Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan és mikor tudtok kikapcs...

Hogyan és mikor tudtok kikapcsolódni kisgyerekek mellett?

Figyelt kérdés
A mieink 4 éves és 10 hós, nagyszülők nincsenek, lehet bébiszittert kéne keresnünk, mert már nagyon befásultunk. Moziba sem tudunk elmenni. Még sétálni sem. 4 éve. :( Ismerősünk sincs, aki jó gyermekgondozót tudna ajánlani itt a városban, nemrég költöztüünk ide, Veresegyházára.
2012. dec. 15. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A lányom 3,5 éves,a kisfiam 7 hónapos.Nálunk nagyszülők vannak minden oldalról,így háromhetente elmegyünk valahová kettesben.Egyébként gyerekekkel sétálunk,tegnap este pl. karácsonyi vásáron voltunk négyesben.

Én keresnék egy bébiszittert,hidd el kiegyensúlyozottabb anyuka lennél,ha havonta le tudnátok menni valahová kettesben.

2012. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
esténként ha leülök gép elé olvasni,vagy tv nézni és 3 gyerek már alszik vagy csendben van a szobájukban.
2012. dec. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én elsősorban a férjemmel szeretnék kikapcsolódni, sokszor még egy jót beszélgetni sem tudunk amikor a gyerekek ébren vannak, amikor már alszanak, meg legtöbbször KO-k vagyunk és alszunk :(
2012. dec. 15. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyszülőkön kívül más közeli és megbízható rokon sem jöhet szóba? Pl. testvér, unokatestvér, nagynéni... Vagy ha nem rokon, akkor jó barát, pl. ugyancsak kisgyerekes vagy gyerekszerető barátnő, vagy baráti házaspár? Ha tényleg SENKI nincs, akkor lehet bébiszittert keresni, pl. érdeklődj az oviban, bölcsiben vagy valamilyen internetes fórumon.

Én biztos, hogy becsavarodtam volna, ha 4 éve nem tudnék itthonról kimozdulni... 3 kisgyerekünk van.

Mi sem vagyunk közel sem annyit a férjemmel kettesben, mint amennyit szeretnénk és amennyit régen, a gyerekek előtt tudtunk együtt tölteni, de azért megtaláljuk a lehetőséget, hogy kimozduljunk kettesben. Nálunk az én szüleim vannak csak, mint segítség. Kb. 2 havonta fér bele ilyen alkalom, hogy azért vigyáznak a gyerekekre, mert a férjemmel csinálunk valami programot. Több nem nagyon fér bele, mert akkor is kell a nagyitól segítséget kérnem, ha pl. mennem kell valamilyen hivatalos ügyet intézni vagy nagybevásárlásra, orvos, stb. ahová nem lehetne 3 gyereket magammal vinni.

2012. dec. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos senki nincs, se barát se rokon. Teljesen idegen városba költöztünk.
2012. dec. 15. 21:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor bébiszitter.
2012. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mióta megszületett a lányunk, nem voltunk sehol kettesben. Másfél éves. Mindenhova 3man megyünk. Igaz anyukám el tudna jönni, ha megkérném, de anyagilag nem állunk úgy, hogy extra programokat megengedhessünk magunknak. Én egyelőre nem is igénylem. Férjem meg nem szólt még, hogy ugyan menjünk már el valahova kettesben.
2012. dec. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam sincsenek közelben nagyszülők, sőt még az apuka se :( nekem van babysitterem, azaz hogy eredetileg bejárónő, de már babysitterként is funkcionál. Hetente 1 nap (péntek). Ilyenkor ő hozza el az óvodából, ő vigyáz rá délután, szokott vasalni is, ha a kislány alszik meg ilyenek. Ezen a napon én el tudom intézni a nagy bevásárlást, ne adj Isten el tudok menni fodrászhoz vagy kozmetikushoz stb. Sok terhet levesz a vállamról, bár egyébként minden egyebet a kislányommal csinálok. Mondjuk egy új építésű társasházban lakunk, nagyon sok fiatal családossal, akikkel már 1x1x azt is megcsináltuk, hogy mondjuk én vigyázok az ő gyerekeikre egy délután vagy fordítva.

Au pair-ben esetleg még nem gondolkodtatok? Eredetileg én is fontolóra vettem, de mivel csak kettecskén vagyunk és már ovis, ezért végül is elnapoltam ezt az au pair dolgot, jelen helyzetben bőven jó, hogy 1 napra jön hozzánk vki.

2012. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!