Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lenne havi 800 ezer Ft...

Ha lenne havi 800 ezer Ft legális, bejelentett munkahely utáni bevételetek (apuka+anyuka) 3 gyerekkel, mire költenétek?

Figyelt kérdés

Elraknátok az el nem költött pénzt, vagy egy ideig élnétek kicsit nagyobb lábon mint az elmúlt években?

Elmennétek pl. nyaralni, vennétek új háztartási gépeket a régi 20 évesek helyett?

Vagy élnétek tovább spórolva, hátha megint jönnek a rosszabb hónapok?



2013. febr. 5. 20:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Lecserélném mindenképp a régi háztartási gépeket,ezek ugyanis rengeteg áramot,meg vizet fogyasztanak,szóval hosszabb távon nézzük a kiadást mindenképp jobban jársz.Gondolj bele,ha most nem cseréled le akkor mikor?Ha van valami felújítani való a lakáson azt is megcsinálnám.Nem romlana tovább a lakás állapota.Elmennék nyaralni,de csak akkor,ha ez nem menne a megtakarítás rovására.nem érdemes ilyenkor azért nagyon drága ruhákat sem venni,hisz a gyerekek azt is kinövik,mint az olcsóbbat.Vegyél meg mindent,ami szükséges,de takarékoskodj!
2013. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Először is letenném a jogsit és vennénk egy második autót (kicsi és használt) hogy én is tudjak menni a gyerekekkel ide-oda. Játszóházba mindenképp mennék velük, meg lehet, hogy úszni is. Kifizetnénk az autóhitelt és felújítanánk a ruhatárunkat, mert bőven ráférne. Többet költenék élelmiszerre (több húst és gyümölcsöt vennék). Szerintem sok megmaradna azért havonta, olyan 2-300e, azt meg félretenném, és ha megvan az önerő, akkor saját ház lenne belőle. Ja meg évi egyy nyaralás is beleférne.

Álom-álom :(

2013. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mindenképp tennék félre, de ami kell azt megvenném, nyaralásra sem sajnálnám. Én egyedül nevelek 1 gyereket, ennek a feléből. Kb. 120.000-150.000 FT-ot költök havonta, ha nincs extra nagyobb kiadás, a többit félreteszem, mert a cél egy jobb lakás, meg kell tartalék bármi történhet.
2013. febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Célszerű a pénzt több részre osztani:

1. új bútor, szőnyeg, tévé, kocsi (nem feltétkenül új, de pl. 8 éves helyett 4 éves)

2. félretenni tartalékba

3. elmenni nyaralni egy jobb helyre

4. egy kicsikét jobban élni (egészségesebb ételek, néha éttermi vacsora, teszógazdaságos cuccok helyett jobbak)

Valahogy így lehetne elkölteni.

Egyet viszont nem szabad a mai világban, főleg idehaza: Nagyösszegű hitelt felvenni, azt hívén, hogy mindig ennyi lesz a befolyó pénz!

2013. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én nyaralni mennék :) Soha életemben nem voltam még nyaralni, mert sose telt rá. Esetleg nyelvtanfolyamra, nyelvvizsgára is költenék belőle. A többit félre tenném.
2013. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mi, ha havi 800 ezrünk lenne tisztán, abból minimum felét elraknánk. 4-en vagyunk, (szülők +2 gyerek) és bő 300 ezer a havink. És nem spórolunk mindenen, de azért megnézzük mire mennyit. Nyaralni járunk, most vettünk telket. (3 millióért) Ha annyi lenne, vennénk egy telket Erdélyben, és építenénk rá egy szép nem túl kicsi faházat. Persze saját kezűleg, azon is spórolva. Valamint vennénk még egy telket, hogy mind a két gyereknek legyen hova építkezni, ha úgy dönt itt maradnak. Ha nem, meg jó befektetés.
2013. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Akiknek ennyi a bevételük,mi a foglakozásotok?

Pont azt számoltam,hogyha visszamegyek dolgozni és ha megkapom a 90ezret,akkor is 284ezer az összbevételünk.Jelenleg gyeden vagyok,de 2 hónap és gyesen leszek,ami nem sok ugye,de sajnos a kisebbik gyerkőcöt nem tudom bölcsibe iratni vagy másra bízni így még 1 év...


Mit tennék,ha ennyi lenne a bevételünk?

Reménykednék,hoogy kb 4 évig lehetőség lenne ennyit keresni vay netán többet.

Kapásból a felét félreraknám és 4 év múlva már szép összeg lenne,hogy saját házat,lakást vehessünk.

Ha ez meg van,akkor már elgondolkodnék hogy bevállaljam-e a 3. gyerkőcöt.

Tanulásnak adnám a fejem,hogy legyen jobb és jobban fizető állásom,mert érettségivel nem sokra megyek.

A 400.000 Ft a mostani anyagi helyzetünk majdnem duplája így bőven kijönnénk belőle úgy, hogy tudnánk venni minden hónapban valami új háztartási eszközt,gépet.

De azt is bevállalnám,hogy 4 évig csak 300ezerből élünk meg és az 500ezret raknám félre,így 4 év múlva az már 24millió Ft,amiből lehet venni egy tisztességes házat és még kényelmesen be is lehet rendezni.3-4 szobás lenne az biztos.

De ez csak álom egyenlőre.Bár a 300ezer neem lehetetlen,csak mellette félrerakni már semmit sem lehet...

2013. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Mindketten mérnökök vagyunk és üzemeltetéssel foglalkozunk.
2013. júl. 30. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!