Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy gyerekorvos azt tanácso...

Ha egy gyerekorvos azt tanácsolja, hogy csak 3 óránként szoptassak akkor más kérdésben sem lesz megbízható a szaktudása?

Figyelt kérdés
Tehát váltsak (lenne rá lehetőségem), vagy csak könyveljem el, hogy a tápláláshoz nem ért? A gyerekgondozás többi része is ennyit fejlődött az utóbbi időben, tehát a többi szaktudása is elavult?
2013. márc. 10. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
nem, ne könyveld el, ez máig vitatott téma, én is azt tanultam hogy igény szerint szoptassunk, aztán megszületett a kisfiam aki állandóan cicin lett volna legszívesebben, amitől aztán egész nap görcsölt és fájt a hasa mert nem tudott pihenni hanem állandóan emésztett. áttértem rá hogy 2.5 óránál hamarabb ne szoptassak, és láss csodát, rendbe jött. Szóval nem kell ezt ilyen vaskalaposan nézni szerintem. Ha ő azt mondja hogy szoptass 3 óránként de te óránként mellre akarod tenni mert úgy látod jónak, akkor tedd azt. Nem kell neki erről tudnia.
2013. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem elavult a 3 óránkénti etetés. Az a baj, hogy egyesek úgy értelmezik az igény szerinti szoptatást, hogy ha megnyikkan a gyerek, már mellre teszik. Ez nem erről szól. Nem az a lényege, hogy ahányszor sír a baba meg kell szoptatni. Csak az, hogy ha éhes, hadd egyen, függetlenül attól, hogy hány óra telt el. Márpedig pár hét után már meglehet különböztetni a sírásokat, csak sokkal kényelmesebb egyeseknek "befogni" a baba száját. Az igény szerinti szoptatás nem erre lett kitalálva, csak szinte mindenki erre használja. Nem csodálom, hogy az orvosok már nem ajánlják. Ettől függetlenül etesd úgy ahogy akarod, de ettől még nem lesz egy orvos rossz, vagy régimódi.
2013. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Te orvos vagy talán? Én nem vonnám ennyi miatt kétségbe a szaktudását.

De válts nyugodtan orvost, csak ne veszítsd szem elől azt a dolgot, hogy az új sem fog megfelelni számodra, meg a harmadik, meg a negyedik sem!

2013. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Már miért ne értene, teljesen jól mondta.
2013. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Én 3 óránként szoptattam, úgyhogy attól, hogy ebben nem értetek egyet ,ő még hozzáértő személy.
2013. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Na megjött a "drága" kedves lepontozó:))))
2013. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kislányom is 3 óránként evett mert elöte minden sírásnál kapot enni,végülnem is akart enni védönőnk mondta nekünk hogy 3 óránként etesük és bejött nem volt több kaja elutasitás.
2013. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

S ha a másik dokival sem fogsz egyet érteni, akkor minden alkalommal váltasz majd orvost?

Amúgy nem értelek, attól még, hogy szerinted nem így kell etetni, miért nézed le a több éves szakmai tudását?

Lesznek még bajaid, mert fogsz még ilyen-olyan gyerekdokikkal találkozni, akik nem mindig fogják azt mondani, amit hallani akarsz. Viszont nem árt néha rájuk is hallgatni, ha nem is mindenben, de azért hülyének sem muszáj őket nézni.

2013. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy orvos jobban tudja,mint te,fiam 3 óránként evett,akkor is volt éhes ezt is tanácsolták,nos ha Ő 2,5 óránként éhes lett volna természetesen megetetem.Egy orvos százszor tanultabb mint egy szimpla anyuka,az,hogy mit írnak a könyvek nem az a lényeg,én mindig a dokimra hallgattam mint a védőnőre,meg egy két nagyokosra.Szóval lecseréled egy olyanra aki majd azt mondja 10 éves korig ne adj tejet és 10 percenként tedd mellre,6 hónapos koráig vizet se adj? Azt hiszed az jobb orvos? én kétlem!
2013. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem, ne könyveld el!

Az egyetemen a szoptatást éppenhogy érinti a tananyag(a "korszerű szoptatási ismeretek" képzés ill. az ibclc képzés választható modul). Tehát attól, hogy "elavult" nézeteket vall ez ügyben, lehet nagyon jó gyermekorvos egyébként.

2013. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!