Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is volt így a gyereke...

Más is volt így a gyereke nevével? Ennyire idegenkedek tőle? Lehet hogy rossz nevet választottunk?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen választottunk nevet kislányunknak, születése előtt 2 héttel fixáltuk le, és nem is nagyon mondtuk senkinek, így nem nagyon szoktam hozzá. Egyikünknek sem a kedvenc neve volt, csak úgy, hogy végül is ez nem rossz...

Most múlt 3 hetes, és sokszor még mindig olyan idegenül hat nekem. Nagyon nehezen jön a számra. Nem azt mondom, hogy nem tetszik, csak olyan idegenül hat. (amiket szerettem volna, azt a párom mind megvétózta) Van már egy lányom, nála véglegesítve a szülőágyon lett a név, mégis könnyen hozzászoktam. Most lehet hogy rosszul választottam? Ki kellett volna állnom az általam választott név mellett?


2013. jan. 14. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem minden név egyformán funkcionál. 3 hét alatt még nem szoktad meg egy új emberke nevét. Még egyszer ennyi idő alatt talán már természetes lesz. Még vele is csak most ismerkedsz, türelem!
2013. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam a harmadik babám nevével mivel szintén olyan névben maradtunk a férjemmel ami nem rossz nem rossz kategória de nem is az az áháá élmény. Ő is fiú és egyszerűen nekünk tetsző fiúnevet már az elsőnél is nagyon nehezen választottunk. Adtunk neki egy nevet meg másodiknak egy másik nevet ami a megérzésem volt még a terhesség elején (bár azt a nevet se választottam még soha ki, mint listás név) a közösen kitalált név nekünk se jött a szánkra így visszatértem ahhoz ami a megérzésem volt és onnantól úgy szólítottuk az már sokkal jobb volt most pedig 6 hónapos és már el se tudnék képzelni mást.
2013. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs babám, de azért leírom a véleményem :)


Szóval babát várunk, kislány nevünk már volt, de fiú sehogyse, természetesen kiderült, hogy fiú, mindketten teljesen más neveket mondtunk. A lényeg: párom ajánlott egy nevet, amit én helyből elutasítottam, hogy nem tetszik, aztán ahogy egyre többet gondolkodtam rajta, annyira megszoktam, hogy - bár még nem hivatalos" egyre inkább úgy érzem, itt a pocakomban csak egy olyan nevű kisfiú lehet, senki más...


Szóval nagyon sok függ a megszokástól, ha nem nagyon extra nevet választottatok, akkor szerintem nem lehet mellé lőni, meg fogod szokni és semmi másnak nem fogod tudni elképzelni. :)


Szabad megkérdeznem a nevet? (Bár gondolom írtad volna, ha le akartad volna írni. :) )

2013. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem idegenkedem a gyerekem nevétől, de kicsit furi. A nagylányunk Emese, a kicsinek olyan nevet akartunk, ami szintén e-vel kezdődik, és 3 szótagú. Eliza lett, Lizinek szólítottuk már a hasamban is. Nos, mindig csak az Elza jön a számra... :)

Úgy látszik, az az i betű nem kellett volna...

2013. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy arról lenne szó, hogy rosszul választottál :) Én olyan nevet választottam a fiamnak, ami nagyon is tetszett mindig is, bár tény, hogy eléggé sokára dőlt el, hogy az lesz a neve, de azért tényleg mindig tetszett :) Aztán amikor megszületett, sokáig csak babucinak hívtam, meg cukorborsónak, meg hasonlóknak, eltelt legalább 4-5 hét, mire elkezdtem a nevén szólítani.
2013. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!