Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek volt abortusza az...

Akinek volt abortusza az elmondja a gyereke (i) nek később vagy hallgat róla? Olyan is érdekel aki nem az első babát hanem utána következőt vetette el?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem fogom elmondani.Lehet zordul hangzik,de nem tartozik rá/rájuk.

Én az első babámmal voltam abortuszon,egy életre szól trauma lett belőle.A részletekbe nem mennék bele,mert felesleges.Édesanyám akkor mondta csak el,hogy neki is volt anno...nem is egy.Ha nem hozta így az élet,én sem tudtam volna ezt meg.Gondolom neki is jó oka volt erről hallgatni.

egyébként nem is nagyon látom a miértjét,hogy a gyermeknek erről beszámoljak majd.

2013. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na igen csak esetleg nem derül e ki valahogy mondjuk és akkor nem rosszabb e a gyereknek. Másrészt ha tanító célzattal elmondja a gyerekének mondjuk (még inkább megerősítve hogy mennyire fontos mondjuk a védekezés mert neki is mekkora trauma volt vagy ilyesmire gondolok) akkor a gyereknek nem jut e eszébe hogy tulajdonképp tök lutri hogy ő megszülethetett a tesója meg nem...
2013. jan. 12. 14:36
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem volt-3 gyerekem van-és már nem is lesz(40 éves vagyok,és elköttettem magam),de ha lett volna se mondanám el.Szerintem ez abszolút nem tartozik a gyerekekre.Anyukámnak volt(spirál mellett lett terhes 35 évvel ezelőtt).Kb. 18 éves voltam amikor elmesélte,már nem is tudom milyen apropóból.Engem nem érintett sehogy,bár azt sajnálom,hogy nem lett egy kistestvérünk(van egy bátyám is).Szerintem nevelő célzattal sem tartozik a gyerekekre(még a lányokra sem).2 fiú+3 hónapos kislány anyukája
2013. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok.Nem hiszem,hogy a nevelés vagy a nevelő célzat itt kezdődik,hogy erről beszámol egy anya a gyermekének.
2013. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És ha az ő gyereke kerül(ne) ilyen helyzetbe akkor elmondják? Vagy akkor se?
2013. jan. 12. 14:52
 6/13 anonim ***** válasza:
persze, lehet vele fenyegetni az élő gyerekeket, hogy anyáék már eltettek egy-két tesót láb alól. úgyhogy érdemes jól viselkedni :D
2013. jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem így értem (bár vicces...) hanem hogy ő is volt ilyen helyzetben és az volt a helyes döntés akkor (tehát mondjuk a tizenéves lánya ne tegye tönkre az életét ezzel hogy babát vállal stb.)
2013. jan. 12. 15:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy fiam van, nem volt abortuszom. Nem jelentem ki hogy soha az életben nem is lesz, mert nem vagyok jövőbelátó, de persze teszek azért, hogy ez ne fordulhasson elő. Ezt nem biztos, hogy elmondanám neki, viszont van olyan része az életemnek, ami ugyancsak elég "kényes" téma és remélem ő vele nem esik meg, de azt elfogom neki mondani.
2013. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A nagymamám anno elmondta anyámnak, hogy a harmadik babáját elvetette. Anyu akkor sirt emiatt és eldöntötte, hogy sose lesz abortusza. Nem lett, bár amikor az öcsémmel volt terhes rosszak lettek a leletei, mondták h. vetesse el, mert beteg a baba, azt mondta nem. Öcsém él és egészséges.
2013. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem mondom el a gyerekeimnek, hogy volt, hallgatok róla lassan 20 éve. Azt, hogy nekem volt abortuszom ketten tudják csak. (az akkori párom, és a barátnőm)
2013. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!