Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, titeket a saját...

Anyukák, titeket a saját szüleitek tisztelnek?

Figyelt kérdés
[link]
2013. febr. 12. 11:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Válaszadás előtt olvasd el a cikket!
2013. febr. 12. 11:25
 2/10 anonim ***** válasza:
Röviden:mióta nem lakunk együtt, azóta igen. Előtte rengeteg súrlódás volt köztünk.
2013. febr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mi együtt laktunk 6 évig velük.

Csúnya vége lett, és egyáltalán nem bánom, hogy már külön vagyunk. Nem nyomaszt a megfelelési kényszer, amit mindig éreztem velük kapcsolatban.

2013. febr. 12. 11:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi is kb. ennyi ideig, amíg a második gyerek 3 hónapos nem lett. Akkor elkészült a saját házunk, és végre különjöttünk. Ezerszer jobb így mindenkinek.
2013. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Abszolút!!

Mind anyukámról, mind apukámról elmondhatom ezeket, és nem csak most hogy lassan 30 leszek, hanem egész életem során így volt. Persze voltak tini lázadások, de akkor sem akarták letuszkolni a torkomon a saját akaratukat, hanem terelgetni próbáltak a helyes irányba, ami mindig sikerült is nekik. :)) És ezt soha nem tudom nekik eléggé meghálálni, és bízom benne, hogy ugyanezt át tudom adni a saját gyerekeimnek is.


Anyukámmal napi szinten beszélek, pedig majdnem 300 km-re költöztem tőlük, és ugyanolyan jó a kapcsolatunk, mint azelőtt, mai napig elmondhatom neki minden bánatomat, gondomat, elmondja a saját véleményét mindig, de soha nem utasít vagy irányt, és általában elfogadja a döntéseimet, ha nem, akkor sincs harag, de elmondja, hogy nem ért velem egyet. Soha nem voltak ilyenből súrlódások.

2013. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Párom szülei pozitívak, elfogadják a döntéseinket és támogatóak, kedvesek. Az enyémek még tanulják, de nem megy nekik. Nem így "szokták" csinálni, nem "így kellene", és a "csak segíteni akarok"-kal telnek a napok. És igen, én sem vágyódom hozzájuk, talán csak negyedévente egyszer, szeretetből, de mindig lelkileg fáradtan jövök haza. Most is tart a "nevelésük", jobbak, mint 5 éve, de még messze sem olyanok, mint párom szülei. Anyósom jobban kedvelem egyelőre, hagy élni, dönteni, tisztel... érdekes, főleg az itteni kérdéseket és panaszáradatokat átolvasva. Nem annyira általános ez, azt hiszem.
2013. febr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az anyáink igen, apósom nem. (Apukám már nem él, de ő is tisztelt bennünket.) Apósom egyébként is szeret okoskodni mindenben, mi ezt elég nehezen éljük meg a férjemmel.
2013. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az én szüleim és férjeméi is nagyon normálisak, egy fura nagynéni van csak a családban, na őrá minden igaz, amit a cikkben írnak (mindenbe beleszól, kritizál, egymás ellen lázít, és a többi). Szerintem, aki felnőttként nem „tiszteli” a gyerekét (vagy bárkit), az gyerekként sem tette – persze nyilván egy gyerekkel könnyebb, mert lehet rajta uralkodni, csak hát, aki nincs tudatában annak, hogy az a gyerek felnő (sőt mi több, már gyerekként is van és lehet saját véleménye), az elég nagy hibát vét a nevelésben.
2013. febr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anyám egyáltalán nem tisztel minket. Gondoltam is, amikor olvastam a cikket, hogy ha elolvasná, szerintem azt gondolná, hogy adja vissza diplomáját, aki ekkora marhaságokat ír, hogy neki nincs beleszólása a gyerekei életébe.

A férjem szülei igen, ők tisztelnek.

2013. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na ja... ezt kb. tanítani kéne az iskolában. Mondhatnám úgy is, hogy érettségi tárgy kéne hogy legyen a Családi kapcsolatok....
2019. máj. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!