Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok most harmadik...

Vállalnátok most harmadik babát ha később nem lehetne spontán módon eü ok miatt de a körülmények nem ideálisak?

Figyelt kérdés

Igen ritkán jött meg a menstruációm, de azt gondoltam hogy a szoptatás után nem állt vissza (van 2 gyerekem már), de aztán csak elmentem orvoshoz és hormonszinteket mértek és nagy valószínűséggel korai petefészek kimerülés gyanúm van. Mindig is 3 gyereket szerettünk volna de semmiképp sem most. Hiteleink vannak, elég nehezen fizetjük, a lakásunk is kicsi 55 nm, nem tudnánk most lecserélni, eladni. Autó hitelünk is van és személyi kölcsön. A fizetésünk bár nem olyan rossz de állandóan fillérezek hó végén. Vágyom harmadik babára (főleg mivel 2 lányunk van hátha lenne egy fiúcska is:)) de ha kimerül a petefészkem, megszűnnek az esélyek számunkra mivel petesejt donor csak hozzátartozó lehet.

De akárki meghallja vagy megtudná hogy újra próbálkozunk vagy ha sikerülne teherbeesnem , totál idiótának nézne az eü. gondjaimat meg senkinek se szeretném az orrára kötni. Ti mit tennétek, vállalnátok így a harmadikat gyorsan a rossz körülmények ellenére vagy lemondanátok róla?


2013. febr. 7. 10:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Na hát igen legjobb lenne nem foglalkozni velük de mégiscsak ők a családunk rájuk kéne számítanunk elvileg. Sajnos az én szüleim nem élnek. Azért jó lenne pl. szüléskor is vagy bármi vészhelyzetben ha elérhetők lennének dehát így el fognak zárkózni tőlünk ez tuti, csak bízhatok benne hogy egy idő után a "fejükhöz kapnak"...
2013. febr. 7. 12:16
 12/13 anonim ***** válasza:

Amikor először elolvastam a kérdésedet, egyből az jutott eszembe, hogy persze hogy bevállalnám!

Tudom hogy nem egyszerű dolog, de azért gondold végig a következőket:


Képzeld el, hogy pár év / évtized múlva, amikor visszanézel, mit gondolsz majd helyes döntésnek?

Rövid időn belül vajon rendeződhet valamennyire az anyagi helyzetetek ( pl. lejár -e hiteletek, lesz-e nagyobb bevételetek, stb)?

Van-e valaki ( család, barátok) akire számíthattok, ha segítség kell ( akár anyagi, akár más természetű)?

Aki megszól benneteket, annak vajon tökéletes, irigylésre méltó élete van, boldog? Egyáltalán valóban számít az ő véleménye a ti saját boldogságotokat illetően?


Na szóval értem én hogy mindenki a legjobbat akarja a gyermekének, de az alapján amiket leírtál, nem egy nyomortanyát képzelek el, hanem egy felelősségteljes és szerető családot, ahol biztosan van helye még egy babának.


Sok sikert kívánok nektek, és tedd el ezt a kérdésedet majd öregkorodra, és olvasd vissza:)

2013. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne halgass senkire, ezt cask te tudhatod és neked kell érezned, hogy mi a helyes, képes leszel e eltartani a családod. Viszot az olyan hozzászólásoktól, hogy ahol kettő elfér ott elfér a 3, is, na attól frászt kapok. Ha valaki 5 gyereket akarna arra meg azt írnátok, hogy ahol elfér 4, ott elfér az 5, is?Csak győzzön dolgozni a férfi, nem?
2015. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!