Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ilyenekről?

Mit gondoltok az ilyenekről?

Figyelt kérdés
van egy blog amit nagyon szeretek olvasni : [link] viszont az kicsit durva, hogy 18 évesen terhes. ti mit gondoltok? én jövőre leszek 18 de elnem tudnám képzelni ezt.. hogy akkora legyen a hasam mint egy dinnye, az a sok súly, a szülés stb ez borzalmas lehet, inkább meghalnék, vagy esetleg később, mondjuk huszonévesen már jöhet lehet addigra másképp gondolom ezt.
2013. jan. 30. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából nem nagyon értem a kérdésedet. Az a baj hogy valaki 18 évesen terhes?

Valószínűleg ő késznek érezte magát rá, vagy így alakult és nem akarta elvetetni.

17 voltam amikor terhes lettem épp hogy betöltöttem a 18-at amikor megszületett a kisfiam.Semmi kirívót nem találtam abban hogy olyan korán szültem.

Sőt ha belegondolok, ez csak manapság divat annyira hogy 25-30 esetleg 40 évesen szülnek a nők.

Ha csak az én korosztályom szüleit nézem, szinte mindannyian 18-20 éves koruk körül szültek.


Sok súly??Nagy has? Adottság kérdése. Mi előtt terhes lettem mindig 57-59 kg körül mozogtam. Érdekes módon az első védőnői vizsgálaton 55kg mutatott a mérleg. Szülni 58kg-al mentem és 53kg voltam amikor a kórházból kijöttem.Tehát terhesség alatt tudtam a saját ruháimat hordani, nem kelletek nagyobbak, no szülés után gondba voltam mert minden leesett rólam.


Én csak előnyét látom a fiatalon szülésnek. Egyrészt még nem vagyok annyira begyöpösödve, másrészt biztosan megélem az unokáimat (persze hacsak nem üt el egy helikopter). :)


A terhességbe, szülésbe (bár engem altatásba császároztak), anyaságban semmi borzalmas nincs, sőt nagyon is boldog örömteli időszakok.

2013. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nem durva egyáltalán. ha megtehetik miért ne vállalhatnának gyereket 18 évesen?

ha lett volna rá lehetőségem, akkor én is bevállalom akkor, de még suliztam, szóval várnom kellett még 4 évet a babára. addigra megcsináltam a sulit is, és volt munkahelyem is.


ha még így állsz a témához, akkor valóban nem neked való még a terhesség, de meg fog ez változni idővel valószínűleg. az tény, hogy szülés után már nem lesz az alakod, a tested a régi, bár ez is adottság kérdése.

2013. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!