Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik gyereknek az apa és az...

Akik gyereknek az apa és az anya vezetéknevét is adták, milyen meggondolásból tették?

Figyelt kérdés

Erre gondolok, hogy pl. a gyerek Kovács Szabó Pistike. Apu Kovács, anyu Szabó (de házasok).

Csak arra lennék kíváncsi, hogy milyen érzelmi vagy egyéb megfontolás van mögötte.


2013. jan. 17. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
az isemrősemnel mindketten felvették egymás nevét, tehát anya apa is kovács-szabó, így a gyerek is az lett..
2013. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet, mint az elsőnél. Én nem akartam né lenni, a férjem meg úgy döntött, hogy felveszi a nevemet, ha már én is az övét. Így más nem is nagyon lehetett a gyerek vezetékbeve.
2013. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akikre én gondolok, azok nem vették fel egymás nevét, mégis a gyerek neve mindkettő.


Igazából ezért nem értem. (Vagy felvették, de nem így használják? Nem ismerem a jogszabályait ennek az egésznek.)

2013. jan. 17. 11:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg őket? Engem is meg szoktak kérdezni és szívesen el is mondom, hogy miért döntöttünk így.

Amúgy, ha a férjem nem vette volna fel az én nevemet, akkor sem lett volna az ő vezetékneve a lányunké. Szerettem volna, ha az én nevemet is tovább viszik, mert apámnap csak lányai vannak, meg a férjem neve amúgyis túl átlagos.

2013. jan. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk olyan közeli viszonyban, csak véletlenül tudtam, meg, hogy a gyereket így hívják, és kíváncsi lettem, vajon hogy működik ez.
2013. jan. 17. 13:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kötőjellel vettem fel a férjem nevét, de úgy, hogy az enyém van elől (doktori címem van és ezért csak így volt jó). A férjem nem vette fel az én nevemet. A fiunk úgymond az én nevemet kapta, tehát neki is kötőjeles a vezetékneve. Azért lett így,mert a férjem nem szereti a vezetéknevét és nem szerette volna, ha a fiunknak is az lesz a vezetékneve.
2013. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi házasok vagyunk, egyikünk sem változtatott nevet, gyerekek mindkettőt kapták kötőjellel, egy keresznévvel. Több oka van: férjem neve nagyon gyakori, enyém elég ritka, így együtt egyedi. Igazságtalannak tartottam mindig is, hogy miért éppen az apa nevét kapja a gyerek? Férjemnek nagyon tetszettek mindig az ilyen vezetéknevek. A családban húgommal ketten vagyunk az utolsók ezzel a névvel, és szerettem volna, ha megmarad, ahonnan származunk, intézményt neveztek el az őseimről. Viszont lányaim vannak, úgyhogy valószínűleg hiába választottuk ezt - ebből a szempontból.
2013. jan. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én kötőjelesen vettem fel a férjem nevét, és a gyerek is megkapta mindkét vezetéknevet kötőjelesen.

Azért döntöttünk így, mert úgy gondoljuk, hogy a gyerekünk kettőnkből "lett", nem csak az apjából, így az a logikus, hogy mindkettőnk nevét megkapja.

Ezenkívül a mi családunkban nem nagyon lesz más, aki tovább viszi az én vezetéknevemet, így nem "halunk ki".

2013. jan. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, főleg 7-esnek, mert ő válaszolt a leginkább arra, amit kérdeztem
2013. jan. 19. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!