Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért követelőzik egy lány,...

Miért követelőzik egy lány, és akarja megtartani a gyereket, a a fiú eleitől fogva világosan megmondta, hogy nem akar gyereket? Csak szerintem nem igazságos ez a fellállás, hogy kizárólagosan csak a lány dönt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 19:11
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor sem tisztességes a lány részéről, hogy a fiú véleményét semmibe véve csak azért is megtartja a babát, és aztán bezzeg jól jön a fiú pénze.

Ha nei kellett a baba akkor nevelje is fel, és ne próbáljon bármilyen hasznot húzni a babából.

2013. jan. 27. 19:42
 12/45 anonim ***** válasza:
90%
És mi van fordított helyzetbe ha az Apa akarná az Anya meg nem? Sajnos akkor sincs beleszólása.
2013. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Amúgy nem férfi vagyok.
2013. jan. 27. 19:45
 14/45 anonim válasza:
89%
Sokkal igazságtalanabb ennél, ha a férfi lerendezi annyival hogy a nő vetesse el, de azzal a nőnek kell megszenvednie, hogy az abortusz után milyen a lelki állapota (főleg ha akarta a gyereket), és hogy lehet hogy nem lehet többé gyereke (ritka, de előfordul!) Én azt mondom, hogy ez így igazságos.
2013. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
56%

Lehet hogy igazságtalannak érzed de ha kialakul egy ilyen helyzet arról Te is tehetsz nem csak a nő ,és ilyenkor már nincs választás csak kötelezettség és ha ezt magadtól nem vagy képes megérteni akkor majd az élet megtaníttatja veled!

És ha már terhes egy lány és elveteti az már igenis gyilkosság akármilyen szemszögből is nézzük!

Jótanács: Élj ésszel!

2013. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
84%
A fiúnak meg volt a lehetősége, hogy védekezik rendesen. Aki nemi életet él, annak tudnia kell, hogy az aktusból gyerek lehet (főleg a felelőtlenből). Innentől kezdve mivel ketten csinálták, ketten kell, hogy vállalják a felelősséget érte (és a fiúnak csak pénzt adnia kötelező, egy éjszakázást sem kell végigcsinálnia, nem neki kell megoldani a munkába járást gyerek mellett stb). Ha nem akar valaki gyereket, védekezni kell. Ha ez nem ment, akkor pedig felelősséget vállalnia (és az nem az, hogy ráveszi a lányt az abortuszra). Teljesen érthető, hogy a lány nem akarja megölni a gyereket, és nem akarja kitenni magát egy ilyen műtétnek.
2013. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 gravinator válasza:
49%

Négy alapvető bűn amit az ember elkövet:

Igazi éhség nélkül enni!

Igazi szomjúság nélkül inni!

Igazi ÉRZELEM nélkül szeretkezni!

Igazi mondanivaló nélkül beszélni!

A felnőtt ember vállalja szavai,tettei után az erkölcsi,anyagi és a büntetőjogi felelőséget!

2013. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
84%

Azt írod nem férfi vagy, akkor meg pláne nem értem miért kérdés számodra, hogy a nőnek több joga van -e eldönteni mi legyen a gyermek sorsa.

Igaza van az előttem válaszolóknak, a gyermekkel kapcsolatos jövőbeli történések 90%-a az anyát érinti elsősorban és csak a maradék 10%-ban az apát! Gondoljunk csak bele:

Ha az adott nő a férfi unszolására elveteti a gyereket és utána mondjuk lelkileg sosem tudja feldolgozni, vagy éppen meddő lesz, az kinek az életére lesz hatással? Ha bármilyen szövődményei lesznek a műtétnek, azzal vajon ki fog megküzdeni? Az ugyanolyan jogokkal rendelkező férfi?! Kétlem ...

A férfiaknak nagyon könnyű felemelni a kezüket és az egynapos műtéti részlegre mutogatniuk, hogy na márpedig elveteted mert nem akarom a gyereket, pedig nem nekik kell odatolniuk a kis feneküket a műtőasztalra és nem nekik kell egy életen át cipelniük ezt a lelki terhet!


Úgyhogy én is azt mondom, ha egy nő terhes lesz és márpedig akarja a gyerekét, hát ne is legyen az a férfi aki beleszólhat ebbe! Megvan minden lehetőségük rá, hogy lelépjenek, hogy ne játszanak szerepet a gyermek életében, van olyan nő aki még csak gyerektartást sem követel, akkor nem tudom hol itt a probléma?

2013. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem miután a lánynak kell elintéznie mindent, a lelki részét az elvetetését és a felnevelést a gyereknek teljesen igazságos, hogy az ő döntése számít. Nem védekezett normálisan, szóval neki ez a "büntetése" a fiú meg csak ússza meg a nagy semmivel lelép aztán kész? Na persze az lenne még csak az igazságtalan
2013. jan. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
79%
Egyedül vállaltam a gyerekemet, nem követelek gyerektartást. Köszi az általánosítást. És nem hiszem, hogy az ÉN gyermekem sorsát illetően sok beleszólása lett volna a nemtörődöm, "szarok bele a világba, csak nekem legyen jó" apjának. Egyedül is képes vagyok felnevelni a gyermekemet. Tudom, hogy nem ez a legideálisabb helyzet, de ha adott minden körülményem, meg kéne öletnem a gyerekem csak mert az "apja" nem kér belőle?
2013. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!