Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák, akik örökbe adtátok a...

Anyák, akik örökbe adtátok a kisbabátokat? Megnéztétek a kórházban, vagy inkább nem?

Figyelt kérdés
Előre is köszönök minden választ. Három dolgot nem szeretnék. Az egyik, ha minősítenétek a döntésem miatt. Persze szíve joga mindenkinek, de nem fogok belemenni vitákba, így ezekre nem reagálok. Nem szeretném azt sem, ha győzködnétek, hogy tartsam meg és kioktatást sem szeretnék, hogy miért nem vetettem el. Jól átgondolt döntésről van szó, nem fogok változtatni rajta.
2013. jan. 9. 13:05
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
92%

Én nem adtam örökbe a babám, de én megnézném!

Minden tiszteletem a tied! Ezzel a döntéssel megmentesz egy életet, és hatalmas örömet szerzel az örökbefogadó szülőknek!

2013. jan. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan nem voltam még ilyen helyzetben,de anya vagyok...Nem nézném meg,tudom már,hogy milyen anyának lenni és amikor odahozzák nekd először...Nem biztos hogy utána odaadnád,vagy feldolgoznád,h oda kellett adnod,bár ez azért tőled is függ.Bár ha kérdezed,h megnéznénk-e akkor mélyen bizti szeretnéd,csak sajna valami miatt nem lehetséges megtartanod!

Egyébként meg ez a legjobb amit tehettél valószínűleg,hogy örökbeadod!

Üdv.!

2013. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
35%

Amíg nem látod, nem hallod felsírni, a jól átgondolt döntésedben tökéletesen biztos vagy. Nem akarlak kioktatni.

Ha tutira nem akarod meggondolni magad, ne nézd meg és fogd be a füled. Akkor talán le tudsz majd róla mondani.

Bocsi, de kikívánkozik belőlem: vajon milyen lesz a további életed? Vajon minden nap eszedbe fog jutni, hogy valahol valaki más neveli a babádat? Hogy amikor felnőtt lesz és megtudja, hogy örökbe fogadták, majd tudni akarja ki is szülte?

Ezek tényleg érdekelnek! Hogy aki ilyen döntést hoz, ezek eszébe jutnak? Vagy csak az jár a fejében, hogy ez a baba nagyon rosszkor jön és jobb lesz így?

2013. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
92%

Én nem nézném meg, szerintem nincs értelme, döntöttél, nem a tied tovább.

Nem minősítelek, mert én pont egy olyannak köszönhetem a gyerekemet, mint te :)

2013. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
4%

Én is gondolkodom az örökbefogadáson, mert kicsit depis lettem és úgy érzem ha kiderül ezúton is lányom születik nem fogom őt szeretni, sőt el sem akarom őt hozni a kórházból sem már. Van már három lányom és még

egyszer nem tudnák feldolgozni ekkora traumát, mindig is fiút akartam. Ismerem magamat.

2013. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
78%
Én mint anya azt gondolom, hogy megnézném, megpuszilgatnám és elbúcsúznék Tőle.
2013. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
83%

3

Ezek a kérdések nem kell hogy előjöjjenek. Nekem örökbefogadott lányom van már felnőtt. Természetesen nem akkor tudta meg, hogy nem a vérszerinti gyerekünk amikor felnőtt. Soha nem érdekelte ki szülte, de nem haragudott. Én kérdeztem meg tőle mikor már elég nagy volt, hogy fel akarja e keresni a szülőanyját és biztosítottam, hogy ez részünkről egyáltalán nem akadály. Nem kell a kérdezőt olyanokkal riogatni, hogy mit fog gondolni a gyerek....

Egyébként ennek az örökbeadásnak/fogadásnak még mindig olyan negatív csengése van. Csak azt értetné meg velem valaki mitől lenne jobb egy kisbabának, akár csonkacsaládban, akár nehéz anyagi környezetben, nem kívánt gyerekként, mint két olyan emberrel + családdal akik évek óta várnak rá.

