Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megérné elmennem hivatásos...

Megérné elmennem hivatásos anyának? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Ikrekkel vagyok itthon, és havi 89 ezer körül kapok pénzt, de ebben benne van az emelt családi pótlék is. Ez még egy évig jár, utána 79 körül lesz, amit küldenek, elvileg a gyerekek tanköteles koráig, ha nem megyek vissza dolgozni.

Most a harmadikat várom, és a férjem szerint nem fogunk sokkal több pénzt kapni, adókedvezményt sem, mert ő vállalkozó. A szüleim szerint megérné elmennem hivatásos anyának, míg nem megyek vissza dolgozni, azaz még vagy három évig. Szerintetek?


2013. febr. 8. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a főállású anyaságra gondolsz, azt a legkisebb 3 éves korától kérheted leghamarabb, addig tgyás+gyed, vagy ha nem vagy jogosult, akkor gyes. De ha bármit igénybe veszel a harmadik babával, az ikrek után kapott gyest le kell mondanod.
2013. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az csak a legkisebb 3 éves korától jár. Te viszont dupla gyest kapsz az ikrek iskolakezdésének évéig. Szerintem azzal jobban jársz.
2013. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! Ment a pont!

Így viszont már el is dőlt a kérdés, mert a pici három éves kora után már mindenképp vissza kell mennem dolgozni.

2013. febr. 8. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!