-

keresztszülők1: 8000.-

keresztszülők: 10000.-

mama1: 5000.-

mama2: 5000.-

Ha összesen nézed a nagy családot nálunk is kb. annyira jön ki. Ha csak ti szülők szántok rá ennyit az nagyon sok. Mi idén úgy csináltuk, hogy mindenki mondott egy összeget és én vettem meg az ajándékot, így tuti nem nyúl mellé senki.

2012. dec. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

3lány, (15,14,12)

és mi anyáéktol összesen 10.000 ft. êrtékbe kérhetünk

2012. dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

30.000-ért vettem csak én a gyereknek ajándekot.

Igaz össze szedtem mindent amivel nem játszik, és felraktam a netre, eladom, és akkor kb. 0 leszek.

Az én szüleim 10.000 szánnak a gyerekre, Mikulás karácsony, testvérem 15.000 költ rá, ő a keresztanya.

A férjem szüleitől, testvéreitől 500-500 Ft-ős valamiket kap, plüss maci, 1 csoki Mikulás...

2012. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

2 gyerkőcünk van, összesen kb 40 ezret szántunk rájuk mi a férjemmel, a nagyszülőktől kb 10-10 ezer ft értékben kapnak.


Olyan szempontból könnyebb helyzetben voltam idén, hogy a nagy már megmondta konkrétan mit szeretne, a kicsi 23 hónapos, neki mindene a vonatszett azt bővítettük mindenfélével. :)


Soha többet nem veszek egy halom olyan játékot, amiről én azt gondolom, hogy jó ötlet, aztán 3 nap múlva megunják. :)) Így nem vásárolok ész nélkül, csak olyant amiről tudom, hogy játszik vele, ha az a játék csak 1000 ft, akkor azt veszem meg. Nem az érték a lényeg.

2012. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Mivel még kicsi a lányom, 2 éves, így még idén talán megtehetem, hogy apróságot veszek játékként, és a többit hasznos holmiként könyvelem el mint ajándék. Most kb 4-5 ezer ft-ot fogok költeni max játékra karácsonyi ajándékként, a többit pelusra, ruhára, meg hasonlókra fordítom. A rokonságot is erre kértem, apróbb ajándék, és amit még rászánnának, azt inkább adják ide pénzben. Ha jut még ezekből a pénz összegekből a bankszámlájára is rakok, hagy gyarapodjon neki az is :)
2012. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

Összesen nincs 10ezer,amit tőlünk,nagy-,és dédszülőktől kap.Az elején leszögeztem,hogy nálunk nem arról szól a karácsony,hogy halmozzuk el a gyereket.Vagy egy komolyabb,drágább játék,és az közös ajándék,nincs más,vagy 1-1 könyv,plüss,stb.

Nem költekezünk,csak mert karácsony van.

2012. dec. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én a fiamnak, 20 hós 1200 forintért vettem egy Wader kukás autót. :) Tuti örülni fog neki:)

Van egy 4 éves lányom, ő 4000 ért kap.

Vehetnénk többért, is, de nincs értelme, annyi mindenünk van, tele a ház. SOkadik gyerekek a családi és baráti körben, és mindent megöröklünk szerencsére.

Nagyiktól 5000 ért kapnak fejenként, van még nagybácsi, kb. tőlük is ennyiért.

Még dédiktől kap, tőlük 3-3 ezerért.

2012. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Tőlünk kb. 10-15 ezerért kap! Egy éves a fiunk!

Szerencsére ettől függetlenül nálunk meghitt az Ünnep!

2012. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

3 gyerek van.

Mindegyik kap egy-egy könyvet.

Ezen felül kb. fejenként 12.000 Ft-ot költünk, amiben lesz társasjáték, ágynemű, LEGO.

Nemcsak mi, a mama és keresztszülők is besegítenek egy-egy ajándékkal. Tehát kb. 15.000 Ft/fő.

2012. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Vettünk eddig egy laptopot 4000-ért megy egy FP tanuló kutyát 6000-ért a Tescoban amikor visszakaptuk ezek 50%-át kuponként.


Nagyszülőktől ruhát és játékot kap, nem tudjuk milyet és mennyiért.


14 hónapos a lányom

2012. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!