Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elmegyek szülésire, tényleg...

Ha elmegyek szülésire, tényleg csak addig alkalmaznak a helyemre valakit, amíg vissza nem jövök dolgozni? Van erre vonatkozóan valamilyen törvény?

Figyelt kérdés
Közalkalmazottként dolgozok, nagyon szeretem a munkámat, és nagyon szeretném, hogy ha ide, erre a munkahelyre és beosztásba jöhetnék majd vissza dolgozni. Muszáj valakit felvenni a helyemre, tekintve, hogy csoportvezetőként dolgozok, helyettesem sincs. Nem vagyok tisztába az ezzel kapcsolatos törvényekkel, szabályokkal, hogy ha felvesznek valakit és az betanul a helyemre, akkor 3 év múlva közlik vele, hogy szevasz? Csak mert én úgy hallottam, hogy ha gyes-es helyére vesznek fel valakit, akkor azt el is küldik, amikor visszajön szülésiről az illetékes, kivéve ha nincs máshol üres pozíció. Tud valaki ezzel kapcsolatosan valamilyen konkrét felvilágosítást adni? Esetleg konkrét törvényt idézni? Köszönöm!
2013. jan. 18. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is közalkalmazott vagyok, most mentem vissza gyed után dolgozni, aki helyettesített határozott idejű szerződése volt, addig míg nekem a gyed járt.

Ő most másik munkahelyet talált...

Törvényt idézni nem tudok...

2013. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, hogy ez a törvény. De ma már ezzel a munkáltatók nem törődnek. 3 év hosszú idő. Te ez alatt kijössz a gyakorlatból, nem ismered az új rendelkezéseket stb. Ha beteg a gyerek, akkor szabadságra akarsz menni. Ezt ma a munkáltatók nem tolerálják. Megtalálják a módját, hogy neked mondjanak fel valamilyen ürüggyel. Főleg, ha a másik is jól végzi a munkáját.
2013. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy írják meg a szerződését, hogy 3. évre szóljon így ha lejár nem kötelesek hosszabbítani.

Ezért szokták a munkáltatók megkérdezni, hogy mire tervezed a visszatérést. Ettől függetlenül ha jó munkaerő akkor vagy tovább alkalmazzák te melletted vagy visszatérésed után 1.hónappal elküldenek és őt veszik vissza.

2013. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Szóval, lehet, hogy nem fogalmaztam egészen pontosan. Az lenne a kérdésem lényege, hogy ha én elmegyek szülni, akkor abba a státuszba, ami ezáltal megüresedik nem vehetnek fel valakit határozatlan időre, ugye? Azt sejtettem, hogy ha el akarnak küldeni, nyilván meg találják a módját, de az meg "engem véd" valahol, hogy az utódommal kötött szerződés csak határozott idejű, jól gondolom?

2013. jan. 18. 22:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Téged gyes után vagy amikor vissza akarsz menni vissza kell venniük, ugyan olyan szirtű pozícióba, ez a lényeg. Ezzel véd a törvény, de következő hónapban már nem véd a törvény így kirúghat.
2013. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. jan. 18. 23:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Már következő hónap sincs az új MT. szeint:


65. § (1) A munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti.


(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

a) a várandósság,

b) a szülési szabadság,

c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),


tartama alatt.


Teháát amíg gyeden, gyesen vagy, a c) pont vonatkozik rád. Ennek értelmében nem mondhatnak fel, amíg otthon vagy. De! Amikor visszamész, abban a pillanatban felmondhatnak, hisz már nemleszen fiz. nélküli szabin. Itt van a kutya elásva. Eddig a gyerek 3 éves koráig volt a nő védett, de ennek értelmében, ha 1 vagy másfél, vagy 2 éves korában mész vissza, már nem vagy védett.

2013. jan. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szintén közalkalmazott voltam-vagyok. Elmentem szülésire-gyedre. A helyemre felvettek határozott időre egy fiatal egyedülálló nőt.

2 éves volt a kicsi, mikor visszahívtak. Visszamentem én marha (na igen, a gyes semmi, kellett a pénz is). Erre tőlem megszabadultak, a határozott idejűt, meg határozatlanra módosították. Hallomásból tudom, hogy igencsak felmelegedett a főnöki íróasztalon, azért maradt.

Azóta sikerült máshol elhelyezkednem, megjegyzem pici gyerekkel baromi nehéz volt :(

2013. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem például nem ugyanoda vettek vissza,ahol dolgoztam(szintén közalkalmazott vagyok)Ugyanazt a munkakört láttam el egy másik helyen,a munkáltatóm ugyanaz,de a kollégák és a hely más lett.Nem tudom hogy jogilag csinálhatnak e ilyet,de az új helyet jobban szerettem.Most megint Gyesen vagyok,attól félek megint eltesznek valahová.Az utódomat is megtartották az első alkalommal.
2013. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!