Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen pellust vegyek? Első...

Milyen pellust vegyek? Első baba lesz és nem tudom milyen lenne a legjobb neki. úgy néz ki olyan 3-3,5 kiló körüli lesz a baba. Méret alapján meddig kell neki kb a newborn és meddig kell neki majd a mini? Kb hónapot tudnátok írni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kiló mellett a baba testalkata is számít (pl. mennyire húsos a combja).

A babánk kereken 3 kg-al született, Pampers premium care 1-es newborn pelenkát használtunk ami elvileg 2-5 kg-ig jó.

3,6kg-osan már picit belevágott a combjába a pelus, ott maradt a nyoma ha levettük, így mikor elfogyott, átváltottunk a 2-es méretre, ez 3-6kg-ig jó.

Vagyis newborn méretet mi csak az első 4 hétben használtunk.

2013. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ!szóval a newborn max egy hónapig jó.És egy hónapra kb mennyit vegyünk belőle?hány csomaggal?hány darabosat?(csak megközelítőleg)
2013. jan. 7. 17:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom másnak meddig tart ki, ez csak a mi tapasztalatunk.

Még mi is nagyon kezdők vagyunk, 5 hetes a babánk.

Lehet, hogy a tiétek véknyabb lesz, vagy kevesebb súlyú és akkor tovább jó az 1-es, ezt nem lehet tudni.

Na meg biztosan az sem mindegy milyen márkát veszel.

Tudom, hogy a P.premium care nem olcsó, de nekünk volt rá kupon és valóban rettentő jó, persze a reklámozott 12 órát sosem vártam ki, de este ha benne volt 8-10 órát, utána is tényleg száraz volt a popsija.

Ez 78 db-os, 2 csomaggal használtunk el, ez kb. 3 hétig volt elég, mi napi átlag 7 pelust használunk.


Amúgy olvastam már olyat is, hogy valaki eleve 2-es mérettel kezdett, tehát valóban babafüggő.

Na meg a súlytippelés sem mindig jön be és egy 4 kg feletti babának valóban kár 1-es méretet venni.

2013. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi csak 2-es méretűeket (3-6 kg-ig) vettünk, mert azt mondták, hogy nagy baba lesz, 4 kg feletti. Ehhez képest született 3060 grammal, de nem volt nagy neki, a kórházban is 2-es Libero-t adtak rá. Egyáltalán nem használtunk 1-es méretet.
2013. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szerintem akkor mi a 2-es méretet fogjuk venni.és abból akkor liberó vagy pampers?
2013. jan. 7. 17:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi is pampers newbornt használtunk, a 2-5-öst. 3 kg-mal született, de még nagy volt rá az is. Az, hogy nálatok mennyi ideig kell majd a legkisebb, előre nem tudhatod, attól függ h milyen gyorsan nő a kölök, és milyen az alkata. Nagyon nem érdemes bevásárolni belőle.
2013. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 3 csomag newborn-t vettem Liberot, nekem bejött. (kaptam egy csomag Huggiest is, de az nagyon husis babákra való, én nem használtam el) Aztán váltottunk, a 3-6 kg-ra, azt elég sokáig használtuk. Kisfiam 2810 gr-mal született (Nekem is 3-3,5kg közé saccolták), elég vékonyka volt. Sztem vegyél legalább egy csomag newborn-t, mert ha kicsit vékonykább lesz, hiába 3-6 kg, ki fog folyni belőle minden. Anyatejes kisfiam napi 6-8 pelust használt el az első néhány hétben. Szerintem ne vásárolj be előre, mert lehet, hogy Nektek másik lesz jó. Én úgy csináltam, hogy neten megmutattam páromnak, hogy ez kell, és elküldtem vásárolni :)
2013. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Várom a többi tapasztalatot!
2013. jan. 7. 19:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi 1 csomag pampers 1-st vettünk 44 darabos volt a baba 3850 grammal született 5-6 pelus fogyott naponta. a következő csomag már a 2-es pampers volt.
2013. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minél kisebb a pelenka mérete, annál több van benne, az ára meg ugyan annyi!! Ezért nem értem azokat, akik kihagyták az 1-es méretet!?? Na mindegy. Teljesen gyerek függő, hogy mennyi kell 1 napra! Én ikreimmel a spórolás végett mindegyik méretet használtuk. Az igaz, hogy a Newborn és az 1-es rövid ideig kell (kb. 1-1 hónapig), a 2-es és a 4-es pelust hordták a legtovább. A 3-ast is hamar átnőtték!!! Én a zöld Pampers-t ajánlom, mert rugalmas az oldala és a pelus része nem "merev" mint a Liberoé! Nagyon jó a nedvszívó képessége is! :) A Tesco-s pelus is jó, de az olyasmi "merev" mint a Libero! Ha Neked 3-3,5 kg lesz a baba, akkor lehet, hogy csak 2-3 hétig kell majd a kis méretű pelus! Jó babavárást! Könnyű szülést kívánok és remélem tudtam segíteni, Üdv. egy ikres
2013. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!