Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinél fordult elő, hogy...

Kinél fordult elő, hogy szülés után sok idő (hónapok) telt el, mire végre újra együtt voltak a párjával?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszát vagy tapasztalatát olvasnám, akikkel ez előfordult, de utána rendbe jött. Ha egyáltalán van ilyen vagy a helyzet csak nálunk ilyen gáz. Köszönöm!

2012. dec. 13. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi mondjuk 6.hét után már szexszeltünk, de kb másfél év kellett mire kívántam is. Addig csak odaadtam magamat a férjemnek. Ez rendbe jön. Lelkileg megterhelt a pici, a kialvatlanság. Most 2éves múlt és végre azt mondom, hogyújra kívánom a szexet.
2012. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nálunk. De le sem merem írni, hogy mennyi idő telt el...

Rendbejöttek a dolgok, kicsit meg kellett erőltetni magam. A kezdet nehéz, de ha már benne van az ember, akkor jó. :)

Most ismét babát várok/unk, hát nagyon remélem, hogy szülés után nem lesz megint ilyen gáz az "együttlét-dolog".

Közben azért felmerült bennem a kérdés, hogy Te az apuka vagy az anyuka vagy?

2012. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, valószínű nem abba a táborba tartozom/zunk, akiknek ez könnyen megy, még ha előtte nem volt gond. Bízom benne, hogy meg fog oldódni, mint nálatok.
2012. dec. 13. 20:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi 10 hetet vártunk, de még most is szörnyű a szexuális életünk, pedig majdnem 8 hós a lányunk. A párom az elején sokat próbálkozott, de nekem sosem volt kedvem, ha pedig rávettem magam, akkor száraz voltam és azért nem ment. Mostanra eljutottunk odáig, hogy már alig próbálkozik, gondolom megunta a sok elutasítást, meg is értem. Tudom, hogy változtatnom kell, mert különben elveszítem, de nagyon nehéz...Remélem nálatok minden rendbe jön!!
2012. dec. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak elfelejtettem válaszolni. Én az anyuka vagyok.

Tudom, hogy jó lesz később, de olyan nehéz elkezdeni , ráadásul nem is vagyok az a nagy "csábító" típus.

2012. dec. 14. 08:37
 6/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak pedig: nálunk eddig 2 szer mondtam, hogy majd egy kicsit később, de az első még a 6 hét alatt volt, a másik pedig rögtön az orvosi vizsgálat után. Azóta nem beszéltünk róla és ez is idegesít...3 hónap telt el.
2012. dec. 14. 08:40
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok! Lehet, hogy gyerekes és gáz vagyok, de én tudod mit gyártottam ma? Ajándékutalványokat, amiben minden féle van: masszázs, közös fürdés, reggeli az ágyba, meg még egy-két pikánsabb dolog. Ezt oda adom ma a férjemnek, akkor váltja be őket, amikor akarja, kezdetnek talán nem rossz :) Bár az önbizalmam a béka feneke alatt ( sajnos a testem már közel sem a régi), de erőt kell vennem magamon :)
2012. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A fiúnk már 6 hónapos volt, mikor először együtt voltunk szülés után. Nem fájt, nem volt semmi gond, akkorra már én is rá tudtam hangolódni a dolgokra. Pedig a terhesség előtt azért igen nagy "étvágyunk volt", de valahogy már a terhesség alatt ez lecsengett (összesen 2szer voltunk együtt terhesség alatt is). Azóta jobb, másabb az együttlét, és ugyan nem tért vissza a régi napitöbbször durrbele, de azért nem panaszkodom. A párom végtelenül türelmes és megértő volt mindig, sosem erőszakoskodott, vagy duzzogott, mert én nem akartam. Kivárta, amíg én is úgy érzem, hogy minden oké. :)
2012. dec. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

4-esnek: jó ötlet, nem gyerekes, sőt!

A helyzet az, hogy van egy barátnőm, akivel beszélgettünk erről és azt mondta, hogy jó lenne már ha tennénk valamit ez ügyben , mert ez nagyon nem jó ez így. Én meg hetek óta ezen rágódom, azóta, amióta vele beszélgettünk erről és mindig attól tartok, hogy mikor kérdez már rá(barátnőm).Pedig higgyétek el, nagyon jó pár vagyunk, kb úgy van, mint az utolsó válaszolónál. Megbízom a páromban, tudom, hogy ez neki sem könnyű, de most nálunk a baba az első. Félre értés ne essék, mindig vannak közös pillanataink és programjaink, de valahogy nálunk ez így alakult. Tudom, hogy ez majd rendeződik úgyis.Ez olyan nagy baj?

2012. dec. 14. 17:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor nagy "baj", ha a férjednek másra lenne igénye és ezt nem tudjátok megbeszélni. A "kevés" szex önmagában soha nem válóok, csak ha nagyon eltérőek a felek igényei, és nem tudnak kompromisszumra jutni, aztán valamelyik kívül keresi a megoldást.

Ha a férjed is úgy éli meg, hogy ez most egy átmeneti állapot, és neki is lejjebb mentek az igényei + a libidója(fáradtság, stressz, életkor vagy bármi egyéb miatt), akkor nincs semmi gond. Akkor van gond, ha a férfi szexuális étvágya (de írhatnám nőre is) "csillapíthatatlan", és közel sem kapja meg otthon, amit szeretne. De hogy ez kinél mennyi, nagyon változó: van, aki heti 5 alatt már szenved, más párok simán elvannak havi 1-el stb. A lényeg, hogy nagyjából azonos igényeik legyenek. Nagyon sok nőnél jobb lesz a szülés után a szex, nagyon soknál pedig élvezet helyett inkább kötelesség, ez egyénenként változó. Akinél előtte sem volt ez túlságosan fontos dolog a párkapcsolatban, esélyes, hogy méginkább lejjebb épül. De hangsúlyozom, hogy én ezt nem tartom bajnak, ha a másik fél sem vár e téren sokkal-sokkal többet. De erről meg ugye muszáj beszélgetni, mert magától lehet, hogy tapintatból nem meri felhozni, ő is csak magában rágódik.

A személyes tapasztalatom egyébként nekem is az volt szülés után, hogy az első 5-6 alkalomnak nagyon neki kellett durálni magam, szinte kínszenvedés volt. Végül nálunk pl. a síkosító segített.

Ne keseregj ezen, mert ez önmagában nem akkora probléma, amiből viszont nagy baj lehet, az a kommunikáció hiánya.

2012. dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!