2013. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
89%

Én az örökbe adás küszöbén álltam. Persze a lelkem mélyén tudtam, hogy megfogom tartani, de ez akkor tudatosult bennem mikor megláttam Őt és a kezembe adták.

Nem tudom milyen habitusú ember vagy, lehet neked nem lesz "gond", ha megnézed a babát. Az is lehet, ha nem nézed meg, egy életen át ott marad az űr, hogy vajon milyen lehetett az arca. De ha úgy érzed, hogy nem bírnád, mert úgy nehezebb lemondani róla, akkor ne nézd meg.

2013. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
92%

Ismertem egy lányt, aki örökbe adta a babáját. Nyílt örökbe adás volt, szóval már hónapokkal előtte kiválasztotta a leendő szülőket, tartotta velük a kapcsolatot, együtt jártak vizsgálatokra. Beszélgetett is velük a babáról, az érzéseiről, stb, és ez neki sokat segített. De hogy a megszületett babát megnézte-e azt már nem tudom, szóval ne haragudj, hogy a konkrét kérdésedre nem válaszolhatok.


Kicsi OFF-kiegészítés a kötözködőknek: pár sorból úgysem fogja senki megérteni (pláne egy idegen), hogy egy kismama miért dönt az örökbe adás mellett, és nincs is hozzá semmi közünk. De hogy kicsit el tudjátok ezt képzelni, a fentebb említett lánynak ez a története: második babájával lett terhes, amikor a párja nagyon megváltozott, agresszív lett (talán alkohol, drogok miatt), és ő jobbnak látta befejezni vele a kapcsolatot. Az apukája volt az egyetlen rokona, de ő sem élt túl jól, és kérdés volt, hogy ketten együtt el tudnak-e tartani két kicsit. Ez egy szegényebb környék volt, és a lány sok rossz példát látott arra, hogy elvettek szülőktől gyerekeket szoc. körülményeik miatt, s ő ezt nem akarta. Úgy gondolta, a kisfiát még fel tudja nevelni, de az új jövevény a megváltozott körülményei miatt nem fog beleférni. Saját bevallása szerint gondolkodott az abortuszon, de képtelen volt rá, így választotta az örökbeadást, amihez azután ragaszkodott is. Felelősségteljesen választott ki egy rendes, tisztességes, 8 éve gyermekre váró házaspárt (akik egy anyaotthonba adták le a fényképüket, hátha...). Én nem találkoztam velük, de jól esik az örömükre gondolni, mikor megtudták, hogy egy kismama őket választotta, és a terhesség részesei is lehetnek, és szülés után a baba már velük megy haza...


Kedves kérdező, sok erőt, és a legjobbakat kívánom!

2013. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
81%
Sosem voltam még ilyen helyzetben, és hogy őszinte legyek, soha nem is szeretnék. 3 kisgyermekem van, szóval tudom, milyen az anyaság. De Téged is megértelek, és a lehető legjobb dolog, amit jelen helyzetedben tehetsz. Én NEM nézném meg, és azt is leírom, hogy miért. Igaz, buta hasonlat, és nagyon messze van egymástól a két dolog, de... volt egy kutyusom, akin egy nap észrevettük, hogy kiskutyái lesznek. Mivel már nem volt mit tenni, elkezdtünk a még meg sem született kölyköknek gazdit keresni, és nagyjából sikerült is. Majd egész éjszaka ott ültem a vajúdó kutyám mellett, és ahogy szépen sorban potyogtak a kezembe a kiskutyák, már akkor tudtam, hogy nem bírom odaadni őket. Így van már jó néhány kutyusunk, hörcsögünk, tengerimalacunk.... A gyermekemtől megválni pedig borzasztó lenne, mikor megszülettek, és még nem mutatták meg, addig nem is fogtam fel, de abban a pillanatban, ahogy megláttam őket, minden pillanat fájt, amit külön voltunk... Nagyon sok erőt kívánok Neked, hogy ezt az időszakot át tudd vészelni, és egy szebb, boldogabb jövőt!!!!
2013. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!