Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Petesejtet adnék, ez miért...

Petesejtet adnék, ez miért elitélendő?

Figyelt kérdés

Felhoztam a témát hogy adnék petesejtet olyan párnak akinek nem lehet gyermeke, csak ilyen segítséggel.

Én egyedül nevelem a fiamat, nekem is jól jönne egy kis segítség.

Szüleim ezen teljesen kiakadtak, hogy jó hogy nem a gyerekemet adom oda másnak stb.

Ha megtehetem miért ne segítenék másoknak, nekik ez sokat jelentene, borzalmas lehet gyermekre várni, aki nem jön.

Valamint egy sejtről beszélünk, nem magzatról vagy kisbabáról.

Erről nektek mi a véleményetek?


2013. márc. 7. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Ezzel a saját egészségedet is próbára teszed, hiszen hormon injekciók, kezelések stb... Nem úgy, mint a sperma mintával, hogy kiverik, oszt kész.
2013. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Szertinem nagyon szép dolog lenne, ha valakinek szüksége lenne rá, én is szívesen adnék.. Igazad van, az csak egy sejt.
2013. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Én nem adnék, de nem ítéllek el miatta.

Számomra már a petesejtem is a gyerekem. Ha odaadnám másnak, odaadnám a gyerekemet.

De különbözőek vagyunk, te meg úgy gondolod, ezzel nincs baj. Ne reklámozd, ha nem akarsz millió emberrel vitatkozni. Elég megosztó téma.

2013. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazábol a döntésemet nem fogják meghatározni az itt kapott válaszok. Csak kiváncsi vagyok hogy az én hozzáálásom vagy az ő hozzáálásuk a furcsa.
2013. márc. 7. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Számomra a petesejt akkor lesz gyerek, ha megtermékenyül a hímivarsejt által. Ha nem így gondolnám, akkor nagy zokogást rendezhetnék minden menstruációkor...

Szerintem nagyon szép gondolat, hogy segítesz, ráadásul olyan kis valaki születhet ezáltal, aki másként nem jött volna világra.

2013. márc. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Abban a sejtben is "benne vagy".Rád hasonlítana az a kis baba is,gondolom ezért mondják ezt a szüleid mert az a gyerek ugyan úgy az ö unokájuk mint a kisfiad.Nem is tudtam h ilyet lehet magyarországon.Nem mondom h elítéllek de meg sem értem.
2013. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én adnék.

Megmondom őszintén, nekem az a gyerekem, aki bennem nő, majd megszületik belőlem, és felnevelem.

Hiába lenne az én petesejtemből valakinek babája, nem tudnék úgy tekinteni arra a gyerekre, mint arra, aki belőlem jött ki.

Nekem az ég idegen gyerek lenne, hisz nincs meg a kapcsolat 9 hónapig, nem én vagyok velenon stop, nem én nevelem, formálom...

2013. márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 porcukormókus ***** válasza:
100%

En sem tudnam odaadni, legalabbis nem akarkinek.. Mondjuk a testveremnek igen.

Viszont a legjobb barataink mar x eve jarnak meddosegi centrumba, az o megfogant lombikbebijuket kihordanam es megszulnem nekik, csakhogy vegre boldognak lassam oket. (tudom h Mo.-on illegalis, de meggyozodesem, h mint itthon oly sokminden, ez is csak penz kerdese..)

2013. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint csak közeli hozzátartozónak, vagy anonim módon lehet petesejtet adományozni Magyarországon. Az anonim esetben nem tudod ki kapja. így nem értem azt a részt, hogy neked is jól jönne egy kis segítség. Nem kérhető ellenérték, de nem is tudsz kitől kérni, ha nem tudod ki kapta.
2013. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!